Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Home.searchpulse.net (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Home.searchpulse.net to porywacz przeglądarki zbierający dane osobiste i udostępniający je stronom trzecim

Przykład Home.searchpulse.net

Home.searchpulse.net to potencjalnie niepożądana aplikacje stworzona do przejmowania regularnych przeglądarek, takich jak Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari, itd. Na pierwszy rzut oka, może nawet wyglądać użytecznie, gdyż zapewnia masę funkcji pozwalających użytkownikowi na personalizację wyszukiwarki. Eksperci jednak ostrzegają, że ten powywacz może nie tylko zbierać dane na temat użytkowników, które mogą być jednoznacznie identyfikujące, lecz także dzielić się nimi z powiązanymi spółkami w celach marketingowych.

Nazwa Home.searchpulse.net
Typ Porywacz przeglądarki
Dystrybucja Jako rozszerzenie dołączone do zewnętrznej aplikacji
Objawy Po instalacji zmienia parametry przeglądarki i dodaje się jako strona nowej karty, strona domowa oraz domyślna wyszukiwarka
Usuwanie Musisz usunąć wszystkie komponenty powiązane z porywaczem, by całkowicie usunąć Home.searchpulse.net. Sugerujemy dokonać tego automatycznie z pomocą ReimageIntego.

Porywacze przeglądarek tacy, jak SearchPulse są rozprowadzani poprzez bundling rozszerzenia z darmowymi aplikacjami online. Dlatego też wielu ludzi nie jest świadoma, jak ta potencjalnie niepożądana aplikacje dostała się do systemu. Niestety, program zmienia ustawienia przeglądarki i staje się główną wyszukiwarką.

Po udanej infiltracji, Search Pulse zaczyna monitorować aktywność użytkownika w sieci oraz zbierać informacje takie, jak:

 • Dane osobowe;
 • Adresy email;
 • Adres IP;
 • Kod kraju;
 • Wyszukiwane hasła;
 • Unikalne identyfikatory itp.

To oczywiste, że taka aktywność jest wykonywana bez bezpośredniego informowania użytkownika. Niestety, niektóre z tych danych to informacje jednoznacznie identyfikujące użytkownika, których ujawnienie może grozić twojej prywatności. Co więcej, twórcy SearchPulse dodają, że mogą dzielić się zebranymi danymi z trzecimi stronami:

Collected data may be used, supplemented, and shared with other parties for business, commercial, or marketing purposes <…>

Dodatkowo, informują, że SearchPulse jest stworzony do dostarczania reklam poprzez wyniki wyszukiwania bądź wyświetlania reklam na regularnie odwiedzanych stronach. Wiele osób chciałoby otrzymać kupony promocyjne – chcemy jednak ostrzec, że reklamy online mogą być groźne dla ochrony Twojego komputera:

The Extension and Website may integrate third party content (“Third Party Content”) in order to display what services are streaming certain content and search results to you. Such Third Party Content may include feeds, search results, <…> promotions, offers, <…> music, photographs, sounds, or other content displayed, promoted, or otherwise made available through third parties.

Niestety, ale twórcy SearchPulse nie biorą odpowiedzialności za treść zewnętrznych reklam. Dlatego możesz zostać przekierowany na podejrzane strony, gdzie rozprowadzane są malware. Z tego powodu musisz trzymać się z daleka od wszelkich typów reklam i unikać klikania w nie bądź w linki w tej wyszukiwarce.

Ilustracja Home.searchpulse.netHome.searchpulse.net to porywacz przeglądarki próbujący nakłonić ludzi do korzystania z niego zapewniając funkcje wyszukiwarki

Our experts recommend you to remove Home.searchpulse.net for your safety. This way, you will be able to employ a reliable search engine instead. The quickest way to get rid of this browser hijacker is to get a robust antivirus and let it scan your system properly. Our top choice would be ReimageIntego.

Doświadczeni użytkownicy komputerów mogą spróbować usunąć Home.searchpulse.net samemu. Mimo to, sugerujemy instrukcje usuwania dołączone na końcu artykułu.. 

Niepożądana aplikacja podróżuje jak rozszerzenie przeglądarki w środki instalatora programu strony trzeciej

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, większość ludzi nie zauważa, gdy porywacz przeglądarki dostaje się do systemu. Dzieje się to, ponieważ deweloperzy łączą produkty z darmowymi aplikacjami i oferują je jako jeden. Dlatego też użytkownik może myśleć, że instaluje tylko jedną aplikację, gdy niepożądany program jest instalowany jako dodatkowy komponent.

Możesz jednak zidentyfikować zabundlowane oprogramowaje, jeśli wybierzesz ustawienia Zaawansowane. Są one stworzone tak, by nie pomijać kroków podczas instalacji i w pełni informować o dodatkowych programach. Warto też znaleźć wszystkie pola wyrażające zgodę na instalację niepożądanej aplikacji i odznazenie ich.

Pozbądź się Home.searchpulse.net już teraz

Zespół Virusi.bg mówi, że nawet mimo tego, że porywacze przeglądarek nie są malware, użytkownicy nazywają je wirusem Home.searchpulse.net ponieważ program jest bardzo oporny – ludzie nie mogą się go pozbyć deinstalując oprogramowanie. Dzieje się to, gdyż niepożądane aplikacje mają dodatkowe elementy, które mogą być ukryte w różnych miejscach komputera.

Dlatego też ręczne usuwanie Home.searchpulse.net jest wymagającym procesem, który powinien być przeprowadzany tylko i wyłącznie przez doświadczonego użytkownika. Możesz znaleźć tą instrukcję na dole tego artykułu.

Ci, którzy nie posiadają określonych umiejętności informatycznych mogą pozbyć się Home.searchpulse.net automatycznie. Jest to najszybsza i najprostsza metoda – zajmuje ledwie parę kliknięć. W tym celu powinieneś zainstalować profesjonalne oprogramowanie antywirusowe i pozwolić mu na przebadanie plików w komputerze.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Home.searchpulse.net:

Usuń Home.searchpulse.net z rodziny systemu Windows

Porywacz przeglądarki potrafią ukryć się głęboko w systemie Windows. Musisz znaleźć i usunąć wszystkie ich elementy. W tym celu skorzystaj z poniższych poradników:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Home.searchpulse.net oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Home.searchpulse.net lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Home.searchpulse.net ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Home.searchpulse.net z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimHome.searchpulse.net czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Home.searchpulse.net z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Home.searchpulse.net oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Home.searchpulse.net. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Home.searchpulse.net z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Home.searchpulse.net powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Home.searchpulse.net z Mozilla Firefox (FF)

Jeśli chcesz naprawić Mozillę i pozbyć się irytujących reklam, skorzystaj z następujących kroków:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Home.searchpulse.net oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Home.searchpulse.net. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Home.searchpulse.net z Google Chrome

Usunięcie Home.searchpulse.net może zostać ukończone po usunięciu nieznanych rozszerzeń oraz resecie Chrome.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Home.searchpulse.net oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Home.searchpulse.net. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Home.searchpulse.net z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Home.searchpulse.net i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Home.searchpulse.net to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Home.searchpulse.net. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-home-searchpulse-net.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Home.searchpulse.net