Skala niebezpieczeństwa:  
  (12/100)

Usuń BikaQ RSS Reader (Darmowe instrukcje) - Poradnik prostego usuwania

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Rzeczy, które trzeba wiedzieć na temat wirusa adware BikaQ RSS Reader i dlaczego powinieneś się go pozbyć

Wirus BikaQ RSS Reader jest bardzo niepewnym darmowym programem, znanym również pod nazwą WizzRSS. Zazwyczaj infiltruje on system przy użyciu skomplikowanych technik dystrybucji, takich jak pakiety oprogramowania , co pomaga przekonać użytkownika do zainstalowania go bez jego wiedzy. Ten program wydaje się być związany z niesławnymi pasożytami typu adware, takimi jak Winsnare lub aMuleC, więc nie ulega wątpliwości, że jego obecność w systemie powinna być niepożądana. Misją tego oprogramowania jest ingerowanie w przeglądanie internetu przez użytkownika i zmuszanie go do oglądania licznych irytujących reklam promujących produkty i usługi firm trzecich. Oczywiście takie działanie pogarsza doświadczenie przeglądania, ponieważ ofiara musi marnować czas, próbując zamknąć te reklamy, które prędzej czy później pojawią się ponownie. Innymi słowy, jeśli próbujesz walczyć i pozbyć się reklam BikiQ RSS Reader tylko poprzez ich zamknięcie, wpadniesz w pętlę bez końca, bez żadnych pozytywnych wyników. Dlatego wymagane jest pełne usunięcie adware i powiązanych elementów. Być może będziesz potrzebował do tego oprogramowania ReimageIntego.
BikaQ RSS Reader

Ważne jest, aby zrozumieć, że adware BikaQ nie jest wirusem i do tej pory nie ma dowodów na to, że można je przypisać do kategorii złośliwego oprogramowania . Mimo to może stanowić zagrożenie dla twojego systemu komputerowego. Jak powiedzieliśmy, opisane oprogramowanie reklamowe może prezentować reklamy firm zewnętrznych w każdej odwiedzanej witrynie, co jest nie tylko irytujące, ale i niebezpieczne. Chociaż niektórzy użytkownicy rozpoznają reklamy, które nie pochodzą z odwiedzanych witryn, inni mogą nie zrozumieć tego i kliknąć na nie. Takie podejrzane reklamy mogą nieoczekiwanie kierować na witryny, które mogą być niebezpieczne, więc nie działaj na oślep i nie spiesz się z treściami udostępnianymi przez te zewnętrzne strony internetowe. Zalecamy trzymać się z dala od witryn, które udostępniają fałszywe przyciski pobierania , mnóstwo reklam, ankiet i podobnych zacienionych treści. Jeśli zachowujesz się niedbale, możesz szybko złapać infekcję wirusową i zepsuć swój system komputerowy, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, co się stało. Inną wadą opisywanego programu typu adware jest możliwość cichego pobierania informacji o preferencjach przeglądarki. Bądź ostrożny, ponieważ może ono spróbować dowiedzieć się, jakie witryny chcesz odwiedzić, jakie wyszukiwane hasła są zazwyczaj wprowadzane do twoich wyszukiwarek i podobne dane. Na podstawie zebranych informacji ten zacieniony program reklamowy prawdopodobnie zacznie wysyłać Ci dziesiątki reklam pop-up na co dzień. Poza tym to podjerzane oprogramowanie może spowolnić działanie komputera i wpływać na działanie innych programów, a tym samym inne programy mogą zacząć się wieszać lub nie reagować w przypadkowych momentach. Wszystkie te argumenty powinny cię przekonać, aby ostatecznie usunąć oprogramowanie adware BikaQ RSS Reader.

Nie zainstalowałem tego programu – więc jak się zakradł się on do mojego komputera?

Opisane oprogramowanie reklamowe można przesyłać do komputera za pomocą techniki wiązania oprogramowania, która umożliwia programistom ciche grupowanie pakietów programów i ukrywanie ich za jednym znanym darmowym oprogramowaniem. Jeśli więc zdecydujesz się na pobranie popularnego darmowego programu, aby ułatwić codzienne zadania, uważaj podczas instalacji, ponieważ prawdopodobnie zaoferuje ci po cichu programy dodatkowe, których nie spodziewałeś się. Możesz odznaczyć wszystkie pakiety oprogramowania, wybierając opcję niestandardowej lub zaawansowanej instalacji, a także czytając Politykę prywatności. Jeśli widzisz kilka dodatkowych programów, usuń zaznaczenie obok nich.

BikaQ RSS Reader wciąż powraca – jak usunąć go na dobre?

Niestety, badacze głoszą, że BikaQ RSS jest w stanie modyfikować Rejestr Systemu Windows by utrzymać się w systemie komputerowym na dłużej. Dlatego próby usunięcia tego potencjalnie niepożądanego programu mogą się nie powieść. Aby usunąć wirusa BikaQ RSS Reader na dobre, może być konieczne użycie oprogramowania antyszpiegowskiego. Nie próbuj modyfikować własnoręcznie rejestru systemu Windows, ponieważ jeśli przypadkowo zmodyfikujesz coś w niewłaściwy sposób, będziesz musiał ponieść poważne konsekwencje, takie jak niestabilność systemu komputerowego i napotkanie różnych komunikatów o błędach. Jeśli jednak chcesz spróbować samodzielnie wyeliminować ten wątpliwy program, spróbuj wykonać instrukcje usuwania BikaQ RSS Reader, które podaliśmy poniżej.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania BikaQ RSS Reader:

Usuń BikaQ RSS Reader z rodziny systemu Windows

Możesz próbować zlokalizować i usunąć wirusa BikaQ RSS Reader ręcznie, ale zdecydowanie zalecamy przeprowadzenie pełnego skanowania systemu po tym. Wygląda na to, że ten zacieniony program wprowadza modyfikacje w rejestrze systemu Windows i nie zalecamy dotykania tego panelu, chyba że jesteś osobą zajmującą się komputerami i już masz wiedzę jak dokonywać zmian. Poza tym BikaQ jest często wspomniany podczas rozmów o znacznie bardziej niebezpiecznych programach, takich jak aMuleC i WinSnare, więc szczerze sugerujemy, aby przeskanować system i sprawdzić, czy te złośliwe programy nie znajdują się teraz w komputerze.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj BikaQ RSS Reader oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj BikaQ RSS Reader lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń BikaQ RSS Reader z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimBikaQ RSS Reader czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń BikaQ RSS Reader z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj BikaQ RSS Reader oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania BikaQ RSS Reader. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń BikaQ RSS Reader z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to BikaQ RSS Reader powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń BikaQ RSS Reader z Mozilla Firefox (FF)

Firefox może i będzie zagrożony przez ten podejrzany program, więc wykonaj te czynności, aby usunąć wszystkie związane z nim rozszerzenia.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz BikaQ RSS Reader oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie BikaQ RSS Reader. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń BikaQ RSS Reader z Google Chrome

Usuń rozszerzenia, które wydają się tobie nieznane. Jeśli nie instalowałeś własnoręcznie danego lub innego rozszerzenia Chrome, usuń go bez wahania przy użyciu tego przewodnika.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz BikaQ RSS Reader oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie BikaQ RSS Reader. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń BikaQ RSS Reader z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj BikaQ RSS Reader i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania BikaQ RSS Reader. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions


Twoja opinia na temat: BikaQ RSS Reader