Usuń Adware Norassie (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Lut 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Adware Norassie to detekcja Malwarebytes informująca o potencjalnie niepożądanej aplikacji w systemie Windows

Wirus Adware Norassie

Adware Norassie to pojęcie wykorzystywane przez antymalware Malwarebytes do ostrzegania użytkowników o potencjalnie niepożądanej aplikacji ukrywającej się w systemie. Głównymi znakami pokazującymi, że system jest zainfekowany wirusem typu adware są liczne reklamy, banery, wyskakujące okienka, itd. Adware.Norassie zazwyczaj pojawia się na komputerze użytkownika jako fałszywa aktualizacja Javy, kodek wideo, MegaGet Downloader, itd. Chwilę po ataku, modyfikujee system dodając klucz rejestru HKEY_CURRENT_USER\Software\Norassie i zmieniając ustaiwenia przeglądarek, by móc kontrolować aktywność użytkownika oraz wyświetlane mu treści. Aktywność ta znoacznie osłabia wydajność przeglądarek Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari i innych, gdyż przekierowania na strony sponsorowane zaczynają się od razu po starcie przeglądania sieci.

Nazwa Adware Norassie
Typ Adware
Kategoria Program potencjalnie niepożądany
Podpisany przez Norassie LTD
Objawy Przekierowania na podejrzane strony, wyskakujące okienka, banery.
Dystrybucja Bundling oprogramowania i złośliwe witryny.
Poziom zagrożenia Średni. Może wystawić ofiary na działanie potencjalnie niebezpiecznych treści
Eliminacja Najlepszym narzędziem do usuwania szkód po wirusie oraz oczyszczenia systemu jest ReimageIntego.

W wielu przypadkach rzeczony wirus Adware Norassie wnika do systemu zabundlowany z darmowymi aplikacjami, które użytkownik bezmyślnie pobiera z sieci P2P, stron dzielących się plikami bądź zwodniczych reklam. Nie można jednak przeoczyć zainstalowanej aplikacji w systemie, gdyż powoduje liczną działalność uznawaną za drażliwą i złośliwą:

 • Reklamy w formie banerów i wyskakujących okienek pojawiają się na większości stron, jakie odwiedzasz;
 • Tekst został zamieniony w linki;
 • Nagłe przekierowania na podejrzane strony;
 • Reklamy polecają fałszywe aktualizacje, sprzedają oprogramowanie i narzędzia;
 • Inne podejrzane programy są instalowane bez wiedzy;
 • Zmiana strony domowej i domyślnej wyszukiwarki.

Głównym celem Adware.Norassie jest generacja profitu na rzecz twórców i sponsorów programu. Dzieje się to, gdy klikniesz na dostarczoną reklamę bądź zostaniesz przekierowany na powiązaną stronę. Niektóre z reklam są rzeczywiste – ich twórcy tylko zdecydowali się na skorzystanie z podejrzanej metody promocji ich produktów i usług. Inne są zaś bardzo podejrzane i mogą być zwodnicze.

Różne wyskakujące okienka wyświetlane na ekranie zawierają fałszywe promocje oprogramowania lub reklamują narzędzia. Ten rodzaj aplikacji może także instalować niechciane dodatki bezpośrednio na urządzeniu. Aby pozbyć się Adware Norassie, musisz usunąć wszystkie powiązane pliki z przeglądarki oraz ogólnie z urządzenia.

Pamiętaj, że autorzy malware oraz scammerzy często wykorzystują programy typu PremierOpinion, My Safe Savings, Relosoun lub Adware Norassie, by dostać się do potencjalnych ofiar. Z tego powodu powinieneś trzymać się z daleka od podejrzanych okienek, a następnie natychmiastowo opuścić nieznane strony z powodu śledzenia informacji na tamet upodobań użytkownika przez adware..

Program może kolekcjonować dane nie identyfikujące użytkownika związane z historią wyszukiwania, odwiedzanymi stronami, wyszukiwanymi hasłami, klikniętymi ofertami itd. Z takimi informacjami reklamodawcy mogą generować treści, które Cię zainteresują. Nie znaczy to jednak, że reklama, na która klikniesz, jest wiarygodna. Może ona zwodzić w pewnym celu.

Przekierowania tworzą złośliwy krąg, który trzyma Cię z dala od informacji, do których chcesz się dostać i stopniowo obniża wydajność przeglądarki. Usunięcie Adware Norassie jest ważne, jeśli chcesz powstrzymać taką aktywność i polepszyć wrażenia z korzystania. Im dłużej adware jest na komputerze, tym więcej przekierowań i reklam pojawia się za każdym razem, gdy jesteś w sieci.

Według specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa z Udenvirus.dk, możesz usunąć Adware Norassie automatycznie z pomocą Malwarebytes. To będzie najszybsze rozwiązanie, które pomoże wykryć wszystkie komponenty wirusa bez zbędnego wysiłku. Możesz też skorzystać z innych programów tego typu – zauważ, że różne aplikacje będą korzystać z różnych nazw, by określać to samo adware ukrywające się w systemie.

Niepożądana aplikacja Adware NorassieWirus Adware Norassie stale zalewa Twoją przeglądarkę reklamami. Aktywność zaczyna się od razu po infiltracji poprzez niezabezpieczoną instalację freeware.

Adware ten rozpowszechniał się głównie jako fałszywa aktualizacja Javy

Fałszywe aktualizacje Javy są często wykorzystywane w dystrybucji malware oraz niepożądanych aplikacji. Ten adware nie jest wyjątkiem. Chcemy przypomnieć o trzymaniu się z daleka od podejrzanych witryn, które wyświetlają tony okienek pytających o instalację aktualizacji bądź o sprawdzenie systemu pod kątem wirusów. Jeśli potrzebujesz zaktualizować Javę bądź inny program, zawsze kieruj się na oficjalną stronę producenta..

Twórcy adware korzystają także z bundlingu. Ta metoda marketingowa pozwala na rozpowszechnianie niepożądanych aplikacji z pomocą freeware'ów i shareware'ów. Freeware'y, które pobierasz z sieci mogą mieć dodatkowa aplikacje zabundlowane z nimi, co czyni te programy niezauważalnymi, dopóki nie rozpakujesz tych bundli podczas instalacji.

Proces instalacyjny może zostać wykonany na dwa sposoby: Z pomocą instalacji Zaawansowanej/Własnej oraz Domyślnej/Szybkiej. Wybierając pierwszą opcję możesz zobaczyć, jakie aplikacje mogą być zainstalowane na komputer. W tym momencie możesz też wybrać, czy odznaczasz te dodatki, czy nie. Zalecamy odznaczyć wszystkie sugerowane komponenty – w większości przypadków przysparzają więcej problemów niż pożytku.

Proces eliminacji Adware.Norassie na szybko

Możesz usunąć Adware Norassie i wszystkie powiązane rozszerzenia, wtyczki i dodatki z przeglądarki korzystając z poniższego przewodnika, To jednak nie wystarczy, by oczyścić zaatakowane przeglądarki tylko dlatego, że mogą być dodatkowe aplikacje ukryte gdzieś w systemie. Powinieneś także sprawdzić komputer pod kątem programów zainstalowanych bez Twojej wiedzy.

Jednakże, jeśli nie jesteś doświadczonym użytkownikiem komputera i ręczna eliminacja Adware Norassie wydaje się skomplikowana, powinieneś wybrać szybszą i prostszą metodę. Możesz skorzystać z programu anty-malware, by cąłkowicie usunąć adware'a. Jak wspomnieliśmy, pojęcie to jest wykorzystywane przez Malwarebytes. Powinieneś więc przeskanować system zaktualizowaną wersją tego programu. Zalecamy też reset zaatakowanych przeglądarek.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Adware Norassie:

Usuń Adware Norassie z rodziny systemu Windows

Skorzystaj z tych kroków, by usunąć Adware Norassie z Windowsa:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Adware Norassie oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Adware Norassie lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Adware Norassie z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimAdware Norassie czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Adware Norassie z Internet Explorer (IE)

Wyeliminuj adware z Internet Explorera z pomocą tego poradnika:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Adware Norassie oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Adware Norassie. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Adware Norassie z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Adware Norassie powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Adware Norassie z Mozilla Firefox (FF)

Usuń Adware Norassie z Firefoksa w następujący sposób:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Adware Norassie oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Adware Norassie. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Adware Norassie z Google Chrome

Pozbądź się adware'a z przeglądarki Chrome trzymając się poniższych metod:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Adware Norassie oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Adware Norassie. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Adware Norassie z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Adware Norassie i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Adware Norassie. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Adware Norassie i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach