Usuń Facebook.com-appple.com (Poradnik usuwania wirusów) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Facebook.com-appple.com to podejrzana domena przekierowująca użytkownika na nieznane, pełne reklam strony

Wirus Facebook.com-appple.com

Facebook.com-appple.com to potencjalnie niepożądana aplikacja wchodząca niezauważenie do komputerów użytkowników i spamująca przeglądarki Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox i inne inwazyjnymi reklamami. Choć wirus posiada przejęzyczoną słowo “appple” w nazwie, może się pojawić na każdym urządzeniu – nawet telefonie na Androida czy komputerze z Windowsem.

PODSUMOWANIE
Nazwa Facebook.com-appple.com
Rodzaj Adware
Główne zagrożenia Infekcje malware, kradzież danych itd.
Oznaki Przesadna liczba reklam, spowolniona przeglądarki itp.
Dystrybucja Bundling oprogramowania
Eliminacja Odinstaluj z pomocą ReimageIntego

Użytkownicy mówią, że otrzymują takie reklamy za każdym razem, gdy odwiedzają określoną stroną bądź używają określonej aplikacji. Użytkownicy mogą też natrafić na nią wbrew woli – gdy zostaną przekierowani z podejrzanej strony.

Jeśli reklamy nie zostaną zatrzymane, istnieje ryzyko ataku adware'a. Nie dziwi, że użytkownicy chcą usunąć wirusa Facebook.com-appple.com z ich urządzeń, by wrócić do normalnych sesji z siecią.

Adware sam w sobie nie jest groźny – nie uszkadza ani nie przejmuje plików systemowych. Facebook.com-appple.com jednak czyni kilka zmian w rejestrze systemu pozwalających złośliwej aplikacji na kontynuowanie podejrzanej aktywności.

Mimo tego, że aplikacja ta nie jest częścią złośliwego programu, może ona wystawić użytkowników na ryzyko oraz nieprzyjemności.

Redirects can lead users to suspicious websites, including phishing, porn, fake software, scam, and other domains. If you get redirected to such site – do not keep exploring it! Close down your browser and proceed with Facebook.com-appple.com removal instead.

Bardzo niebezpieczne cyberinfekcje, takie jak ransomware, mogą dostać się do urządzeń użytkowników, jeśli ci nie będą wystarczająco ostrożni. Klikanie na podejrzane reklamy, banery, oferty lub kupony może jednym kliknięciem doprowadzić do infekcji. Użytkownicy nie powinni więc dać się nakłonić na klikanie – nawet, jeśli oferta jest nad wyraz kusząca.

Wirus Facebook.com-appple.com może zbierać wiele informacji na temat twój oraz twoich nawyków przeglądarki, w tym:

 • Adres IP;
 • Dostawcę usług internetowych;
 • Informacje o oprogramowaniu;
 • Informacje o przeglądarce;
 • Odwiedzone strony;
 • Informacje o ciasteczkach;
 • Kliknięte linki itd.

Dane te są zbierane w celu utworzenia wirtualnego profilu użytkownika, który następnie jest wykorzystywany do generacji kierowanych reklam. Przykładowo, jeśli użytkownik lubi filmy, będzie nakłaniany do ich zakupu z podejrzanych stron, co może prowadzić do strat finansowych bądź kradzieży tożsamości.

Podsumowując, powinieneś nie czekać i pozbyć się wirusa Facebook.com-appple.com. Najbezpieczniejszym sposobem na to jest pobranie i instalacja programu ochronnego typu ReimageIntego. Możesz też ręcznie odinstalować niechcianą aplikację sprawdzając poniższe instrukcje.

Adware Facebook.com-appple.comPrzekierowania Facebook.com-appple.com są zazwyczaj wykonywane przez program adware

Unikaj niepożądanych aplikacji w urządzeniu

Nie trzeba mówić, że najlepszym sposobem na radzenie sobie z niepożądanymi programami jest ich całkowite unikanie. W tym celu powinieneś się nauczyć jak te programy infiltrują komputery. Eksperci zalecają trzymanie się tych trzech prostych zasad:

 • Pobieraj aplikacje tylko ze sprawdzonych źródeł. Unikaj stron peer-to-peer oraz udostępniających pliki;
 • Przed instalacją nieznanej aplikacji, zapoznaj się z nią. Recenzje i opinie często ujawniają, czy program jest godny używania;
 • Przeczytaj Warunki Użytkowania oraz Politykę Prywatności;
 • Nie klikaj zbyt szybko przycisku „Dalej” i nie unikaj kroków instalacji;
 • Podczas instalacji Zaawansowanej, odznacz wszystkie pola przy dodatkowych komponentach, które oferowane są wraz z potrzebną aplikacją.

Odinstaluj wirusa Facebook.com-appple.com z urządzenia i ciesz się bezpieczną przeglądarką

Usuwanie Facebook.com-appple.com może zostać przeprowadzone ręcznie bądź automatycznie. Obydwie metody są poprawne – ręczna może jednak przysporzyć nieco więcej problemów.

Dla tych, którzy chcą natychmiastowo usunąć wirusa Facebook.com-appple.com, zalecamy pobranie i instalację odpowiedniego programu ochronnego. Uaktualnij go do najnowszej wersji i przeprowadź pełny skan systemu. Wszystkie niepożądane aplikacje zostaną natychmiastowo wyeliminowane.

Jeśli nie chcesz dodatkowych aplikacji w komputerze, możesz zawsze usunąć Facebook.com-appple.com samemu. W tym celu skorzystaj z naszych poradników. Upewnij się jednak, że wykonasz wszystkie kroki – błędy w wykonywaniu instrukcji mogą skutkować nawrotem cyberzagrożenia.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Facebook.com-appple.com:

Usuń Facebook.com-appple.com z rodziny systemu Windows

By odinstalować wirusa Facebook.com-appple.com z systemu Windows, skorzystaj z następującego poradnika:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Facebook.com-appple.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Facebook.com-appple.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Facebook.com-appple.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimFacebook.com-appple.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Facebook.com-appple.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Facebook.com-appple.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Facebook.com-appple.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Facebook.com-appple.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Facebook.com-appple.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Facebook.com-appple.com z Mozilla Firefox (FF)

Nie zapomnij zresetować ustawień przeglądarki Mozilla Firefox.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Facebook.com-appple.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Facebook.com-appple.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Facebook.com-appple.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Facebook.com-appple.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Facebook.com-appple.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Facebook.com-appple.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Facebook.com-appple.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Facebook.com-appple.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Facebook.com-appple.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach