Usuń Install.notify-service.com (Poradnik prostego usuwania) - Darmowe instrukcje

Instrukcja usuwania Install.notify-service.com

Czym jest Install.notify-service.com?

Install.notify-service.com – aplikacja adware, która jest też nazywana wirusem powiadomień z powodu wyświetlanie zwodniczych ostrzeżeń

Program adware Install.notify-service.com

Install.notify-service.com to wspierana reklamami aplikacja, która modyfikuje pewne ustawienia przeglądarki, by być w stanie wyświetlać niechciane powiadomienia oraz wykonywać inne niepożądane działania. W rezultacie, adware ten jest także określany jako „wirus powiadomień”. Na chwilę obecną, wirus ten może zaatakować przeglądarki Google Chrome, Mozillę Firefox oraz Internet Explorer. Wirus może zostać jednak zaktualizowany, by atakować też Safari, Operę i inne przeglądarki. Na początku, niechciana aplikacja umieszcza zwodnicze rozszerzenia, modyfikuję stronę nowej karty oraz domyślną. Następnie, prosi o włączenie powiadomień poprzez kliknięcie przycisku „Zezwól” – poskutkuje to ogromną liczbą reklam zakłócających Twoją pracę i utrudniających proces przeglądania sieci. Bez względu na to, reklamy Install.notify-service.com powinny być traktowane z ostrożnością, ponieważ mogą one prowadzić do niebezpiecznych treści. Technika ta jest zwykle wykorzystywana przez strony trzecie w celu zwiększenia ich popularności. Może też ona prowadzić do infekcji malware.

Nazwa Install.notify-service.com
Typ Adware
Podtyp Wirus powiadomień
Możliwe zagrożenia Niepożądana aplikacja może przekierowywać na złośliwe strony
Atakowane przeglądarki Chrome, Edge, Firefox, Explorer, Safari
Rozpowszechnianie Inne niezabezpieczone programy, zwodnicze witryny, itd.
Główne objawy Zwodnicze reklamy pojawiają się regularnie, zauważyłeś pewne zmiany w przeglądarce i innych witrynach, przeglądarka przekierowuje Cię przez większość czasu
Unikanie Nie pobieraj programów z niechronionych witryn, przestań wchodzić na niebezpieczne strony, unikaj klikania na podejrzane treści takie,jak linki czy reklamy
Usuwanie Usuń aplikację, jak tylko zobaczysz zmiany w przeglądarce. Skorzystaj z FortectIntego do wykrycia niechcianych treści

Jeżeli wirus Install.notify-service.com znajduje się już na twojej przeglądarce, nie będziesz w stanie z niej odpowiednio skorzystać. Im dłużej ta aplikacja znajduje się na komputerze, tym gorszymi efektami skutkuje. Później, może ona być powiązana ze spowolnieniami przeglądarki, a nawet z awariami, które uczynią wszelką pracę bezużyteczną.

Co więcej, Install Notify Service zbiera różne informacje powiązane z nawykami przeglądania sieci przez użytkownika oraz historią. Informacją taką mogą być najczęściej odwiedzane witryny, zapisane zakładki, pobrane pliki czy obejrzane oferty. Twórcy zbierają taki rodzaj danych, by produkować reklamy opierające się na „potrzebach” użytkownika.

Powinieneś jednakże być bardzo ostrożny wobec reklam Install.notify-service.com – część z nich może promować całkowicie bezużyteczne produkty tylko dla zwiększania ich przychodu. Niektóre aplikacje rozprowadzają reklamy mówiące o „zaufanych” optymalizatorach – w większości przypadków jest to jednak kłamstwo, dzięki któremu mogą oni przekonać użytkowników do zakupu oprogramowania.

Adware Install.notify-service.com

Lepiej usuń wirusa Install.notify-service.com z systemu wraz ze wszystkim, co zostało przez niego zainfekowane. Możesz wykryć wszystkie zwodnicze treści z pomocą FortectIntego bądź otwierając przeglądarki i wykonując to samemu. Pamiętaj jednak, że automatyczne wykrywanie i eliminacja są lepszymi rozwiązaniami niż ręczne wyszukiwanie i kasowanie – szczególnie, jeśli jesteś niedoświadczonym użytkownikiem

Usuń Install.notify-service.com, by pozbyć się irytujących wyskakujących okienek na i pod przeglądarką, czy też banerów. Co więcej, powinieneś próbować ograniczyć ryzyko wystąpienia kolejnych infekcji malware. Jeśli potencjalnie niepożądana aplikacja prowadzi Cię na podejrzane strony, możesz z łatwością zainfekować cały komputer złośliwą infekcją, która spowoduje nieodwracalne uszkodzenia.

Zauważ też, że istnieje wiele podobnych aplikacji takich, jak Install Notify Service, czyhających w cyberprzestrzeni i czekających na ich kolej do ataku. Twórcy stojący za takimi aplikacjami tworzą je z myślą o przychodzie tylko i wyłącznie dla nich. Technika pay-per-click (znana też jako cost-per-click) to najlepszy sposób na uzyskanie łatwego przychodu od losowych użytkowników.

Potencjalnie niepożądana aplikacja Install.notify-service.comInstall.notify-service.com to potencjalnie niepożądana aplikacja, która może pojawić się w systemie z powodu przedawnionego oprogramowania bądź pośpieszanej instalacji

Trzymaj się z daleka od niezabezpieczonych stron, zabundlowanego oprogramowania i chroń swój komputer przed niepożądanymi aplikacjami

Według ekspertów ze strony UtanVirus.se, najpopularniejszymi technikami dystrybucji adware są:

 • bundle oprogramowania shareware/freeware;
 • niezabezpieczone strony;
 • przedawnione oprogramowanie i usługi;
 • pomijane kroki instalacji/pobierania.

Jeśli mowa o bundlach, niektóre z nich zawierają takie komponenty, jak potencjalnie niepożądane aplikacje i instalują je także w systemie. By uniknąć skrytej instalacji, powinieneś zwrócić uwagę na proces instalacji i pobierania, jaki wykonujesz, by nie przeoczyć niczego ważnego.

Co więcej, by przedłużyć zadanie, przy instalacji powinieneś nie korzystać z opcji Szybkiej czy Zalecanej. Wybierz w zamian wersję Zaawansowaną lub Własną, dzięki której będziesz w stanie sprawdzić, jakie programy pobierasz na komputer. Będziesz mógł też zatrzymać ten proces..

Kolejną radą będzie regularna aktualizacja oprogramowania ochronnego i innych aplikacji. Sprawdzaj co jakiś czas zalecane aktualizacje. Zalecamy też zakup zaufanego programu antymalware, który będzie w stanie ochronić system komputera i zapobiec infekcji złośliwych aplikacji.

Usuń reklamy Install.notify-service.com pop-up z przeglądarek

Jeśli wyskakujące okienka przeszkadzają tobie z powodu programu adware, który w jakiś sposób został zainstalowany, możesz z łatwością usunąć wirusa Install.notify-service.com z pomoca zaufanych narzędzi i wykonywania wszystkich kroków przez nie sugerowanych. Programy te są w stanie poradzić sobie z podobnymi aplikacjami w kilka minut.

Nie zapomnij też sprawdzić przeglądarke takich, jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Safari oraz Microsoft Edge – wyskakujące okienka Install.notify-service.com pop-up mogą pojawić się w każdym momencie. Przeglądarki internetowe także muszą zostać przywrócone do ustawień fabrycznych, ponieważ program adware wprowadził do nich zmiany.

Po tym, jak usuniesz Install.notify-service.com upewnij się, że nie zapomnisz być dużo bardziej ostrożny następnym razem. Zapoznaj się z instrukcjami unikania adware i pamiętaj, że bezpieczeństwo twojego komputera jest tylko i wyłącznie w twoich rękach.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Install.notify-service.com

Odinstaluj z systemu Windows

Możesz pozbyć się aplikacji adware z Twojego komputera w następujący sposób:

Aby usunąć Install.notify-service.com z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Install.notify-service.com (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli przeglądarka Microsoft Edge została zainfekowana przez adware, możesz pozbyć się niepożądanej aplikacji wykonując następujące instrukcje:

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Pozbądź się podejrzanych dodatków z przeglądarki Mozilla Firefox przechodząc przez następujące kroki:

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Install.notify-service.com i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Install.notify-service.com po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Install.notify-service.com. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Usuń program adware z przeglądarki Google Chrome. Skorzystaj z instrukcji, jeśli potrzebujesz pomocy:

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Oczyść i zrestartuj Safari z pomocą tego poradnika:

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Install.notify-service.com i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Install.notify-service.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach