Skala niebezpieczeństwa:  
  (67/100)

Facebook Antivirus. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Programy do Kradzieży

Facebook Antyvirus jest programem rozprzestrzeniejącym się głównie za pomocą Facebooka, chociaż z antywirusem ma mało wspólnego. Tak jak wiele innych programów wirusowych ten wirus informuje użytkownika o zainfekowaniu komputera przez programy malware i problemy z ochroną prywatnych danych. Jeśli wcześniej miałeś do czynienia z Panda Cloud Antyvirus z pewnością zauważysz podobne działanie tego programu. Oprócz tego oszuści pozwolili sobie ukraść interfejs użytkownika z dość znanego i uznanego programu. Proszę pamiętać że Facebook Antyvirus rozprzestrzenia się tylko za pomocą portalu o tej samej nazwie i nie stanowi zagrożenia dopóki nie ściągniemy jakiegoś pliku wskazanego przez ten program.

Ten program pochodzi z facebookowej aplikacji zwanej Antyvirus in Facebook. Jak tylko twój profil zostanie zainfekowany, złośliwy program otagowuje twoje zdjęcie 20 znajomymi i potem publikuje zdjęcie na tablicy. W tym samym czasie twoi znajomi otrzymują wiadomość o oznaczeniu ich na zdjęciu. Jeśli zostałeś otagowany na zdjęciu z łatwością możesz usunąć tag. Jak usunąć tag z obrazka:

1. Otwórz swoje zdjęcie.

2. Przejdź do otagowanego zdjęcia.

3. Poszukaj swojego nazwiska w liście otagowanych osób.

4. Kliknij „Usuń tag” link pojawi się pod twoim imieniem.

Jednakże jeśli zostałeś oszukany przez Facebook Antyvirus powinieneś ściągnąć sprawdzony program antyszpiegujący i przeskanować swój komputer pod kątem programów malware. Serdecznie polecamy użycie narzędzia specjalnie do tego przeznaczonego, link poniżej

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Facebook Antivirus zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Facebook Antivirus. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

INFORMACJA: Wymagana ingerencja oznacza, że niektóre z programów wymagały ludzkiej interwencji w celu sprawnego pozbycia się pasożyta. Zapoznaj się z instrukcją ręcznego usuwania poniżej.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Facebook Antivirus snapshot
Facebook Antivirus snapshot

Facebook Antivirus ręczne usunięcie:

Usuń wpisy rejestru:
HKEY_LOCAL_USERSOFTWAREFacebook Antivirus
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionUninstallFacebook Antivirus


Skasuj pliki:
%Program Files%\Facebook Antivirus

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-facebook-antivirus.html

Poradniki w innych językach