Usuń idp.alexa.51 (Poradnik usuwania wirusów) - Darmowe instrukcje

Instrukcja usuwania idp.alexa.51

Czym jest idp.alexa.51?

IDP.ALEXA.51 to fałszywy alarm od Avasta i AVG, który także może być malware

Wykrycie idp.alexa.51 przez AVG

IDP.ALEXA.51 to nazwa podejrzanej detekcji zgłaszanej przez silniki antywirusowe takie jak AVG czy Avira. Ludzie zaczęli informować o tych wykryciach już w 2016 roku, jednak wiele zgłoszeń tego typu pojawia się nawet dziś. W efekcie detekcji silnik antywirusa zakłóca uruchomienie systemu i zgłasza istnieje zagrożenia IDP.ALEXA.51 bądź wirusa Alexa.

Nazwa IDP.ALEXA.51
Rodzaj Malware bądź fałszywy alarm wywoływany przez AVG i Avasta
System Windows
Oznaki Złośliwy przykład powoduje spowolnienia systemu, wysokie zużycie procesora bądź awarie. Fałszywe alarmy są niegroźne.
Dystrybucja W paczkach wraz z SeaMonkey, Plants vs. Zombies, EasySpeedUpManager2 i innymi

Detekcja ta jest głównie powiązana z grami online, takimi jak SeaMonkey, Plants vs. Zombies, EasySpeedUpManager2 i inn. Wyniki skanu AVG zwykle zgłaszają ten „plik” jako wywodzący się z plików .tmp czy .exe (np. swUSB.exe) znajdujących się w folderach c:\windows\, %appdata% oraz %temp%.

Według analizy, którą zrobiono rok temu, złośliwa detekcja IDP.ALEXA.51 przetrwała na systemie Windows 81 w Portugalii i Brazylii. Rozszerzenie tej detekcji jest jednak często znajdowane na systemach Windows 10 posiadających antywirusy Avira i AVG. W niektórych przypadkach, Zapora AVG może blokować instalację HitMan Pro przypisując malware IDP.ALEXA.51 do aplikacji HitmanPro.exe.

Pliki związane z Alexą mogą być złośliwe

Część badaczy związanych z cyberbezpieczeństwem określa IDP.ALEXA.51 jako trojana bądź wirusa Alexa. Chociaż nie ma jasnych powodów do takiej klasyfikacji, eksperci ostrzegają, że podejrzana detekcja IDP.ALEXA.51 może nie być fałszywym alarmem.

Programy antywirusowe takie, jak AVG mogą rozpoznawać go jako fałszywy alarm bądź zagrożenie z powodu przedawnionej wersji w systemie (AVG 8.5, 9.0, 2011, 2012, 2013, 2014 or 2015) lub przestarzałej bazy wirusów. W 2017 roku, forma uznała, że problem ten został wywołany przez wadliwą aktualizacj oprogramowania AVG.

Nie jest to jednak jedyny powód, dlaczego silniki antywirusowe, nie tylko AVG, mogą zgłaszać IDP.ALEXA.51 jako zagrożenie wykrywane w różnych lokacjach systemowych. Twórcy malware'ów mogą wykorzystywać takie pliki bądź nazwy fałszywych alarmów antywirusowych do ukrywania złośliwych programów bądź procesów.

Prezentacja zwodniczej detekcji idp.alexa.51Wykrycie IDP.ALEXA.51 przez narzędzia anty-malware może oznaczać dwie rzeczy - potrzebę aktualizacji antywirusa bądź konieczność usunięcia malware z systemu.

Plik dostaje się do systemu wraz z freeware

Plik ten nie jest jednym z plików systemowych. Jest on powiązany z różnymi aplikacjami, jakie mogą zostać pobrane z sieci za darmo. Odrzucenie instalacji tego pliku nie jest możliwe – jest on częścią paczki oprogramowania odpowiedzialnej za jego działania.

Chociaż jego oryginalna wersja nie jest uznawana za złośliwą, może być on wykorzystywany przez hakerów do ukrywania aplikacji bazujących na reklamach, zwodniczych programów, a nawet złośliwych cyberinfekcji. Dlatego, za każdym razem, gdy instalujesz gry takie, jak Zombie vs. Plants lub inne darmowe aplikacje, upewnij się że wybrałeś instalację Zaawansowaną lub Własną i ostrożnie zapoznać się z treścią instalatora.

WSKaZÓWKA: Eksperci z NoVirus.uk zalecają ludziom nie pozwalać dzieciom na pobieranie aplikacji bez Twojej wiedzy, ponieważ bez wątpienia ominą one etap zapoznania się z Warunkami Użytkowania i Polityką Prywatności, wystawiając system na ryzyko infekcji potencjalnie niepożądanym bądź złośliwym programem.

Sprawdź system pod kątem malware i napraw IDP.ALEXA.51, jeśli to konieczne

Jeśli detekcja IDP.ALEXA.51 jest fałszywa, jedynym zadaniem jest wyłączenie irytujących informacji o wykryciu zagrożenia przez antywirusa. Możesz też usunąć program z pomocą jego deinstalatora w Panelu Sterowania, a następnie pobrać jego najnowszą wersję z oficjalnej strony.

Możesz też sprawdzić, jaką masz zainstalowaną wersję antywirusa, a następnie pobrać uaktualnienie ze strony producenta.

Zalecamy jednak sprawdzenie systemu innym antywirusem by upewnić się, że system nie jest zainfekowany ryzykowną infekcją komputerową, taką jak trojany, spyware keyloggery i podobne. W tym celu proponujemy aplikacje FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach