Skala niebezpieczeństwa:  
  (14/100)

Admaven. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Wazne informacje na temat oprogramowania Admaven

Jezeli zauwazyles bardzo wiele reklam twoj komputer mogl zostac zainfekowany poprzez wirusa Admaven. To wirtualne zagrozenie zachowuje sie podobnie jak oprogramowanie adware. Oznacza to ze jego glownym celem jest wyswietlanie komercyjnych ofert, banerow a takze codziennych nowosci celem uatrakcyjnienia oferty swoim potencjalnym klientom. Oficjalna strona tego typu potencjalnie niechcianego oprogramowania promuje serwisy online celem reklamowania firm jak i ofert indywidualnych. Oprocz tego warto zauwazyc ze reklamy generowane przez ten program adware moga podwazac interesy uzytkownika. Dlatego tez powinienes usunac oprogramowanie Admaven ktore nie zawsze dziala na twoja korzysc. Zainstaluj oprogramowanie Reimage ktore pomoze ci usunac zlosliwe procesu. Bardzo wazne jest usuniecie zlosliwego oprogramowania zanim zaczniesz przywracac swoje pliki, w miedzy czasie mozesz napotkac na wiele przeszkod jak na przyklad wyskakujace reklamy pop-up. Zawsze mozesz usunac oprogramowanie Admaven manualnie czy tez automatycznie.

Jedna z bardziej denerwujacych cech tego oprogramowania jest jego mozliwosc do wyswietlania niekonczacych sie reklam. Mozesz widziec reklamy Admaven dotyczace zakupow, sportow a nawet wiadomosci na stronach. Wydaj sie to wyjatkowo denerwujace przy dluzszym obcowaniu. Co wiecej tego typu oferty moga miec tendencje do przekierowania cie na strony Ad-maven. Jak tylko program zostanie aktywowany moze sie okaac ze znajdziesz sie na stronie poswieconej hazardowi. Uwazaj poniewaz mozesz zostac przy pomocy oprogramowania malware. Z tego powodu – dla wlasnego bezpieczenstwa jak i twojego komputera i danych nie korzystaj z tego oprogramowania ktory moze cie przekierowywac i unikaj klikania na zlosliwe linki.

Co wiecej, tego typu potencjalnie niechciana aplikacja moze oferowac ci zainstalowanie dodatkowych aplikacji. Zawsze polecamy rezygnowanie z tego typu ofert ktore oferuja szemrane aplikacje. Co wiecej istnieje takze mozliwosc zainfekowania twojego komputera wieksza iloscia podejrzanych elementow. Z tego powodu kilka z nich moze przeniknac do systemu i wrecz generowac w nim kolejne slabe punkty ktore go oslabia. Sa one w stanie negatywnie wplywac na system poprzez zabieranie znacznych ilosci wolnych przestrzeni dyskowych a takze zajmowanie wielu procesow. Twoje narzedzie moze byc eksponowane na wiele infekcji. Jest to powod dla ktorego nie polecamy wstrzymywania sie z procedura usuwania oprogramowania.

The screenshot of AdMaven website

Kiedy Ad-Maven mógł przejąć kontrolę nad moim komputerem?

Mogles zwrocic uwage na ten potencjalnie niechciany program podczas odwiedzania roznego rodzaju stron oferujacych darmowe aplikacje. Niestety bardzo wiele sprawdzonych aplikacji oferuje zainstalowanie oprogramowanai adware, robakow przegladarkowych oraz innych form potencjalnie niechcianych aplikacji. Mowiac innymi slowy zainstalowanie tego typu dodatkow najczesciej ma zwiazek z niezwracaniem uwagi na instalowane rzeczy. Dodatkowo czasami mozesz zainstalowac tego wirusa poprzez skorzystanie z aktualizacji oprogramowania Skype czy tez aktualizacji Flash player (mozesz nie zauwazyc wyskakujacego okienka i przeniesc sie na strone z wirusem). Wlasnie tak do twojego komputera moze przedostac sie wirus Admaven, Wybierajac opcje instalacji podstawowej czy tez rekomendowanej mozesz nie zauwazyc dodatkowych skladnikow aplikacji ktorej szukasz. Za kazdym razem powinienes widziec wszelkie dodatkowe skladniki, dobrze jest skorzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika celem odznaczenia niechcianych pozycji.

Kroki usuwania oprogramowania Admaven

Wirusa Admaven mozesz usunac manualnie lub tez automatycznie. Obie opcje pozwalaja na skuteczne usuniecie pasozyta, jednak pamietaj ze duzo latwiej zachowac precyzje i skutecznosc korzystajac z automatycznego rozwiazania, dodatkowo z pewnoscia zmniejsza to wymiar czasu potrzebny do usuniecia tego typu oprogramowania. Dodatkowo aplikacja sprawdza wszelkie inne pliki systemowe i sprawdza ich poziom szkodliwosci wobec twojego komputera. Pamietaj o tym ze aplikacje dobrze jest pobierac ze sprawdzonych zrodel takich jak na przyklad oficjalna strona oprogramowania. Sprawdz zawartosc oraz aktualnosc wirusow co pomoze ci ocenic czy oprograowanie jest skuteczne.

Możesz usunąć szkody wyrządzone przez wirusa z pomocą jednego z następujących programów: Reimage, SpyHunterCombo Cleaner, Malwarebytes Malwarebytes. Zalecamy te aplikacje, ponieważ wykrywają one wszystkie potencjalnie niepożądane programy wraz z każdym komponentem i wpisem rejestru z nimi powiązanymi.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Admaven snapshot
Admaven snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania Admaven:

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Admaven z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Admaven oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Admaven lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Admaven z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimAdmaven czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Admaven z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Admaven oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Admaven. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Admaven z Microsoft Edge

Ze wzgledu na to ze aplikacja jest mniej rzucajaca sie w oczy niz znane marki przegladarkowe takie jak Chrome czy Internet Explorer to uzytkownicy moga nie zwracac uwagi na ochrone swojego komputera przez co eksponuja go na niebezpieczenstwo. Zaraz po przeskanowaniu komputera z pomoca aplikacji do ochrony kmputera mozesz wykonac kroki prowadzace do pelnego usuniecia tego typu robakow.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Admaven powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Admaven z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Admaven oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Admaven. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Admaven z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Admaven oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Admaven. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Admaven z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Admaven i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Admaven. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-admaven.html

Poradniki w innych językach