Usuń Error DT00X2 (Przekręt Wsparcia Microsoft) - Poradnik usuwania

Instrukcja usuwania Error DT00X2

Czym jest Error DT00X2?

Error DT00X2 to oszustwo nakłaniające ludzi do kontaktu z fałszywym wsparciem technicznym

Obrazek błędu DT00X2

Error DT00X2 to oszustwo wykorzystywane do zwodzenia użytkowników wmawiając im, że spyware bądź podobny malware zdolne do wyłudzania danych, znajduje się na systemie. Na podstawie fałszywego alarmu, ofiara może stracić loginy Facebooka, dane kart kredytowych i podobne informacje, co może prowadzić do kradzieży tożsamości i podobnych problemów. Zazwyczaj, błąd ten jest wyświetlany przez podejrzaną stronę bądź wyskakujące okienko. Nie warto brać jednak błędu DT00X2 na poważnie – jest to tylko fałszywe wsparcie techniczne, blisko powiązane z adware. Nigdy nie powinieneś wyrażać zgody na kontakt z numerem +1 888 617 1555.

Nazwa Oszustwo Error DT00X2
Rodzaj Malware/adware
Poziom zagrożenia Średni. Użytkownicy mogą zostać nakłonieni do udostępnienia dostępu zdalnego na ich urządzania bądź do zapłaty za bezużyteczne usługi
Objawy Ludzie są przekierowywani na podejrzane strony, gdzie otrzymują okienko z błędem i są nakłaniani do kontaktu z rzeczonym inżynierem Microsoftu.
Numer fałszywego wsparcia technicznego +1 888 617 1555
Dystrybucja Malwertising, bundle oprogramowania, zainfekowane linki
Eliminacja Możesz pozbyć się błędu DT00X2 uruchamiając skan z pomocą FortectIntego

Zazwyczaj, fałszywe okienko z błędem DT00X2 pojawia się z powodu programu adware zainstalowanego na komputerze. Możesz wpuścić go podczas nieuważnej instalacji zewnętrznych aplikacji bądź freeware'ów. Gdy już pojawi się w komputerze i przejmie przeglądarki, użytkownik jest stale przekierowywany na niebezpieczne strony wyświetlające fałszywą wiadomość błędu.

Oszustwo błędu DT00X2 zazwyczaj ogłasza następujące informacje:

MICROSOFT WINDOWS WARNING
YOUR COMPUTER WAS LOCKED

Error # DT00X2

Call Microsoft Technical Support:
Do Not Ignore This Important Warning..
If you close this page without resolving issue, access to your computer will be disabled to prevent further damage to our network. Your computer has alerted us that it was infected with virus and spyware.

The following data is at risk:

 1. Facebook Login
 2. Credit Card Information
 3. Email Credentials
 4. Browsing History and Data

You must contact us immediately so our engineers can guide you through the recovery process by phone. Please call us within the next 5 minutes to prevent complete loss of your computer.

Call Microsoft Technical Support

Zauważ, że błąd DT00X2 nie jest powiązany z Microsoftem w żaden sposób. Cyberprzestępcy wykorzystują nazwy znanych instytucji, by ukrywać oszustwo. Jeśli więc zadzwonisz na podany numer, NIE skontaktujesz sie z certyfikowanym inżynierem Microsoftu.

Podany numer połączy cię zaś z cyberprzestępcą udającym, że chce Tobie pomóc naprawić błąd DT00X2. Zazwyczaj, atakujący proszą o zapewnienie zdalnego dostępu do komputera w celu „ochrony danych i eliminacji wirusów”. Komputer jednak NIE jest zainfekowany błędem DT00X2 – bez względu na to, co twierdzą wiadomości. Dlatego nie ma potrzeby kontaktowania się z rzeczonym wsparciem. W zamian, kontakt z tymi ludźmi może prowadzić do poważniejszych problemów – takich, jak pojawienie się malware, utrata danych osobistych, pieniędzy, itd.

Ilustracja błędu DT00X2Błąd DT00X2 to fałszywe wyskakujące okienko informujące o nieistniejącym zagrożeniu i domagające się kontaktu z rzeczonym wsparciem technicznym Microsoftu.

Pamiętaj, że jeśli dasz dostęp zdalny przestępcom stojącym za błędem DT00X2, mogą oni nie tylko wykraść cenne dane, lecz także zainfekować system kolejnymi cyberzagrożeniami oraz oferować zakup podejrzanej aplikacji ochronnej. Takie oszustwa są stworzone do wyłudzania pieniędzy od użytkowników komputerów. Unikaj pułapek zastawionych przez oszustów w sieci.

Jeśli w porę zidentyfikujesz oszustwo, możesz po prostu zamknąć kartę bądź okno, a następnie przystąpić do usunięcia błędu DT00X2. W tym celu musisz pozbyć się komponentów związanych z adware, które pomagają niepożądanym aplikacjom przekierowywać Cię na złośliwe strony.

Możesz usunąć błąd DT00X2 oraz odpowiedzialne za niego adware automatycznie z pomocą zweryfikowanej aplikacji ochronnej. Specjaliści zalecają instalację oraz uruchomienie pełnego skanu systemu z pomocą programu FortectIntego. Zidentyfikuje on wszystkie potencjalnie niepożądane programy oraz oczyści system z podejrzanych przekierowań.

Nieuważna instalacja freeware'ów może prowadzić do infekcji adware

Odkąd użytkownicy są przekierowywani na strony oszustw poprzez programy adware, eksperci ostrzegają o jednym ze sposobów infekcji – pośpiechu podczas instalacji zewnętrznych aplikacji. Twórcy potencjalnie niepożądanych programów rozpowszechniają swoje produkty z pomocą bundlingu – popularnej metody marketingowej pozwalającej na oferowanie kilku aplikacji jako jedna.

Gdy ludzie zgadzają się na instalację freeware w ustawieniach zalecanych, podstawowych lub szybkich, nie dostają informacji o komponentach instalowanych wraz z zewnętrzną aplikację. Dlatego też powinieneś zawsze zmieniać tryb instalacji na Własną lub Zaawansowaną, by móc zidentyfikować dodatkowe elementy.

Gdy otrzymasz już pełne informacja, powinieneś ostrożnie sprawdzić wszystkie kroki instalatora i odznaczyć wszystkie domyślnie zaznaczone elementy. Upewnij się, że nie wyrazisz zgody na instalację dodatkowych pasków narzędzi bądź na zmianę ustawień przeglądarki. Możesz tego dokonać odznaczając pola przyzwalające na takie zmiany.

Skorzystaj z dobrego programu, by pozbyć się wirusa DT00X2

Najprostszym sposobem na powstrzymanie przekierować na okienko błędu DT00X2 oraz inne strony oszustw jest instalacja profesjonalnego antywirusa. Powinieneś wykonywać regularne skany systemu, by upewnić się, że na komputerze nie ma żadnej niepożądanej aplikacji.

Poniższa lista zawiera pożyteczne programy, które mogą Tobie pomóc usunąć błąd DT00X2 oraz podobne zagrożenia. Możesz jednak użyć każdego certyfikowanego programu do usuwania malware. Upewnij się tylko, że możesz mu zaufać oraz, że jest na tyle mocny, by sobie poradzić z infekcjami adware.

Po usunięciu błędu DT00X2, nie zapomnij zresetować wszystkich przeglądarek, które są zainstalowane na komputerze. Programy wspierane reklamami zwykle umieszczaną potencjalnie niebezpieczne komponenty na atakowanych przeglądarkach, by powodować przekierowania. Możesz je usunąć z pomocą szczegółowych instrukcji znajdujących się na końcu artykułu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Error DT00X2

Odinstaluj z systemu Windows

Zidentyfikuj i usuń wszystkie podejrzane aplikacje, które zostały ostatnio zainstalowane w systemie Windows.

Aby usunąć Error DT00X2 z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Error DT00X2 (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Error DT00X2 z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimError DT00X2 czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Możesz powstrzymać przekierowania na podejrzane strony usuwając niezaufane rozszerzenia oraz resetując Mozillę z pomocą poniższych kroków.

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Error DT00X2 i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Error DT00X2 po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Error DT00X2. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Error DT00X2 i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Error DT00X2 i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach