Skala niebezpieczeństwa:  
  (5/100)

Usuń Ads X (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, Mar 2021

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Ads X to aplikacja adware wyświetlająca niechciane reklamy na przeglądarkach Google Chrome i innych

Wirus Ads X

Ads X to potencjalnie niepożądana aplikacja klasyfikowana przez ekspertów jako adware. Te zwodnicze aplikacje wnikają do komputerów użytkowników zabundlowane z innym oprogramowaniem bądź aktualizacjami pobieranymi z sieci. Podczas, gdy sporo ludzi może nawet nie zauważyć ich wniknięcia, obecność adware'a staje się zauważalna od razy po otwarciu przeglądarki Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari czy innej: agresywne reklamy, banery, sponsorowane linki w tekście obniżające wydajność przeglądarki, a nawet i komputera. Dodatkowo, obecność Ads X może poskutkować infekcją wirusową bądź wyciekiem danych osobowych – szczególnie, jeśli użytkownik nieuważnie korzysta z komputera. Dlatego ważnym jest usunięcie tej aplikacji tak szybko, jak to tylko możliwe.

Nazwa Ads X
Kategoria Adware
Pod-kategoria PUP
Cel To gain income from the pay-per-click marketing model
Zagrożenia Can take you to potentially harmful web pages
Eleiminacja Get ReimageIntego

Adware Ads X może też instalować dodatkowe komponenty (czasem nawet bez pozwolenia):

 • Rozszerzenia przeglądarki;
 • Dodatki;
 • Paski narzędzi;
 • Scareware;
 • itd.

Jeśli zobaczysz liczne reklamy Ads X oraz utrudnione działanie przeglądarki (powolne ładowanie się, awarie, zawieszanie się, itd.), możesz być pewien, że twój komputer został zainfekowany adware'm, które musi zostać wyeliminowane zanim odzyskasz normalną pracę komputera.

Programy typu adware, takie jak Ads X, mogą zbierać informacje nieosobiste powiązane z nawykami przeglądania sieci przez użytkownika. Deweloperzy zbierają wszystkie szczegółów na temat regularnie odwiedzanych stron i zapewniają reklamy powiązane z takim rodzajem stron – przez to wyskakujące okienko wydaje się ofiarom atrakcyjniejsze.

Co więcej, możesz wykryć adware Ads X dzięki różnym przekierowaniom. Jeśli zostałeś zainfekowany przez tą aplikację, może Cię ona prowadzić na strony promowane przez deweloperów, a nawet te potencjalnie niebezpieczne. Przy przekierowaniu na podejrzaną stronę możesz przypadkowo wejść na złośliwe treści i uruchomić malware bezpośrednio w systemie.

Różne przekierowania są jednym z głównych powodów, czemu powinieneś usunąć wirusa Ads X z twojego komputera oraz oczyścił zaatakowane przeglądarki. Możesz zająć się szkodami z pomocą ReimageIntego bądź jakiegokolwiek innego narzędzia ochronnego i naprawczego. Programy te pozwolą na ukończenie procesu w przeciągu paru minut.

Dodatkowo, istnieje możliwość ręcznego usunięcia Ads X. Możesz znaleźć instrukcje na ten temat na końcu artykułu. Zastosuj się do nich, by uzyskać najlepsze rezultaty. Następnie, upewnij się, że podjąłeś odpowiednie kroki, by zapobiec adware'om i podobnym niepożądanym aplikacjom w przyszłości.

Adware Ads XAds X - adware wnikający do systemu poprzez zwodnicze strony i bundle.

Unikaj podejrzanych stron i strzeż się bundlingu oprogramowania

Według profesjonalnych informatyków, różne niepożądane aplikacje są rozpowszechniane z pomocą bundlingu oprogramowania oraz poprzez podejrzane strony. Dlatego, sprawdź każdą witrynę, na którą wchodzisz, by być pewnym, że spełnia wymogi bezpieczeństwa (przykładowo, sprawdź, czy certyfikat bezpieczeństwa jest wciąż ważny).

Co więcej, jeśli lubisz pobierać programy z sieci, zalecamy korzystać z instalacji Własnej bądź Zaawansowanej, a także sprawdzać listę dodatkowych komponentów, w celu wykrycia wszelkich podejrzanych aplikacji. Co najważniejsze, powinieneś nie korzystać z instalacji Szybkiej lub Zalecanej – w taki sposób różne niepożądane aplikacje nie będa w stanie tak łatwo wniknąć do systemu.

Zainstaluj ochronę antywirusową jako automatyczne oprogramowanie ochronne. Eksperci z LosVirus.es zalecają użytkownikom posiadanie takich aplikacji na komputerze – programy te są w stanie wykryć zagrożenia, których użytkownik nie był w stanie.

Pozbądź się Ads X i napraw uczynione szkody z pomocą oprogramowanie naprawczego

Jeśli zauważyłeś objawy powiązane z tym adware i chcesz usunąć wirusa Ads X, musisz pozbyć się wszystkich rozszerzeń powiązanych a adwarem. Jeśli uważnie wykonasz te czynności, będziesz w stanie oczyścić takie przeglądarki, jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Microsoft Edge i inne.

Co więcej, możesz pobrać i zainstalować program anty-malware w celu usunięcia Ads X. Narzędzia te przyspieszą proces, dzięki czemu będziesz mógł pozbyć się cyberzagrożenia w ciągu kilku minut. Po zakończeniu eliminacji upewnij się, że zresetujesz przeglądarki zaatakowane przez niepożądane aplikacje by sprawdzić, czy wszystkie niechciane treści zniknęły.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Ads X:

Usuń Ads X z rodziny systemu Windows

Pozbądź się adware'a z systemu Windows OS z pomocą następujących instrukcji:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Ads X oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Ads X lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Ads X z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Ads X oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Ads X. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Ads X z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Ads X powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Ads X z Mozilla Firefox (FF)

Oczyść Mozillę Firefox i wyeliminuj wszystkie komponenty związane z adware z pomocą tych poradników:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Ads X oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Ads X. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Ads X z Google Chrome

Zresetuj Chrome wykonując ostrożnie każdy krok tej instrukcji:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Ads X oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Ads X. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Ads X z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Ads X i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Ads X. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Ads X i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach