Usuń BikaQ RSS Reader (Darmowe instrukcje) - Poradnik prostego usuwania

Instrukcja usuwania BikaQ RSS Reader

Czym jest BikaQ RSS Reader?

Rzeczy, które trzeba wiedzieć na temat wirusa adware BikaQ RSS Reader i dlaczego powinieneś się go pozbyć

Wirus BikaQ RSS Reader jest bardzo niepewnym darmowym programem, znanym również pod nazwą WizzRSS. Zazwyczaj infiltruje on system przy użyciu skomplikowanych technik dystrybucji, takich jak pakiety oprogramowania , co pomaga przekonać użytkownika do zainstalowania go bez jego wiedzy. Ten program wydaje się być związany z niesławnymi pasożytami typu adware, takimi jak Winsnare lub aMuleC, więc nie ulega wątpliwości, że jego obecność w systemie powinna być niepożądana. Misją tego oprogramowania jest ingerowanie w przeglądanie internetu przez użytkownika i zmuszanie go do oglądania licznych irytujących reklam promujących produkty i usługi firm trzecich. Oczywiście takie działanie pogarsza doświadczenie przeglądania, ponieważ ofiara musi marnować czas, próbując zamknąć te reklamy, które prędzej czy później pojawią się ponownie. Innymi słowy, jeśli próbujesz walczyć i pozbyć się reklam BikiQ RSS Reader tylko poprzez ich zamknięcie, wpadniesz w pętlę bez końca, bez żadnych pozytywnych wyników. Dlatego wymagane jest pełne usunięcie adware i powiązanych elementów. Być może będziesz potrzebował do tego oprogramowania FortectIntego.
BikaQ RSS Reader

Ważne jest, aby zrozumieć, że adware BikaQ nie jest wirusem i do tej pory nie ma dowodów na to, że można je przypisać do kategorii złośliwego oprogramowania . Mimo to może stanowić zagrożenie dla twojego systemu komputerowego. Jak powiedzieliśmy, opisane oprogramowanie reklamowe może prezentować reklamy firm zewnętrznych w każdej odwiedzanej witrynie, co jest nie tylko irytujące, ale i niebezpieczne. Chociaż niektórzy użytkownicy rozpoznają reklamy, które nie pochodzą z odwiedzanych witryn, inni mogą nie zrozumieć tego i kliknąć na nie. Takie podejrzane reklamy mogą nieoczekiwanie kierować na witryny, które mogą być niebezpieczne, więc nie działaj na oślep i nie spiesz się z treściami udostępnianymi przez te zewnętrzne strony internetowe. Zalecamy trzymać się z dala od witryn, które udostępniają fałszywe przyciski pobierania , mnóstwo reklam, ankiet i podobnych zacienionych treści. Jeśli zachowujesz się niedbale, możesz szybko złapać infekcję wirusową i zepsuć swój system komputerowy, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, co się stało. Inną wadą opisywanego programu typu adware jest możliwość cichego pobierania informacji o preferencjach przeglądarki. Bądź ostrożny, ponieważ może ono spróbować dowiedzieć się, jakie witryny chcesz odwiedzić, jakie wyszukiwane hasła są zazwyczaj wprowadzane do twoich wyszukiwarek i podobne dane. Na podstawie zebranych informacji ten zacieniony program reklamowy prawdopodobnie zacznie wysyłać Ci dziesiątki reklam pop-up na co dzień. Poza tym to podjerzane oprogramowanie może spowolnić działanie komputera i wpływać na działanie innych programów, a tym samym inne programy mogą zacząć się wieszać lub nie reagować w przypadkowych momentach. Wszystkie te argumenty powinny cię przekonać, aby ostatecznie usunąć oprogramowanie adware BikaQ RSS Reader.

Nie zainstalowałem tego programu – więc jak się zakradł się on do mojego komputera?

Opisane oprogramowanie reklamowe można przesyłać do komputera za pomocą techniki wiązania oprogramowania, która umożliwia programistom ciche grupowanie pakietów programów i ukrywanie ich za jednym znanym darmowym oprogramowaniem. Jeśli więc zdecydujesz się na pobranie popularnego darmowego programu, aby ułatwić codzienne zadania, uważaj podczas instalacji, ponieważ prawdopodobnie zaoferuje ci po cichu programy dodatkowe, których nie spodziewałeś się. Możesz odznaczyć wszystkie pakiety oprogramowania, wybierając opcję niestandardowej lub zaawansowanej instalacji, a także czytając Politykę prywatności. Jeśli widzisz kilka dodatkowych programów, usuń zaznaczenie obok nich.

BikaQ RSS Reader wciąż powraca – jak usunąć go na dobre?

Niestety, badacze głoszą, że BikaQ RSS jest w stanie modyfikować Rejestr Systemu Windows by utrzymać się w systemie komputerowym na dłużej. Dlatego próby usunięcia tego potencjalnie niepożądanego programu mogą się nie powieść. Aby usunąć wirusa BikaQ RSS Reader na dobre, może być konieczne użycie oprogramowania antyszpiegowskiego. Nie próbuj modyfikować własnoręcznie rejestru systemu Windows, ponieważ jeśli przypadkowo zmodyfikujesz coś w niewłaściwy sposób, będziesz musiał ponieść poważne konsekwencje, takie jak niestabilność systemu komputerowego i napotkanie różnych komunikatów o błędach. Jeśli jednak chcesz spróbować samodzielnie wyeliminować ten wątpliwy program, spróbuj wykonać instrukcje usuwania BikaQ RSS Reader, które podaliśmy poniżej.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania BikaQ RSS Reader

Odinstaluj z systemu Windows

Możesz próbować zlokalizować i usunąć wirusa BikaQ RSS Reader ręcznie, ale zdecydowanie zalecamy przeprowadzenie pełnego skanowania systemu po tym. Wygląda na to, że ten zacieniony program wprowadza modyfikacje w rejestrze systemu Windows i nie zalecamy dotykania tego panelu, chyba że jesteś osobą zajmującą się komputerami i już masz wiedzę jak dokonywać zmian. Poza tym BikaQ jest często wspomniany podczas rozmów o znacznie bardziej niebezpiecznych programach, takich jak aMuleC i WinSnare, więc szczerze sugerujemy, aby przeskanować system i sprawdzić, czy te złośliwe programy nie znajdują się teraz w komputerze.

Aby usunąć BikaQ RSS Reader z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z BikaQ RSS Reader (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń BikaQ RSS Reader z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimBikaQ RSS Reader czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Firefox może i będzie zagrożony przez ten podejrzany program, więc wykonaj te czynności, aby usunąć wszystkie związane z nim rozszerzenia.

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z BikaQ RSS Reader i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto BikaQ RSS Reader po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie BikaQ RSS Reader. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Usuń rozszerzenia, które wydają się tobie nieznane. Jeśli nie instalowałeś własnoręcznie danego lub innego rozszerzenia Chrome, usuń go bez wahania przy użyciu tego przewodnika.

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z BikaQ RSS Reader i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się BikaQ RSS Reader i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions