Usuń Mac Tonic (Poradnik usuwania) - Darmowe instrukcje

Instrukcja usuwania Mac Tonic

Czym jest Mac Tonic?

Mac Tonic to zwodnicza aplikacja oszukująca ludzi poprzez korzystanie z nazwy wiarygodnej usługi naprawczej komputera

Obrazek programu Mac Tonic

Mac Tonic to zawodny optymalizator stworzony w Indiach. Użytkownicy mogą pobrać go bezpośrednio ze strony mactonic.net – może on też pojawić się w systemie za sprawą bundli oprogramowania. Pamiętaj, że istnieje też wiarygodna usługa naprawy komputera nazwa mac tonic — fałszywy program nie jest powiązany z przedsiębiorstwem w żaden sposób i nie jest jednym z produktów firmy. Ostatnio, wirus pojawił się na wielu forach po tym, jak dostał się do setek komputerów z pomocą aktualizacji Adobe Flash Player oraz Adobe Shockwave.

Nazwa Mac Tonic
Typ System tools
Poziom zagrożenia Średni. Eksperci mówią, że Mac Tonic jest niebezpieczny
Objawy Wyświetla zmodyfikowane wyniki skanu wirusa, by przekonać ludzi do zakupu pełnej wersji aplikacji. Może sugerować instalację dodatkowych, podejrzanych aplikacji
Dystrybucja Użytkownicy mogą zainstalować go z oficjalnej strony bądź wraz z freeware
Usuwanie Aby odinstalować Mac Tonic, skorzystaj z przewodnika wideo bądź zdobądź FortectIntego, który zrobi całą pracę za Ciebie

Nawet, jeśli aplikacja ta nie jest złośliwa, ludzie chcą wiedzieć jak usunąć Mac Tonic – program nie spełnia wyznaczonych zadań. Twórcy tej potencjalnie niepożądanej aplikacji twierdzą, że może ona pomóc komputerowi zidentyfikować oraz usunąć wszystkie śmieci, infekcje i inne zagrożenia poprzez skan systemu. Niestety, są to tylko puste obietnice – Mac Tonic nie jest w stanie usprawnić wydajności komputera w żaden sposób. Wszystko, co robi, to zaprzestanie wyświetlania fałszywych raportów i wstrzymanie działań do następnego uruchomienia komputera.

Jeśli zastanawiasz się, czy Mac Tonic jest bezpieczny, odpowiedź jest wręcz banalna. Rzeczony optymalizator nie jest groźny. Chociaż, został on stworzony do wyłudzania pieniędzy od niedoświadczonych użytkowników komputerów poprzez dostarczania fałszywych wyników skanu systemu. Eksperci wierzą w to, że ludzie nie powinni korzystać z tej aplikacji, jeśli chcą uniknąć strat finansowych. Internet jest pełny podobnych aplikacji, które można wykorzystać do usprawnienia komputera za darmo. Upewnij się, że skorzystasz z alternatywnego optymalizatora bądź antywirusa, by przyjrzeć się stanowi komputera. Jesteśmy niemal pewni, że po skanie zostaniesz poinformowany o tylko jednej niepożądanej aplikacji w systemie – Mac Tonic.

Jeśli wciąż masz wątpliwości na temat Mac Tonic zauważ jedn – twórcy pracują pod tą samą nazwą, jak wiarygodny serwis komputerowy w Oregonie. Firma ta nawet jasno informuje, że nie jest powiązana z tą aplikację i sugeruje zgłoszenie, jeśli jest się jedną z jej ofiar:

WARNING: There's a malicious „cleanup” app from India floating around called „Mac Tonic” (mactonic.net). This is NOT our product, and we are making every effort to resolve this identity confusion. If you're one of many innocent victims of this software, please report mactonic.net to GoDaddy and/or your preferred review site. Thanks.

Fałszywy optymalizator przedstawia zmodyfikowane wyniki skanu

Nasi eksperci spotkali się z ludźmi pytającymi, czy Mac Tonic jest wirusem. Program ten nie jest skategoryzowany jako malware Mac Tonic. Użytkownicy jednak nie mogą ufać skanom programu, który wyświetla zmodyfikowane wyniki. Akcje te są wykonywane, by zapewniać, że ludzie wierzą w to, że muszą natychmiast oczyścić swoje systemy.

Mac Tonic wyświetla powiadomienia, że komputer jest zainfekowany licznymi złośliwymi aplikacjami i potrzebuje natychmiastowej pomocy. Mimo to, może być to wykonane tylko po zakupie pełnej wersji szkodliwego oprogramowania. Chcemy przestrzec, gdyż twój system NIE jest zainfekowany.

Ilustracja Mac TonicMac Tonic to podejrzany program wyświetlający zmodyfikowane wyniki skanu by przekonać ludzi do zakupu pełnej wersji narzędzia.

Mogą być jakieś potencjalnie niepożądane aplikacje w komputerze – mogą być one wyeliminowane jednak bez zakupu tego drogiego i nieefektywnego programu. Pamiętaj, że wynik skanu wykonanego przez ten program jest stworzony tak, by Cię zwieść.

Zamiast zgadzania się na zapłatę za podejrzane oprogramowanie, naucz się usuwać Mac Tonic i zaopatrz się w profesjonalnego antywirusa. Jeśli uruchamiasz pełny skan systemu zaufanym programem do usuwania malware, zauważysz, że jesteś informowany o nieistniejących infekcjach. Zachęcamy do porównania wyników i przemyśleniu usunięcia Mac Tonic.

Tutaj możesz znaleźć instrukcje, jeśli zastanawiasz się nad ręczną eliminacją Mac Tonica. Znajdziesz je na końcu artykułu. Nasi eksperci sugerują jednak instalację FortectIntego w celu automatycznego usunięcia problemu. W taki sposób będziesz pewny, że te niepożądane aplikacje nie pojawią się z powrotem w przyszłości.

Programy, którym nie warto ufać, mogą po cichu wniknąć do systemu wraz z freeware'ami

Nawet, jeśli najbardziej rozpowszechnionym sposobem pojawiania się tej niepożądanej aplikacji w komputerze jest jej ręczne pobranie z oficjalnej strony mactonic.net, istnieje ryzyko, że program może też wniknąć poprzez bundle oprogramowania. Jeśli ostatnio nieuważnie instalowałeś programy freeware, aplikacja mogła się zainstalować jako opcjonalny komponent programu freeware.

Dlatego też warto odrzucić ustawienia Szybkie/Zalecane przy instalacji darmowych programów. W zamian, powinieneś wybrać instalację Zaawansowaną/Własną, a także monitorować proces instalacji. Ustawienia te odsłaniają domyślnie zaznaczone pola dające pozwolenie niechcianym komponentom do instalacji wraz z główną aplikacją.

Musisz odznaczyć te pola i sprawdzić system zaufanym antywirusem. Zauważ, że przed instalacją programów powinieneś też uważnie przeczytać ich Politykę Prywatności, Warunki użytkowania, EULA oraz opinie online. Jest to najlepszy sposób na uniknięcie wszystkich podejrzanych i niebezpiecznych aplikacji.

Naucz się, jak usuwać Mac Tonic ze swojego komputera

Badacze mówią, że Ci, którzy się zastanawiają jak usunąć Mac Tonic, powinni wiedzieć o dwóch opcjach – ręcznej i automatycznej eliminacji fałszywego optymalizatora. Nawet, jeśli wszyscy mogą wybrać tą metodę, która im odpowiada, zalecamy wykorzystanie profesjonalnych aplikacji do pomocy.

Automatyczne usunięcie Mac Tonic wymaga od Ciecie tylko pobrania dobrego programu do usuwania malware i pozwolenia mu na skan systemu. W ciągu kilku minut oprogramowanie zakończy procedurę i pokaże potencjalne cybrerzagrożenia. Oczyszczenie Maca wymaga zaś tylko jednego, dodatkowego kliknięcia.

W przeciwnym wypadku możesz spróbować usunąć Mac Tonic ręcznie. Jest to nieco bardziej skomplikowany proces, który wymaga zaawansowanej wiedzy informatycznej. W tym celu skorzystaj z poradników przedstawionych na końcu artykułu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Mac Tonic

Usuń Mac Tonic z systemu Mac OS X

Poniżeej znajdziesz instrukcje pokazujące, jak usunąć Mac Tonic z systemu Mac:

  1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
  2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMac Tonic czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Mac Tonic i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach