Usuń Go.paradiskus.com (Instrukcj usuwania)

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Go.paradiskus.com – fałszywa wyszukiwarka

Przykład wirusa Go.paradiskus.com

Go.paradiskus.com to porywacz przeglądarki prezentowany jako użyteczna wyszukiwarka. Bez względu na to, że przekierowuje wyniki wyszukiwania przez Yahoo, nie jest to bezpieczne narzędzie do przeglądania sieci. Może on sprawić, że użytkownik odwiedza ryzykowna bądź podejrzane strony oraz obniżyć wrażenia z przeglądania sieci.

Podsumowanie
Nazwa Go.paradiskus.com
Typ Porywacz przeglądarki
Poziom zagrożenia Średni. Wpływa na skróty przeglądarki oraz zmienia jej ustawienia
Objawy Zmienia stronę startową oraz domyślną wyszukiwarkę w przeglądarce, powoduje zwiększoną liczbę reklam, przekierowuje na strony trzecie
Metoda dystrybucji Bundling oprogramowania
By usunąć Go.paradiskus.com, zainstaluj ReimageIntego i uruchom pełny skan systemu

Wirus Go.paradiskus.com dostaje się do systemu z pomocą bundli oprogramowania. Dlatego może dostawać się po cichu, jeśli użytkownicy nie przywiązują wagi do instalacji freeware. Natychmiastowo też modyfikuje rejestr systemu i zmienia skróty, powodując następujące problemy:

 • ustawienie adresu hxxp://go.paradiskus.com/ jako strona domowa oraz domyślna wyszukiwarka;
 • przekierowania na sponsorowane strony;
 • wyświetlanie reklam, banerów i innych rodzajów reklam;
 • instalacja nieznanych dodatków;
 • blokowanie prób usuwania go.paradiskus.com.

Głównym celem Go.paradiskus.com jest kontrolowanie sesji przeglądania sieci oraz zbieranie informacji na temat użytkownika. Główna strona wyszukiwarki posiada nieaktywne linki do informacji o programie, kontaktu oraz polityki prywatności.

Po kliknięciu przekierowują one na stronę paradiskus.com wyświetlającą błąd 504. Przez to użytkownicy nie są w stanie się nauczyć, jakie informacje są zbierane oraz w jaki sposób są wykorzystywane. Badacze ostrzegają, że taka działalność nie powinna być tolerowana – prowadzi ona do problemów związanych z prywatnością. To jednak nie wszystko.

Bazując na zebranych informacjach, porywacz może wyświetlać reklamy, które mogą być zwodnicze oraz przekierowywać na podejrzane strony. Podobny problem przekierowań Go.paradiskus.com może nastąpić, gdy użytkownicy klikną na link na stronie wyników. Porywacz ten może wywołać w każdej chwili przekierowanie na jakąś ze sponsorowanych witryn.

Niektórzy webmasterzy korzystają z porywaczy i innych niepożądanych aplikacji do promowania swoich usług i zwiększania ruchu na ich stronach. Twórcy malware oraz scammerzy także mogą wykorzystywać te zalety. Po ataku, często więc następują przekierowania na oszustwa, strony phishingowe bądź inne podejrzane strony.

Z tego powodu zalecane jest usunięcie Go.paradiskus.com. Możesz zastosować się do instrukcji znajdującej się pod opisem wirusa. Możesz jednak przyspieszyć proces skanując urządzenie programem ReimageIntego lub inną aplikacją anty-malware.

Porywacz przeglądarki Go.paradiskus.comGo.paradiskus.com to fałszywa wyszukiwarka posiadająca cechy porywacza przeglądarki

Dystrybucja porywacza przeglądarki

Jak już wspomnieliśmy na początku, to podejrzane narzędzie rozpowszechnia się zabundlowany z różnymi darmowymi aplikacjami. Możesz znaleźć sugestię do zastąpienia wyszukiwarki przy pobraniu odtwarzaczy wideo, programów graficznych bądź innych aplikacji. By zobaczyć te dodatkowe aplikacje, musisz skorzystać z ustawień Zaawansowanych.

Większość użytkowników polega jednak na instalacji Standardowej, która nie ujawnia dołączonych do głównego programu dodatków. Dlatego,, korzystając z instalacji Standardowej, instalujesz całą paczkę programów. Bez wątpienia, czas na powstrzymanie tych ustawień.

Eksperci z LesVirus.fr zauważają, że wybór zaufanych stron z aplikacjami także pomoże w uniknięciu instalacji programów niepożądanych. Dlatego powinieneś trzymać się z daleka od sieci udostępniających pliki bądź nieznanych stron z plikami.

Odinstaluj Go.paradiskus.com i uczyń przeglądarkę wolną od wirusów

Możesz usunąć Go.paradiskus.com stosując się do przygotowanych przez nas instrukcji usuwania. Musisz być jednak ostrożny – twoim zadaniem jest eliminacja wszystkich niepożądanych rozszerzeń przeglądarki oraz podobnych programów. Po wszystkim przyda się też reset przeglądarki.

Jeśli nie poradzisz sobie jednak z ręcznym usunięciem Go.paradiskus.com bądź szukasz szybszego rozwiązania, powinieneś skorzystać z przewagi zapewnianej przez program anty-malware. Wszystko, co masz zrobić, to skan urządzenia zaktualizowaną aplikacją oraz reset przeglądarki.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Go.paradiskus.com:

Usuń Go.paradiskus.com z rodziny systemu Windows

By całkowicie usunąć wirusa Paradiskus, skorzystaj z następującej instrukcji:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Go.paradiskus.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Go.paradiskus.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Go.paradiskus.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimGo.paradiskus.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Go.paradiskus.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Go.paradiskus.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Go.paradiskus.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Go.paradiskus.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Go.paradiskus.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Go.paradiskus.com z Mozilla Firefox (FF)

Odinstaluj podejrzane rozszerzenia oraz zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Go.paradiskus.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Go.paradiskus.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Go.paradiskus.com z Google Chrome

Skorzystaj z następujących kroków, by pozbyć się wirusa Go.paradiskus.com:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Go.paradiskus.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Go.paradiskus.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Go.paradiskus.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Go.paradiskus.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Go.paradiskus.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Go.paradiskus.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach