Usuń Adware Norassie (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, paź 2018

Instrukcja usuwania Adware Norassie

Czym jest Adware Norassie?

Adware Norassie to detekcja Malwarebytes informująca o potencjalnie niepożądanej aplikacji w systemie Windows

Wirus Adware Norassie

Adware Norassie to pojęcie wykorzystywane przez antymalware Malwarebytes do ostrzegania użytkowników o potencjalnie niepożądanej aplikacji ukrywającej się w systemie. Głównymi znakami pokazującymi, że system jest zainfekowany wirusem typu adware są liczne reklamy, banery, wyskakujące okienka, itd. Adware.Norassie zazwyczaj pojawia się na komputerze użytkownika jako fałszywa aktualizacja Javy, kodek wideo, MegaGet Downloader, itd. Chwilę po ataku, modyfikujee system dodając klucz rejestru HKEY_CURRENT_USER\Software\Norassie i zmieniając ustaiwenia przeglądarek, by móc kontrolować aktywność użytkownika oraz wyświetlane mu treści. Aktywność ta znoacznie osłabia wydajność przeglądarek Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari i innych, gdyż przekierowania na strony sponsorowane zaczynają się od razu po starcie przeglądania sieci.

Nazwa Adware Norassie
Typ Adware
Kategoria Program potencjalnie niepożądany
Podpisany przez Norassie LTD
Objawy Przekierowania na podejrzane strony, wyskakujące okienka, banery.
Dystrybucja Bundling oprogramowania i złośliwe witryny.
Poziom zagrożenia Średni. Może wystawić ofiary na działanie potencjalnie niebezpiecznych treści
Eliminacja Najlepszym narzędziem do usuwania szkód po wirusie oraz oczyszczenia systemu jest FortectIntego.

W wielu przypadkach rzeczony wirus Adware Norassie wnika do systemu zabundlowany z darmowymi aplikacjami, które użytkownik bezmyślnie pobiera z sieci P2P, stron dzielących się plikami bądź zwodniczych reklam. Nie można jednak przeoczyć zainstalowanej aplikacji w systemie, gdyż powoduje liczną działalność uznawaną za drażliwą i złośliwą:

 • Reklamy w formie banerów i wyskakujących okienek pojawiają się na większości stron, jakie odwiedzasz;
 • Tekst został zamieniony w linki;
 • Nagłe przekierowania na podejrzane strony;
 • Reklamy polecają fałszywe aktualizacje, sprzedają oprogramowanie i narzędzia;
 • Inne podejrzane programy są instalowane bez wiedzy;
 • Zmiana strony domowej i domyślnej wyszukiwarki.

Głównym celem Adware.Norassie jest generacja profitu na rzecz twórców i sponsorów programu. Dzieje się to, gdy klikniesz na dostarczoną reklamę bądź zostaniesz przekierowany na powiązaną stronę. Niektóre z reklam są rzeczywiste – ich twórcy tylko zdecydowali się na skorzystanie z podejrzanej metody promocji ich produktów i usług. Inne są zaś bardzo podejrzane i mogą być zwodnicze.

Różne wyskakujące okienka wyświetlane na ekranie zawierają fałszywe promocje oprogramowania lub reklamują narzędzia. Ten rodzaj aplikacji może także instalować niechciane dodatki bezpośrednio na urządzeniu. Aby pozbyć się Adware Norassie, musisz usunąć wszystkie powiązane pliki z przeglądarki oraz ogólnie z urządzenia.

Pamiętaj, że autorzy malware oraz scammerzy często wykorzystują programy typu PremierOpinion, My Safe Savings, Relosoun lub Adware Norassie, by dostać się do potencjalnych ofiar. Z tego powodu powinieneś trzymać się z daleka od podejrzanych okienek, a następnie natychmiastowo opuścić nieznane strony z powodu śledzenia informacji na tamet upodobań użytkownika przez adware..

Program może kolekcjonować dane nie identyfikujące użytkownika związane z historią wyszukiwania, odwiedzanymi stronami, wyszukiwanymi hasłami, klikniętymi ofertami itd. Z takimi informacjami reklamodawcy mogą generować treści, które Cię zainteresują. Nie znaczy to jednak, że reklama, na która klikniesz, jest wiarygodna. Może ona zwodzić w pewnym celu.

Przekierowania tworzą złośliwy krąg, który trzyma Cię z dala od informacji, do których chcesz się dostać i stopniowo obniża wydajność przeglądarki. Usunięcie Adware Norassie jest ważne, jeśli chcesz powstrzymać taką aktywność i polepszyć wrażenia z korzystania. Im dłużej adware jest na komputerze, tym więcej przekierowań i reklam pojawia się za każdym razem, gdy jesteś w sieci.

Według specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa z Udenvirus.dk, możesz usunąć Adware Norassie automatycznie z pomocą Malwarebytes. To będzie najszybsze rozwiązanie, które pomoże wykryć wszystkie komponenty wirusa bez zbędnego wysiłku. Możesz też skorzystać z innych programów tego typu – zauważ, że różne aplikacje będą korzystać z różnych nazw, by określać to samo adware ukrywające się w systemie.

Niepożądana aplikacja Adware NorassieWirus Adware Norassie stale zalewa Twoją przeglądarkę reklamami. Aktywność zaczyna się od razu po infiltracji poprzez niezabezpieczoną instalację freeware.

Adware ten rozpowszechniał się głównie jako fałszywa aktualizacja Javy

Fałszywe aktualizacje Javy są często wykorzystywane w dystrybucji malware oraz niepożądanych aplikacji. Ten adware nie jest wyjątkiem. Chcemy przypomnieć o trzymaniu się z daleka od podejrzanych witryn, które wyświetlają tony okienek pytających o instalację aktualizacji bądź o sprawdzenie systemu pod kątem wirusów. Jeśli potrzebujesz zaktualizować Javę bądź inny program, zawsze kieruj się na oficjalną stronę producenta..

Twórcy adware korzystają także z bundlingu. Ta metoda marketingowa pozwala na rozpowszechnianie niepożądanych aplikacji z pomocą freeware'ów i shareware'ów. Freeware'y, które pobierasz z sieci mogą mieć dodatkowa aplikacje zabundlowane z nimi, co czyni te programy niezauważalnymi, dopóki nie rozpakujesz tych bundli podczas instalacji.

Proces instalacyjny może zostać wykonany na dwa sposoby: Z pomocą instalacji Zaawansowanej/Własnej oraz Domyślnej/Szybkiej. Wybierając pierwszą opcję możesz zobaczyć, jakie aplikacje mogą być zainstalowane na komputer. W tym momencie możesz też wybrać, czy odznaczasz te dodatki, czy nie. Zalecamy odznaczyć wszystkie sugerowane komponenty – w większości przypadków przysparzają więcej problemów niż pożytku.

Proces eliminacji Adware.Norassie na szybko

Możesz usunąć Adware Norassie i wszystkie powiązane rozszerzenia, wtyczki i dodatki z przeglądarki korzystając z poniższego przewodnika, To jednak nie wystarczy, by oczyścić zaatakowane przeglądarki tylko dlatego, że mogą być dodatkowe aplikacje ukryte gdzieś w systemie. Powinieneś także sprawdzić komputer pod kątem programów zainstalowanych bez Twojej wiedzy.

Jednakże, jeśli nie jesteś doświadczonym użytkownikiem komputera i ręczna eliminacja Adware Norassie wydaje się skomplikowana, powinieneś wybrać szybszą i prostszą metodę. Możesz skorzystać z programu anty-malware, by cąłkowicie usunąć adware'a. Jak wspomnieliśmy, pojęcie to jest wykorzystywane przez Malwarebytes. Powinieneś więc przeskanować system zaktualizowaną wersją tego programu. Zalecamy też reset zaatakowanych przeglądarek.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Adware Norassie

Odinstaluj z systemu Windows

Skorzystaj z tych kroków, by usunąć Adware Norassie z Windowsa:

Aby usunąć Adware Norassie z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Adware Norassie (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Adware Norassie z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimAdware Norassie czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń Adware Norassie z Firefoksa w następujący sposób:

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Adware Norassie i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Adware Norassie po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Adware Norassie. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Pozbądź się adware'a z przeglądarki Chrome trzymając się poniższych metod:

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Adware Norassie i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Adware Norassie i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach