Skala niebezpieczeństwa:  
  (13/100)

Usuń I infected you with my private malware (RAT) (email scam) (Darmowe instrukcje) - Poradnik usuwania

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Narzędzia do rozpowszechniania SPAM

Wiadomość e-mail z informacją o infekcji Remote Administration Tool (RAT), czyli narzędzia administracji zdalnej – to uporczywy spam, który oszukuje, że zna hasła ofiary 

E-mail Remote Administration Tool (RAT) - narzędzie administracji zdalnej

E-mail Remote Administration Tool (RAT) to uporczywy spam, który pochodzi od grupy znanej z I hacked your PC. Wiadomości mają tytuły: Zainfekowałem cię swoim własnym malware (RAT), Zainstalowaliśmy program RAT, Należysz do nas, i tym podobne. 

Kryminaliści straszą użytkowników, że wirus RAT (Remote Administration Tool) został zainstalowany na ich komputerach w celach szpiegowskich. Twierdzą, że mają dostęp do twojego pulpitu, kamerki, mikrofonu i innych miejsc, oraz że udostępnią zebrane informacje światu. Żeby temu zapobiec, od ofiar żądane są pieniądze w wysokości od $900 do $1600 w Bitcoinach. 

Jeżeli otrzymałeś e-mail Remote Administration Tool (RAT), koniecznie go zignoruj. Dodatkowo, przeskanuj swój komputer antywirusem, żeby upewnić się, że faktycznie nie będzie trzeba radzić sobie z wirusem Remote Administration Tool.

Nazwa E-mail Remote Administration Tool (RAT)
Typ Spam e-mail/oszustwo/szkodliwy e-mail/malware
Tytuły używane w e-mailach
 • Zainfekowałem cię swoim własnym malware (RAT)
 • Zainstalowaliśmy program RAT
 • Należysz do nas
 • Zhackowałem twój komputer
Fakt To oszustwo, kompletny fałsz!
Główne cechy Nadawca wiadomości twierdzi, że twój system zainfekowany jest wirusem RAT, oraz ujawni ważne informacje. Żeby zapobiec wycieku informacji musisz zapłacić okup.
Możliwe zagrożenia Wiadomość może mieć załączonego wirusa
Wysokość okupu $900 lub $1600 w Bitcoinach
Pokrewne zagrożenie Remote Administration Tool
Usuwanie Możesz wykorzystać Reimage Reimage Cleaner Intego, by zidentyfikować przyczynę i ją usunąć

E-mail z informacją o wirusie RAT aż cieknie fałszem, co jest bardzo dobrą wiadomością dla użytkowników. Niemniej, wciąż trzeba uważać, jeśli chodzi o tego typu wiadomości, gdyż mogą zawierać szkodliwe oprogramowanie. Jeżeli spam wciąż pojawia się w skrzynce, poleca się zmianę haseł.

Chociaż wiadomość o wirusie RAT wydaje się oszustwem, wciąż istnieje zagrożenie zainfekowania systemu Windows lub Mac. Jeśli masz ochotę na wykrycie i eliminację zagrożeń ze swojego komputera lub laptopa, powinieneś użyć antywirusa, albo przeczytać nasze porady odnośnie czyszczenia, na dole artykułu.

Czym cechuje się wiadomość RAT

Wiadomość o infekcji wirusem RAT ma na celu wyłudzenie pieniędzy od użytkowników, którzy przestraszą się po otrzymaniu poniższej wiadomości:

Hi!

I know that: *** – is your password!

I infected you with my private malware, RAT, (Remote Administration Tool) some time ago.

The malware gave me full access and control over your computer, meaning, I got access to all your accounts and I can see everything on your screen, even turn on your camera or microphone and you won’t even notice about it.

I made a video showing both you (through your webcam) and the video you were watching (on the screen) while statisfying yourself!

I can send this video to all your contacts (email, social network)!

I can publish absolutly everything I found on your computer!

You can prevent me from doing this!

To stop me, transfer exactly 900$ with the current bitcoin (BTC) price to my bitcoin address.
If you don’t know how to get bitcoin, Google – “How to buy Bitcoin”.
The wallet you can create here: www.login.blockchain.com/en/#/signup/

My bitcoin adress is: 1Q9QmbRyHu89jWKwVXgkvTMNDuEags5kdq

After receiving the payment, I will delete the video, and we will forget everything.
I give you 4 days to get the bitcoins.
Since I already have access to your computer, I know when you read this email.
Don’t share this email with anyone, this should stay our little secret!

Sugerujemy byś nie dał się oszukać i nie płacił hakerom, którzy rozpowszechniają tego typu e-maile, ponieważ ich wiadomości są fałszywe, a ty straciłbyś pieniądze za nic. Jeżeli wciąż martwisz się, że kryminaliści rzeczywiście mają twoje hasła, możesz sprawdzić, czy nie wyciekły one wraz z innymi danymi, używając strony Haveibeenpwned.

Musisz pozbyć się wiadomości RAT ze swojej skrzynki pocztowej, gdyż jest fałszywa. Tego typu wiadomości przestrzegają, byś pamiętał o bezpieczeństwie podczas przeglądania internetu lub pracy na komputerze. Ważnym jest, żebyś tworzył bardzo skomplikowane hasła i używał identyfikacji dwuskładnikowej, by utrudnić dostęp do twoich kont.

Zwykle, fałszywe wiadomości, jak „Zainfekowałem cię swoim własnym malware (RAT)”, „Zainstalowaliśmy wirusa RAT na twoim komputerze”, czy „Należysz do nas”, atakują wrażliwe miejsca, z których kryminaliści mają największą szansę na zarobek. Użytkownicy najczęściej tworzą hasła, które są krótkie i łatwe do zgadnięcia. Kryminaliści to wykorzystują, dlatego łatwo jest uwierzyć, że nasze hasła mogły faktycznie być wykradzione. Żeby upewnić się, że żadne dane nie zostały wykradzione, jeśli jest taka potrzeba, powinieneś przeprowadzić proces usuwania wirusa RAT.

Wirus Remote Administration Tool (RAT)E-mail Remote Administration Tool (RAT) to oszustwo, które pod groźbą udostępnienia prywatnych danych, pragnie wyłudzić pieniądze

Fałszywe e-maile mogą doprowadzić do infekcji wirusami

Eksperci od technologii z Virusai.lt mówią, że fałszywe e-maile to jedna z najczęstszych dróg do rozpowszechniania wirusów. Wiadomości przychodzą z załącznikami (plikami exe., dokumentami Word, plikami .pdf), które są nośnikiem wirusów. Użytkownicy muszą być bardzo ostrożni, kiedy otwierają podejrzane pliki/dokumenty. Doradza się, by tego typu załączniki skanować antywirusem, zanim zdecydujemy się je otworzyć.

Wiadomo, że poprzez fałszywe wiadomości e-mail, oszuści zwykle rozpowszechniają ransomware i trojany. Ważnym jest, by ludzie wiedzieli, jak rozpoznawać podejrzane wiadomości i odróżniać je od prawdziwych. Kiedy otrzymasz podejrzany e-mail, sprawdź go pod kątem gramatyki. Kryminaliści zazwyczaj nie zwracają uwagi na swoje pismo.

Dodatkowo, zawsze sprawdzaj nadawcę, z jakiego adresu pochodzą wiadomości. Jeżeli pochodzą z jakiegoś prawdziwego źródła, nie zobaczysz adresu typu: „restoredata@firemail.cc”. Jeśli prawdziwa firma ma do ciebie ważną sprawę, zwykle dodatkowo do wiadomości, skontaktują się z tobą telefonicznie.

Instrukcja usuwania zagrożenia fałszywym e-mailem o infekcji wirusem zdalnej administracji (RAT)

Wiadomość Remote Administration Tool (RAT)

Musisz rozpocząć proces usuwania zagrożeń ze strony fałszywych wiadomości, ponieważ mogą poczynić większe szkody. Tego typu oszustwa, mogą doprowadzić do poważnych infekcji wirusowych, czy instalacji niechcianych programów, dlatego trzeba je całkowicie wyeliminować.

Żeby pozbyć się ze swojego systemu Windows, czy Mac, wirusa z informacją o infekcji RAT, powinieneś przeskanować swój komputer cenionym antywirusem, który wykryje wszystkie zagrożenia. Możesz także przejrzeć poniższą instrukcję, by własnoręcznie pozbyć się problemu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą Reimage Reimage Cleaner Intego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania I infected you with my private malware (RAT) (email scam):

WindowsMac OS X

Usuń I infected you with my private malware (RAT) (email scam) z rodziny systemu Windows

Usuń wszystkie podejrzane aplikacje i potencjalne wirusy ze swojego komputera z systemem Windows. Możesz do tego wykorzystać tę instrukcję:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj I infected you with my private malware (RAT) (email scam) oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj I infected you with my private malware (RAT) (email scam) lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
WindowsMac OS X

Usuń I infected you with my private malware (RAT) (email scam) z systemu Mac OS X

Wyczyść swojego Maca OS X za pomocą tej instukcji:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimI infected you with my private malware (RAT) (email scam) czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Użytkownicy komputerów mogą ponieść różne straty z powodu cyber-infekcji lub własnych, błędnych działań. Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. Trzymaj się tego i wyrób w sobie nawyk codziennego lub cotygodniowego tworzenia kopii zapasowych plików.

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-i-infected-you-with-my-private-malware-rat-email-scam.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: I infected you with my private malware (RAT) (email scam)