Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń BoostPC (Poradnik usuwania) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

BoostPC to zwodnicza aplikacja, która po cichu instaluje dodatkowe programy

BoostPCBoostPC to potencjalnie niepożądana aplikacja dodawana do kategorii adware z powodu niechcianych reklam wyświetlanych na komputerze ofiary. Ta aplikacja może zostać zainstalowane za zgodą użytkowników bądź po cichu – rozpowszechnia się ona także z pomocą bundlowania programu do dodatkowych narzędzi. Program ten twierdzi, że pomoże zmieniać różne ustawienia komputera, typu jasność i głośność. Niestety, gdy wyrazisz zgodę na wpuszczenie adware'a, wirus BoostPC zacznie wywoływać agresywne reklamy. Poza tym, główny plik programu, boostpc.exe, może spowodować znaczne spowolnienia – zauważono, że niektóre wersje są wykorzystywane do generowania kryptowaluty.

Nazwa BoostPC
Typ Potencjalnie niepożądana aplikacja
Kategoria Adware
Objawy Instaluje dodatkowe narzędzia, dostarcza agresywne reklamy
Dystrybucja Bundle oprogramowania
Eliminacja Wykorzystaj Reimage Reimage Cleaner Intego, by naprawić szkody spowodowane przez BoostPC

BoostPC znalazł się w kategorii Potencjalnie Niepożądanych Programów z powodu cichej infiltracji, jakiej używa do dostawania się do atakowanych systemów. Dodatkowo, po zmianie wielu ustawień systemowych, program zaczyna wyświetlać reklamy na Twoich ulubionych stronach. Nie jest to złośliwy program – zbiera jednak cenne dane dotyczące upodobań internetowych ofiary, adresy IP oraz geolokalizację. 

Możliwe, że informacje zbierane przez adware są później udostępniane stronom trzecim. Dane na temat najczęściej odwiedzanych stron, wyprzedaży i ofert przydają się w wypadku tworzenia bardziej osobistych treści komercyjnych. Z powodu personalizacji, reklamy BoostPC stają się atrakcyjniejsze. Głównym celem adware'ów jest generować ruch na powiązane strony poprzez kliknięcia w banery bądź wyskakujące reklamy.

Zdolność aplikacji do zbierania takich danych powinna jednak przekonać Cię do usunięcia BoostPC tak szybko, jak to tylko możliwe. Upewnij się, że pozbędziesz się tego programu, jak tylko zobaczysz treści tego typu:

 • wyskakujące okienka z reklamami, banery z różnymi treściami komercyjnymi;
 • reklamy promujące inne optymalizatory i oprogramowanie;
 • reklamy przekierowujące na strony komercyjne;
 • zmiany tekstu w hiperlinki;
 • wypełnienie odwiedzanych stron reklamami.

Najlepszą poradą, jaką może dać każdy badacz jest zaopatrzenie się w zaufany program anty-malware oraz antywirus, który zapobiegnie takim skrytym infekcjom. Jeśli już jednak zdobyłeś adware'a lub inną niepożądaną aplikację, możesz skorzystać z programów anty-malware typu Reimage Reimage Cleaner Intego, by pozbyć się szkód wyrządzonych przez to zagrożenie. Mamy kilka sugestii dotyczących tych narzędzi i innych metod. Znajdują się one na końcu artykułu – nie wahaj się rzucić na nie okiem. 

Adware BoostPCBoostPC to cichy intruz stale dostarczający różne reklamy na ekran Twojego komputera

Zwodnicze reklamy i niezabezpieczone instalatory powodują instalację niepożądanych aplikacji

Aplikacje, narzędzia i programy instalujące się po cichu są oznaką obecności adware w systemie. Najpopularniejszym sposobem na rozpowszechnianie niepożądanych aplikacji jest ich bundling, dzięki któremu programy freeware są wyładowane niepożądanymi i innymi programami. W taki sposób, pobierając oprogramowanie bądź aplikacje z pomocą sieci p2p bądż z innych serwisów dzielących się oprogramowaniem, otrzymujesz dodatkowe aplikacje.

Dzieje się tak, gdy pomijasz kroki instalatora i nie zwracasz uwagi na cały proces. Wybór instalacji Zaawansowanej lub Własnej zamiast instalacji Szybkiej lub Domyślnej jest ważny – krok ten pozwoli na zobaczenie wszystkiego, co ma być zainstalowane na komputerze oraz na odrzucenie programów niepotrzebnych. Korzystanie z wiarygodnych źródeł także się przydaje, jeśli nie chcesz mieć do czynienia z aplikacjami niepożądanymi.

Wyeliminuj BoostPC i zapomnij o przekierowaniach

Najlepszym sposobem na pozbycie sie niepożądanych programów jest dokładne oczyszczenie systemu i pozbycie się dodatkowych narzędzi, plików i podobnych komponentów. W taki sposób zapewnisz kompletną eliminację BoostPC z komputera. Programy anty-malware są w stanie nie tylko znaleźć zagrożenia na komputerze, lecz także naprawić błędy i uszkodzone wpisy wymagające poprawki.

Jeśli chcesz usunąć BoostPC ręcznie, skorzystaj z metod zapewnionych przez nasz zespół. Znajdziesz je poniżej – upewnij się, że zastosujesz się do nich, by zapobiec pojawieniu się wirusa w przyszłości. Jeśli nie możesz znaleźć BoostPC w Menedżerze Zadań, posortuj programy według daty instalacji i sprawdź, jakie nieznane aplikacje pojawiły się na Twoim komputerze.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą Reimage Reimage Cleaner Intego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania BoostPC:

Usuń BoostPC z rodziny systemu Windows

Skorzystaj z tych kroków, by usunąć BoostPC oraz powiązane aplikacje z Twojego urządzenia:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj BoostPC oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj BoostPC lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń BoostPC z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimBoostPC czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń BoostPC z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj BoostPC oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania BoostPC. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń BoostPC z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to BoostPC powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń BoostPC z Mozilla Firefox (FF)

Oczyść system i usuń niechciane reklamy z Firefoksa:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz BoostPC oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie BoostPC. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń BoostPC z Google Chrome

Zastosuj się do tego poradnika, by usunąć BoostPC z Chrome'a oraz zapomnieć o reklamach i przekierowaniach:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz BoostPC oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie BoostPC. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń BoostPC z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj BoostPC i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania BoostPC. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Użytkownicy komputerów mogą ponieść różne straty z powodu cyber-infekcji lub własnych, błędnych działań. Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. Trzymaj się tego i wyrób w sobie nawyk codziennego lub cotygodniowego tworzenia kopii zapasowych plików.

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-boostpc.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: BoostPC