Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń King Translate (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

King Translate zawiera masę negatywnych funkcji

Program King Translate

King Translate od Koyote-Lab Inc. to program, który pozwala na tłumaczenie słów, dokumentów i tekstów. Eksperci alarmują jednak, że program zawiera cechy aplikacji potencjalnie niepożądanych czy adware. Po instalacji na komputerze może on być w stanie nie tylko zmienić ustawienia przeglądania, ale także wyświetlać tony reklam.

Podczas, gdy twierdzimy, że program nie jest tak niebezpieczny, jak fałszywe anty-spyware lub ransomware, musimy ostrzec czytelników, że ten program rozpowszechnia się poprzez nieuczciwe metody dystrybucyjne. Uważaj, gdyż może on dostać się do komputera w formie zabundlowanej z innymi aplikacjami. Z tego powodu użytkownicy zaczęli go nazywać wirusem King Translate.

Co więcej, King Translate moze zmienić też ustawienia komputera. W większości przypadków zmienia on domyslną wyszukiwarkę na www1.search-results.com oraz ustawia searchnu.com jako stronę główną bez pozwolenia użytkowników. Te strony są niezwykle podejrzane i powinieneś się od nich trzymać z daleka.

Jeśli zauważyłeś takie zmiany, powinieneś sprawdzić komputer z pomocą zaktualizowanego programu anty-spyware, by usunąć King Translate wraz ze złośliwymi zmianami w systemie, ponieważ mogłeś paść ofiarą mocniejszego wirusa. Do tego ccelu zalecamy skorzystanie z ReimageIntego.

Bez względu na to, że King Translate wygląda użytecznie; powinieneś polegać na innych narzędziach do tłumaczenia, takich jak chociażby Google translator. Jeśli zainstalowałeś ten program bezpośrednio ze strony oficjalnej, zauważysz zwiększoną liczbę reklam online. Część użytkowników informuje, że są też przekierowywani do reklam bądź niebezpiecznych witryn.

Przekierowania w wykonaniu King Translate mogą sprawiać problemy. Badacze z Les Virus zauważyli, że część reklam jest powiązanych z kampaniami malvertisingowymi lub może prowazić do stron phishingowych. Powinieneś zachować ostrożność wbec tego adware.

Najlepszym sposobem na pozbycie się wszystkich niechcianych zmian i zminimalizowanie ryzyka złapania cyber-infekcji, jest usunięcie King Translate. Wspomnieliśmy, że możesz program usunąć automatycznie, ale możesz go też się pozbyć własnymi siłami (z pomocą instrukcji na końcu artykułu).

Przykła wirusa King TranslatePo instalacji, King Translate może zmienić domyślną wyszukiwarkę oraz adres strony głównej

Jak niechciane programy dostają się do systemu

Program jest przedstawiany na swojej stronie oficjalnej jako aplikaja pomocna przy tłumaczeniu pojedynczych słów, dokumentów, a nawet całych tekstów na różne języki. Zauważono jednakże, że ta aplikaja potencjalnie niepożądana może dostać się do systemu zabundlowana z innymi aplikacjami lub zwodniczymi reklamami.

By uniknąć ataku King Translate, powinieneś:

 • unikać pobierania darmowych aplikacji z nieznanych witryn;
 • wybierać instalację Zaawansowaną/Użytkownika zamiast Standardowej/Zalecanej;
 • odznaczyć wszystkie “dodatkowe aplikacje”;
 • zapoznać się z oficjalnymi dokumentami, takimi jak EULA, Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności przed wyrażeniem zgody na instalację.

Przewodnik usuwania King Translate

Jeśli chcesz usunąć King Translate oraz problemy przez niego zainicjowane, musisz wybrać między deinstalacją ręczną i automatyczną. Jeśli chcesz pozbyć się złośliwych komponentów gołymi rękami, musisz najpierw usunąć je z listy programów. W tym celu:

 1. Wejdź w Start -> Panel Sterowania -> Programy (lub Dodaj/Usuń Programy) -> Odinstaluj Program.
 2. Tam znajdź King Translate, Search-Results Toolbar, Quick Access Tab oraz podobne wpisy, wybierz je i wciśnij przysick „Zmień/Odinstaluj.”
 3. Kliknij OK, aby potwierdzić.

Na koniec, napraw każdą z przeglądarek z pomocą poniższych instrukcji:

Internet Explorer:

 1. Otwórz IE, przejdź w ‘Narzędzia' -> ”Zarządzaj dodatkami” -> ‘Paski narzędzi i rozszerzenia’ i usuń King Translate, Search-Results Toolbar, Quick Access Tab oraz inne nieznane tobie dodatki.
 2. Kliknij na 'Narzędzie” -> „Zarządzaj dodatkami” -> „Wyszukiwarki” i wybierz wcześniej używaną wyszukiwarkę.

Mozilla Firefox:

 1. Otwórz Mozillę Firefox, wejdź w ‘Narzędzia” -> „Dodatki” -> „Rozszerzenia”; odnajdź King Translate, Search-Results Toolbar, Quick Access Tab oraz inne nieznane tobie dodatki i kliknij „Odinstaluj.”
 2. Przejdź w „Narzędzia” -> „Opcje” i zresetuj stroną startową na google.com, yahoo.com lub podobną wyszukiwarkę.

Google Chrome:

 1. Kliknij na ikonę „Spersonalizuj Google Chrome”, wybierz „Opcje” -> „Podstawowe” i zmień stronę domową na google.com lub inną.
 2. Kliknij na „Zarządzaj wyszukiwarkami…” -> wybierz „Google” i uczyń ją domyślną wyszukiwarką

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania King Translate:

Usuń King Translate z rodziny systemu Windows

Poniżej znajdziesz instrukcję ręcznego usuwania King Translate:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj King Translate oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj King Translate lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń King Translate z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimKing Translate czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń King Translate z Internet Explorer (IE)

Cofnij zmiany uczynione w Explorerze korzystając z tych kroków:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj King Translate oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania King Translate. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń King Translate z Microsoft Edge

Usuń komponenty powiązane z adware z Microsoft Edge korzystając z poniższej instrukcji:

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to King Translate powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń King Translate z Mozilla Firefox (FF)

Ten poradnik pomoże Ci pozbyć się zmian uczynionych przez King Translate w Firefoksie:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz King Translate oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie King Translate. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń King Translate z Google Chrome

Zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie wppisy powiązane z adware:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz King Translate oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie King Translate. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń King Translate z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj King Translate i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania King Translate. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-king-translate.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: King Translate