Usuń 2018 Annual Visitor Survey scam (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

2018 Annual Visitor Survey to oszustwo, które próbuje wmówić użytkownikom, że wygrali nagrodę

Oszustwo 2018 Annual Visitor Survey

2018 Annual Visitor Survey to oszustwo niemal identyczne do 2017 Annual Visitor Survey. To fałszywe, wyskakujące okienko próbuje zwieść niczego nie spodziewających się użytkowników mówiąc, że po wypełnieniu krótkiej ankiety składającej się z czterech pytań, mogą oni wygrać nagrodę. Ofiary tego oszustwa otrzymują obietnice drogiego prezentu na koniec ankiety w zamian za udział.

Nazwa 2018 Annual Visitor Survey
Rodzaj Oszustwo
Wywoływane przez Adware
Główne objawy Ostrzeżenia na Chrome, Firefox, Safari i innych przeglądarkach
Główne zagrożenia Wyjawienie informacji osobistych, przekierowania na zainfekowane strony
Eliminacja Możesz pozbyć się 2018 Annual Visitor Survey by running a full system scan with ReimageIntego and removing adware from the system

By przekonać ludzi do tego oszustwa, 2018 Annual Visitor Survey oferuje iPada, iPhone'a bądź Samsunga Galaxy. Obiecana „nagroda” jest jednak fałszywa. Po ukończeniu kwestionariusza otrzymasz masę reklam namawiających do zakupu oferowanych produktów. Mimo obietnic, nigdy nie otrzymasz darmowego prezentu. Pamiętaj – jeśli oferta brzmi zbyt dobrze by była prawdziwa, to najpewniej taka jest.

Możesz zostać też nakłoniony do wprowadzenia danych osobistych, takich jak adres e-mail bądź numer telefonu. Informacje te są wykorzystywane do wysyłania spamu bądź powodują stałą reklamę niepożądanych produktów/usług. Dodatkowo, możesz otrzymać ofertę zakupu programu, którego definitywnie nie potrzebujesz. Dlatego zalecamy usunąć 2018 Annual Visitor Survey z Chrome'a, Firefoksa bądź jakiejkolwiek innej przeglądarki.

Co powinieneś usunąć? Informacje o kolejnych ankietach do wypełnienia w zamian za „nagrody” są powodowane znajdującym się na komputerze bez Twojej zgody programem adware. Może on zaatakować każdą przeglądarkę, w tym Google Chrome, Internet Explorera, Mozillę Firefox lub Safari.

Nazwa ankiety jest zwykle powiązana z nazwą przeglądarki – może więc brzmieć “Chrome 2018 Annual Visitor Survey,” „Safari Annual Visitor Survey,” „Firefox visitor survey,” itd. Jest to zrobione tylko po to, by podkreślić autemtyczność ankiety. Jest to jednak tylko oszustwo, a jego twórcom nie powinno się ufać.

Wyskakujące okienko 2018 Annual Visitor SurveyOkienko 2018 Annual Visitor Survey jest fałszywe. Jego celem jest wyłudzanie informacji osobistych

Adware odpowiedzialny za 2018 Annual Visitor Survey może powodować dodatkowe problemy w komputerze

Tak szybko jak adware odpowiedzialna ze fałszywe reklamy w komputerze zostanie zainstalowane, zaczyna wywoływać następujące działania sprawiające problemy użytkownikom komputerów:

 • Przekierowania na podejrzane strony (niestety, mogą one zaprowadzić na strony wypełnione malware, które sprowadzają wirusy na Twój komputer);
 • Instalacja dodatkowego malware (zazwyczaj, wspomagacze i podobne komponenty znajdują się w bundlu z adware. Mogą być one zainstalowane bez twojej zgody);
 • Spowolnienia i awarie systemu. (Z powodu takiego oprogramowania, ładowanie stron zajmuje sporo czasu przeglądarce).

W konsekwencji, adware na twoim komputerze będą się szybko rozprzestrzeniać i czynić przeglądarkę niemal niemożliwą do działania. Bez wątpienia, usunięcie 2018 Annual Visitor Survey jest jedyną opcję, jeśli chcesz zachować komputer w najlepszym stanie. ReimageIntego może szybko usunąć niepożądane programy z Twojego komputera.

Adware polega na podejrzanych metodach dystrybucji

Niedoświadczeni użytkownicy komputerów często nie rozumieją podstaw dystrybucji adware. Myślą oni, że takie programy potrafią wniknąć do systemu bez ingerencji użytkownika. W większości przypadków to jednak użytkownik nieświadomie inicjuje infekcję.

Najczęściej spotykaną dystrybucją adware'ów jest bundling. Ta zwodnicza technika marketingowa przeważa wśród nieuczciwych producentów darmowego oprogramowania. Polegają oni na braku doświadczenia i uwagi użytkowników korzystających z instalacji Szybkiej/Domyślnej. Można jednak zabronić instalację dodatkowych komponentów z pomocą instalacji Zaawansowanej/Własnej. Dlatego też możemy zapewnić że Domyślne metody instalacji nie są najlepszymi sposobami na dodawanie oprogramowania do systemu.

Upewnij się też, że pobierasz aktualizacje z wiarygodnych źródeł – fałszywe aktualizacje są popularne wśród oszustów.

Usuń ze swojego komputera wyskakujące okienka 2018 Annual Visitor Survey

By zatrzymać wszelkie niepożądane skutki sprowadzone przez adware, powinieneś usunąć program odpowiedzialny za 2018 Annual Visitor Survey z komputera. Na szczęście, usunięcie adware nie powinno być problemem tak długi, jak zostanie szybko wykonane.

Aby usunąć 2018 Annual Visitor Survey ręcznie, zastosuj się do poradnika na końcu artykułu. Upewnij się jednak, że poświęcisz uwagę każdemu kroku – źle wykonana procedura nie da rady usunąć wirusa.

Jeśli brakuje Ci wiedzy, nie zalecamy usuwać ręcznie 2018 Annual Visitor Survey. Powinieneś w zamian zainstalować odporny program antywirusowy. Możesz wybrać jeden z poniższej listy przygotowanej przez nasz zespół.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania 2018 Annual Visitor Survey scam:

Usuń 2018 Annual Visitor Survey scam z rodziny systemu Windows

Aby pozbyć się adware'a, który kryje się za 2018 Annual Visitor Survey na systemach Windows, skorzystaj z następujących kroków:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj 2018 Annual Visitor Survey scam oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj 2018 Annual Visitor Survey scam lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń 2018 Annual Visitor Survey scam z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nim2018 Annual Visitor Survey scam czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń 2018 Annual Visitor Survey scam z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj 2018 Annual Visitor Survey scam oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania 2018 Annual Visitor Survey scam. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń 2018 Annual Visitor Survey scam z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to 2018 Annual Visitor Survey scam powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń 2018 Annual Visitor Survey scam z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz 2018 Annual Visitor Survey scam oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie 2018 Annual Visitor Survey scam. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń 2018 Annual Visitor Survey scam z Google Chrome

Aby naprawić Chrome'a i pozbyć się irytujących okien, zalecamy reset przeglądarki:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz 2018 Annual Visitor Survey scam oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie 2018 Annual Visitor Survey scam. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń 2018 Annual Visitor Survey scam z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj 2018 Annual Visitor Survey scam i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania 2018 Annual Visitor Survey scam. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się 2018 Annual Visitor Survey scam i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach