Skala niebezpieczeństwa:  
  (64/100)

Usuń Microsoft Help Desk Tech support scam (Poradnik prostego usuwania) - zaaktualizowano, Paź 2019

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Malware

Analiza fałszywego wsparcia technicznego Microsoft Help Desk 

Microsoft Help Desk Tech support scam

Wirus Microsoft Help Desk alarmuje użytkowników, że ich komputery zostały zainfekowane – w rzeczywistości jest to jednak kolejne fałszywe wsparcie techniczne. Później, pojawia się bluescreen informujący, że pewien błąd poskutkował wyłączeniem systemu.

Typowym dla wirusów tego typu jest podawanie numeru dla osób mogących naprawić błąd. Chociaż tym razem oszuści postarali się, by przygotować dobre oszustwo, niektóre cechy ujawniają prawdziwą naturę malware'a. Dlatego, zalecamy usunąć Microsoft Help Desk zanim na dobre zagnieździ się w systemie. Możesz tego dokonać z pomocą programu Reimage.

Więcej informacji na temat całego procesu znajduje się poniżej. Fałszywe okno Microsoft Security Essentials informuje, że aplikacja wykryła złosliwe pliki w systemie. Zawiera także numer do rzeczonych techników. Jeśli nie masz jednak takiej aplikacji zainstalowanej w systemie, ostrzeżenia te mogą wyglądać podejrzanie. Co więcej, powiadomienia programów antywirusowych nigdy nie zasugerują wykonania połączenia na jakikolwiek numer.

Mimo wzrastającej świadomości społecznej na ten temat, fałszywe wsparcia techniczne rosną w siłę. Ostatnio, najnowsze odmiany takich oszustw zostały usprawnione do tego stopnia, że zaczęły także posiadać elementy ransomware.

Wirus Microsoft Help Desk Tech prosi także o ponowne uruchomienie komputera, by zapobiec dalszym szkodom – nie przystawaj na propozycje złoczyńców. Ponowne uruchomienie komputera może przyspieszyć cały proces ataku Microsoft Help Desk Tech. Co ciekawe, wzrosła też liczba malware'ów szyfrujących pliki, które podszywają się pod fałszywe wsparcie techniczne.

Microsoft Security Essentials detected 5 potential threats that might compromise your privacy or damage your computer. Microsoft Security Essentials wasn't able to block the virus. Helpline: +1-888-828-6971

Powiadomienie te zawiera informacje techniczne, które mają na celu przekonać o prawdziwości. Twoerdzą one, że niektóre błędym które nastąpiły, wynikają z pliku gv3.sys. Pierwotnie, rzeczony plik jest ważnym plikiem w systemie Windows – tutaj hakerzy próbują z jego pomocą ukryś ślady działania malware.

Microsoft Help Desk Tech support scam

Co się dzieje, jeśli zadzwonisz na podany numer? Istnieje kilka wyników. W pierwszym wypadku oszust może przeprowadzić Cię przez serię kroków, które później dadzą mu zdalny dostęp do Twojego komputera. Po drugie, z powodu przekierowań “Microsoft Help Desk Tech”, możesz znaleźć się na domenie zawierającej poważne cyberinfekcje.

Sam malware odpowiedzialny za to oszustwo jest uznawany za konia trojańskiego. W każdym wypadli, zachęcamy do usunięcia “Microsoft Help Desk”. Warto jednak wcześniej poznać kilka sposobów na to, jak takie oszustwa się rozpowszechniają.

Sposoby transmisji malware

Jeśli często odwiedzasz podejrzane strony dzielące się plikami, wzrasta ryzyko zetknięcia się z wirusem. Klikając na uszkodzony link bądź reklamę możesz skończyć z infekcją oszustwem “Microsoft Help Desk”. Takie infekcje mogą też łowić nowych użytkowników za pomocą zestawów exploitów.

Uniknięcie ich bez odpowiedniej ochrony jest zaś skomplikowane. Dlatego zalecamy zainstalować zaufaną aplikację antyspyware, taką jak Reimage, a następnie uruchomić skan. Dodatkowo, uważaj ma maile phishingowe i spamowe. Podszywają się one pod ważne listy z oficjalnych instytucji, by nakłonić użytkowników do otwarcia zainfekowanych załączników. Nigdy nie wiesz, jaki rodzaj malware może się tu ukrywać.

Jak szybko mogę usunąć tą cyberinfekcję?

Ponieważ ten malware nie jest zwykłą aplikacją niepożądaną, nie marnuj czasu i usuń wirusa Microsoft Help Desk automatycznie.

W tym celu przydadzą się narzędzia anty-spyware, takie jak Reimage lub Malwarebytes, Jeśli nie możesz przebrnąć przez zablokowany ekran z powodu kolejnych, sztucznie stworzonych błędów systemowych oraz ukończyć eliminację “Microsoft Help Desk”, skorzystaj z zaleceń znajdujących się poniżej. Na koniec, nie zapomnij o byciu czujnym podczas surfowania przez niezmierzone odmęty wirtualnego świata.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania Microsoft Help Desk Tech support scam:

Usuń Microsoft Help Desk Tech support scam korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Microsoft Help Desk Tech support scam

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Microsoft Help Desk Tech support scam.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Microsoft Help Desk Tech support scam korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Microsoft Help Desk Tech support scam. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Microsoft Help Desk Tech support scam

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Microsoft Help Desk Tech support scam i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-microsoft-help-desk-tech-support-scam.html

Poradniki w innych językach