Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń zmianę ustawień generowaną przez Esurf.biz (Poradnik usuwania wirusów)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek

Strona startowa Esurf.biz pojawiła się w mojej przeglądarce internetowej. Czy to jest normalne?

Jeśli Esurf.biz lub jakikolwiek inny silnik wyszukiwania pojawił się niespodziewanie w twojej przeglądarce internetowej, to oznacza, że twój komputer został porwany przez porywacza przeglądarek. W większości przypadków takie wyszukiwarki wyglądają jak typowe strony utworzone by pomóc ludziom z ich poszukiwaniami. Jednakże, dziesiątki różnych badań wykazały, że nie powinno się im ufać. Po pierwsze, wirus Esurf.biz może wyświetlać nierzetelne wyniki wyszukiwania. Tak więc, jeśli szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, należy wiedzieć, że większość jego wyników wyszukiwania jest wypełnione linkami w tekście, banerami i reklamami pop-up, które mają skierować ludzi do narzuconych stron. Takie strony są skłonne zapłacić za przekierowania do nich, ponieważ jest to główny sposób w jaki mogą zwiększyć swoją popularność i sprzedaż. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować, że te strony są godne zaufania, i że nie będą skłaniały użytkownika do ujawnienia informacji osobistych.

Niemniej jednak, przekierowania Esurf.biz nie są najgorszą rzeczą związaną z tą wyszukiwarką. Uważamy, że należy również unikać tej wyszukiwarki, ponieważ może ona być używana do śledzenia użytkownika. Oczywiście, trudno jest znaleźć wyszukiwarkę, która nie zapisuje danych swoich użytkowników. Większość takich programów jest zainteresowana hasłami wyszukiwanymi przez ludzi, najczęściej odwiedzanymi stronami internetowymi i podobnymi informacjami. Według twórców Esurf.biz, zbiera również takie dane. Jednak mając do czynienia z nieznanymi stronami jest się zawsze w niebezpieczeństwie, ponieważ nie ma gwarancji, że nie wykonują podejrzanych zadań za plecami. Jeśli nie chcesz ujawiniać swoich loginów, specyfikacji komputera i podobnych informacji, należy unikać wirusa Esurf.biz. Na szczęście, nie jest trudno zauważyć fakt, że komputer został porwany przez tę wyszukiwarkę. Jeśli ta wyszukiwarka pojawiła się zamiast strony startowej i domyślnej wyszukiwarki, należy uruchomić pełne skanowanie systemu za pomocą ReimageIntego i naprawić swój komputer bez pozostawiania podejrzanych składników, które mogą być wykorzystywane przez tego porywacza przeglądarki by zinfiltrować komputer w przyszłości.

The main page of Esurf.biz browser hijacker

Jak mogę omijać ten silnik wyszukiwania?

Esurf.biz może pojawić się na komputerze znikąd i porwać każdą z przeglądarek internetowych, i ten problem dręczy wszystkich użytkowników PC. To dlatego, że najbardziej popularna metoda promocji wątpliwych wyszukiwarek nazywa się dystrybucją pakietową. Za każdym razem gdy zdecydujesz się zainstalować menedżera pobierania, kreatora PDF, oprogramowanie do przesyłania strumieniowego wideo i podobny program, który jest darmowy, możesz skończyć z Esurf.biz na stronie głównej. Aby uchronić się przed tym, należy wiedzieć, co trzeba zrobić, aby zapobiec pojawieniu się programów przejmujących kontrolę nad przeglądarką, adware, i podobnych potencjalnie niechcianych programów. Oto najważniejsze kroki, które należy wykonać przy każdym instalowaniu programu darmowego lub shareware:

 • Zwróć większą uwagę na umowy licencyjne użytkownika końcowego, polityki prywatności i podobne informacje;
 • Monitoruj proces instalacji freeware, wybierając opcje niestandardowej lub zaawansowanej instalacji;
 • Sprawdź każde okno, które jest wyświetlane na ekranie komputera podczas instalacji darmowych programów;
 • Usuń zaznaczenia wstępnie znaczników wyboru, twierdzące, że chcesz zmienić swoją stronę startową, domyślną wyszukiwarkę lub stronę nowej karty.

Usuwanie Esurf.biz:

Jeśli nie udało się poprawnie zainstalować darmowego programu i porywacz Esurf.biz znalazł się na twoim komputerze, to należy trzymać się z dala od tej wyszukiwarki tak daleko, jak to tylko możliwe. W przeciwnym razie, możesz zacząć zauważać irytujące reklamy, przekierowania do nieznanych stron internetowych. Ponadto, możesz ujawnić swój adres e-mail, adres IP komputera oraz podobne informacje dla twórców tej wyszukiwarki.

Najprostszym sposobem, aby chronić siebie jest usunięcie wirusa Esurf.biz. Możesz to zrobić z pomocą ręcznego przewodnika usuwania, który jest podany poniżej lub kilku narzędzi anty-spyware, które wybraliśmy po zbadaniu tego PUP. Upewnij się, że są one zaktualizowane przed skanowaniem komputera, aby usunąć wszystkie składniki związane z tą wyszukiwarką.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania porywacza Esurf.biz:

Usuń Esurf.biz z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Esurf.biz oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Esurf.biz lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Esurf.biz z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimEsurf.biz czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

usuń robaka Esurf.biz z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Esurf.biz powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Esurf.biz z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Esurf.biz oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Esurf.biz. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Esurf.biz z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Esurf.biz oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Esurf.biz. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Esurf.biz z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Esurf.biz i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Esurf.biz. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Esurf.biz i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach