Usuń Error DT00X2 (Przekręt Wsparcia Microsoft) - Poradnik usuwania

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Malware

Instrukcja usuwania Error DT00X2

Czym jest Error DT00X2?

Error DT00X2 to oszustwo nakłaniające ludzi do kontaktu z fałszywym wsparciem technicznym

Obrazek błędu DT00X2

Error DT00X2 to oszustwo wykorzystywane do zwodzenia użytkowników wmawiając im, że spyware bądź podobny malware zdolne do wyłudzania danych, znajduje się na systemie. Na podstawie fałszywego alarmu, ofiara może stracić loginy Facebooka, dane kart kredytowych i podobne informacje, co może prowadzić do kradzieży tożsamości i podobnych problemów. Zazwyczaj, błąd ten jest wyświetlany przez podejrzaną stronę bądź wyskakujące okienko. Nie warto brać jednak błędu DT00X2 na poważnie – jest to tylko fałszywe wsparcie techniczne, blisko powiązane z adware. Nigdy nie powinieneś wyrażać zgody na kontakt z numerem +1 888 617 1555.

Nazwa Oszustwo Error DT00X2
Rodzaj Malware/adware
Poziom zagrożenia Średni. Użytkownicy mogą zostać nakłonieni do udostępnienia dostępu zdalnego na ich urządzania bądź do zapłaty za bezużyteczne usługi
Objawy Ludzie są przekierowywani na podejrzane strony, gdzie otrzymują okienko z błędem i są nakłaniani do kontaktu z rzeczonym inżynierem Microsoftu.
Numer fałszywego wsparcia technicznego +1 888 617 1555
Dystrybucja Malwertising, bundle oprogramowania, zainfekowane linki
Eliminacja Możesz pozbyć się błędu DT00X2 uruchamiając skan z pomocą ReimageIntego

Zazwyczaj, fałszywe okienko z błędem DT00X2 pojawia się z powodu programu adware zainstalowanego na komputerze. Możesz wpuścić go podczas nieuważnej instalacji zewnętrznych aplikacji bądź freeware'ów. Gdy już pojawi się w komputerze i przejmie przeglądarki, użytkownik jest stale przekierowywany na niebezpieczne strony wyświetlające fałszywą wiadomość błędu.

Oszustwo błędu DT00X2 zazwyczaj ogłasza następujące informacje:

MICROSOFT WINDOWS WARNING
YOUR COMPUTER WAS LOCKED

Error # DT00X2

Call Microsoft Technical Support:
Do Not Ignore This Important Warning..
If you close this page without resolving issue, access to your computer will be disabled to prevent further damage to our network. Your computer has alerted us that it was infected with virus and spyware.

The following data is at risk:

 1. Facebook Login
 2. Credit Card Information
 3. Email Credentials
 4. Browsing History and Data

You must contact us immediately so our engineers can guide you through the recovery process by phone. Please call us within the next 5 minutes to prevent complete loss of your computer.

Call Microsoft Technical Support

Zauważ, że błąd DT00X2 nie jest powiązany z Microsoftem w żaden sposób. Cyberprzestępcy wykorzystują nazwy znanych instytucji, by ukrywać oszustwo. Jeśli więc zadzwonisz na podany numer, NIE skontaktujesz sie z certyfikowanym inżynierem Microsoftu.

Podany numer połączy cię zaś z cyberprzestępcą udającym, że chce Tobie pomóc naprawić błąd DT00X2. Zazwyczaj, atakujący proszą o zapewnienie zdalnego dostępu do komputera w celu „ochrony danych i eliminacji wirusów”. Komputer jednak NIE jest zainfekowany błędem DT00X2 – bez względu na to, co twierdzą wiadomości. Dlatego nie ma potrzeby kontaktowania się z rzeczonym wsparciem. W zamian, kontakt z tymi ludźmi może prowadzić do poważniejszych problemów – takich, jak pojawienie się malware, utrata danych osobistych, pieniędzy, itd.

Ilustracja błędu DT00X2Błąd DT00X2 to fałszywe wyskakujące okienko informujące o nieistniejącym zagrożeniu i domagające się kontaktu z rzeczonym wsparciem technicznym Microsoftu.

Pamiętaj, że jeśli dasz dostęp zdalny przestępcom stojącym za błędem DT00X2, mogą oni nie tylko wykraść cenne dane, lecz także zainfekować system kolejnymi cyberzagrożeniami oraz oferować zakup podejrzanej aplikacji ochronnej. Takie oszustwa są stworzone do wyłudzania pieniędzy od użytkowników komputerów. Unikaj pułapek zastawionych przez oszustów w sieci.

Jeśli w porę zidentyfikujesz oszustwo, możesz po prostu zamknąć kartę bądź okno, a następnie przystąpić do usunięcia błędu DT00X2. W tym celu musisz pozbyć się komponentów związanych z adware, które pomagają niepożądanym aplikacjom przekierowywać Cię na złośliwe strony.

Możesz usunąć błąd DT00X2 oraz odpowiedzialne za niego adware automatycznie z pomocą zweryfikowanej aplikacji ochronnej. Specjaliści zalecają instalację oraz uruchomienie pełnego skanu systemu z pomocą programu ReimageIntego. Zidentyfikuje on wszystkie potencjalnie niepożądane programy oraz oczyści system z podejrzanych przekierowań.

Nieuważna instalacja freeware'ów może prowadzić do infekcji adware

Odkąd użytkownicy są przekierowywani na strony oszustw poprzez programy adware, eksperci ostrzegają o jednym ze sposobów infekcji – pośpiechu podczas instalacji zewnętrznych aplikacji. Twórcy potencjalnie niepożądanych programów rozpowszechniają swoje produkty z pomocą bundlingu – popularnej metody marketingowej pozwalającej na oferowanie kilku aplikacji jako jedna.

Gdy ludzie zgadzają się na instalację freeware w ustawieniach zalecanych, podstawowych lub szybkich, nie dostają informacji o komponentach instalowanych wraz z zewnętrzną aplikację. Dlatego też powinieneś zawsze zmieniać tryb instalacji na Własną lub Zaawansowaną, by móc zidentyfikować dodatkowe elementy.

Gdy otrzymasz już pełne informacja, powinieneś ostrożnie sprawdzić wszystkie kroki instalatora i odznaczyć wszystkie domyślnie zaznaczone elementy. Upewnij się, że nie wyrazisz zgody na instalację dodatkowych pasków narzędzi bądź na zmianę ustawień przeglądarki. Możesz tego dokonać odznaczając pola przyzwalające na takie zmiany.

Skorzystaj z dobrego programu, by pozbyć się wirusa DT00X2

Najprostszym sposobem na powstrzymanie przekierować na okienko błędu DT00X2 oraz inne strony oszustw jest instalacja profesjonalnego antywirusa. Powinieneś wykonywać regularne skany systemu, by upewnić się, że na komputerze nie ma żadnej niepożądanej aplikacji.

Poniższa lista zawiera pożyteczne programy, które mogą Tobie pomóc usunąć błąd DT00X2 oraz podobne zagrożenia. Możesz jednak użyć każdego certyfikowanego programu do usuwania malware. Upewnij się tylko, że możesz mu zaufać oraz, że jest na tyle mocny, by sobie poradzić z infekcjami adware.

Po usunięciu błędu DT00X2, nie zapomnij zresetować wszystkich przeglądarek, które są zainstalowane na komputerze. Programy wspierane reklamami zwykle umieszczaną potencjalnie niebezpieczne komponenty na atakowanych przeglądarkach, by powodować przekierowania. Możesz je usunąć z pomocą szczegółowych instrukcji znajdujących się na końcu artykułu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Error DT00X2

Usuń Error DT00X2 z rodziny systemu Windows

Zidentyfikuj i usuń wszystkie podejrzane aplikacje, które zostały ostatnio zainstalowane w systemie Windows.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Error DT00X2 oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Error DT00X2 lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Error DT00X2 z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimError DT00X2 czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Error DT00X2 z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Error DT00X2 powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Error DT00X2 z Mozilla Firefox (FF)

Możesz powstrzymać przekierowania na podejrzane strony usuwając niezaufane rozszerzenia oraz resetując Mozillę z pomocą poniższych kroków.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Error DT00X2 oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Error DT00X2. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Error DT00X2 z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Error DT00X2 oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Error DT00X2. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Error DT00X2 z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Error DT00X2 i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Error DT00X2. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Error DT00X2 i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach