Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Zorton XP Protection 2014. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Programy Szpiegujące

Czym jestZorton XP Protection 2014?

Zorton XP Protection 2014 jest złośliwym programem, którego nigdy nie powinieneś kupować. Nie ma znaczenia to jak wiarygodnie wygląda ta aplikacja i jakiego typu komunikaty pokazuje, stara się tylko o 1 rzecz – przechytrzyć użytkowników PC do zakupienia fałszywej licencji oprogramowania. Jednakże zanim to zrobi to infekuje komputer, modyfikuje jego ustawienia a następnie rozpoczyna wyświetlanie denerwujących komunikatów, które informują o obecności różnorakich wirusów na twoim komputerze. Oczywiście podobnie jak pełna wersja oprogramowania, Zorton XP Protection 2014 najczesciej wyswietlaja wymyslone przez siebie wirusy ktore nie maja odzwierciedlenia w rzeczywistosci tak wiec nigdy nie powinienes usuwac tego wirusa manualnie. DOdatkowo nigdy nie wolno ci pozostawiac tego typu programow jak ten fałszywy program antyszpiegujący na twoim komputerze ponieważ dość łatwo narażasz się na przekazanie swoich prywatnych danych czy tez nawet zainfekowanie swojego komputera innymi cyber wirusami. Mozesz takze ujawnic obcym podmiotom loginy, hasła, wrazliwe dane. Jezeli zaczniesz widziesz Zorton XP Protection 2014 na swoim komputerze to powinienes dzialac teraz i sprawdzic swoj komputer sprawdzonym programem antywirusowym. W tym szczególnym wypadku polecamy skorzystanie z Reimage lub też Malwarebytes Malwarebytes który z pewnością znajdzie wszystkie wirusy i wyeliminuje je z twojego komputera. Jak juz zdarzylo sie nam wspomnie, powinienes zrobic to tak szybko jak to tylko mozliwe, liczy sie kazda minuta.

W jaki sposób Zorton XP Protection 2014 może przeniknąć do mojego systemu?

Podobnie jak wiele innych wirusów, Zorton XP Protection 2014 rozpowszechnia się różnymi rodzaju technikami, które mają służy tylko do zainfekowania swoich komputerów bez ich wiedzy. Może mieć miejsce sytuacja kiedy to nawet nie będziesz wiedział że cokolwiek ściągnąłeś na swoj komputer, a mógł to być trojan, który dodatkowo pobrał Zorton XP Protection 2014 czy tez inny fałszywy program antywirusowy. W większosci okazji tego typu wirusy rozpowszechniają się różnymi technikami: spam, podejrzane komunikaty oraz fałszywe oprogramowanie. Jezeli chcesz unikac tego typu oprogramowania malware powinienes unikac maili które wyglądają podejrzanie na pierwszy rzut oka. W wiekszosci przypadkow informuja uzytkownika o nieplanowanych wydatkach, brakujacych aktualizacjach, roznego rozaju eventach które moga dosc latwo zainfekowac komputer uzytkownika. Dodatkowo Zorton XP Protection 2014 moze zostac zainstalowany na twoim komputerze poprzez fałszywe komunikaty które oferują aktualizację oprogramowania Java, Flash Player oraz FLV Player czy tez innych podobnych programow. Na koncu powinienes takze wiedziec o oferowanej przez te programy usludze – darmowym skanowaniu systemu i sprawdzic swoj komputer na obecnosc wirusow. W rzeczywistosci nie ma czegos takiego jak darmowy skaner, tak wiec powinienes trzymac sie z daleka od tego typu ofert. Jak tylko Zorton XP Protection 2014 ostanie sie do twojego systemu to rozpoczyna taki wlasnie skan na obecnosc wirusow i zwraca informacje mowiace o zainstalowaniu duzej liczby cyberinfekcji. Oczywiscie tego typu infekcje czesto sa zmyslonymi wirusami czy tez sprawdzonymi plikami systemu ktore na pewno sa bezpieczne, tak wiec nigdy nie powiienes ich usuwac. Aby pozostac bezpiecznym powinienes ignorowac tego typu falszywe komunikaty ktore sa powodowane przez tego typu programy i przeskanowac swoj komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoze ci sie to pozbyc podejrzanych plikow.

W jaki sposób Zorton XP Protection 2014 może zainfekowac mój komputer?

Pamiętaj o tym, że Zorton XP Protection 2014 jest poważnym zagrożeniem, które może łatwo doprowadzić twój komputer do wielkich szkód. Jeżeli dopiero rozpocząłeś kontakt swojego komputera z fałszywymi skanerami nie powinieneś dłużej czekać tylko jak najszybciej wybrać AUTOMATYCZNE USUWANIE OPROGRAMOWANIA przy czym należy wspomnieć aby unikać manualnego usuwania. Jeżeli będziesz polegał na tej opcji powinienes sciagnac sprawdzony program antywirusowy, zaaktualizować go i przeprowadzić pełny skan. Jeżeli potrzebujesz dokładnego poradnika jak to zrobić przeczytaj to.

Podczas usuwania oprogramowania Zorton XP Protection 2014 polecamy skorzystanie z oprogramowania Reimage oraz Malwarebytes Malwarebytes ponieważ mogą one wychwycić każdy brakujący komponent należący do cyber przestępców.

UWAGA! Jak już zdarzyło nam się poprzednio wspomnieć, Zorton XP Protection 2014 może blokować instalację i aktywność sprawdzonych programów ochronnych w tym SpyHunter oraz StopZilla. Jeżeli nie możesz ściągnąć tego programu uruchom ten program i skorzystaj z tej opcji.

2. UŻYWANIE PRZYWRACANIA SYSTEMU DO USUWANIA WIRUSA:

 1. Przejdź do menu Start-> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Przywracanie systemu
 2. Jak tylko zobaczysz Ustawienia i pliki przywracania systemu wybierz Dalej
 3. Wybierz punkt przywracania systemu, a następnie kliknij Dalej
 4. Kliknij Zakończ aby zakończyć i czekaj aż twój komputer się zresetuje.
 5. Teraz ściągnij Reimage i przeprowadź pełny skan systemu zaraz po jego aktualizacji.

2. RESETOWANIE KOMPUTERA DO TRYBU AWARYJNEGO:

 1. Zresetuj swój komputer.
 2. Jak tylko twój komputer się włączy rozpocznij klikanie przycisku F8 tak długo aż zobaczysz ekran Zaawansowanych opcji resetowania
 3. Tutaj poszukaj Trybu bezpiecznego (przejdź do niego poprzez nawigowanie klawiszami) a następnie wciśnij Enter.
 4. Zaloguj się tą samą nazwą użytkownika co w normalnym trybie.
 5. Teraz przejdź do przeglądarki Internet Explorer lub też innej i uruchom ją jako administrator, po czym wpisz hasło administratora jezeli to konieczne.
 6. Wpisz ten adres w pasek adresur: https://usunwirusa.pl/download/hunter.exe sciagnij program na swoj komputer. Uruchom go aby usunac zlosliwe oprogramowanie.

3. Załóż konto gościa, aby zeskanowac swoj komputer:

Jeżeli masz na swoim komputerze konto gośia postaraj się z jego właśnie poziomu uruchomić pełny skan systemu. Wszystko co musisz zrobić to ściągnąć Reimage aby przeprowadzić pełny skan systemu. Możesz aktywować swoje konto gościa za pomocą następującego schematu:

 1. Kliknij przycisk Start -> Panel Sterowania i wybierz Konta użytkowników i ustawienia bezpieczeństwa.
 2. Jak tylko pokaże się nowe okno kliknij na Dodaj lub Usuń konta użytkowników -> Konto Gościa
 3. Teraz kliknij przycisk Włącz i zresetuj swój komputer.
 4. Teraz poczekaj aż pojawi się okno Windows i wybierz Konto goscia aby ściagnąć polecany program antyszpiegujący.

4. Używanie innego komputera, aby ściągnąć program antyszpiegujący.

 1. Weź inny komputer, który nie jest zainfekowany i ściągnij na swój komputer Reimage lub Malwarebytes Malwarebytes.
 2. Po zakończeniu procedury ściągania, przenieś ten program na dysk CD/DVD, pamięć przenośną czy też pamięć USB
 3. W tak zwanym między czasie, zakończ działanie podejrzanych procesów swojego zainfekowane komputera. W tym celu skorzystaj z tego poradnika.
 4. Skorzystaj z urządzenia na które nagrałeś program antywirusowy i przenieś go na zainfekowany komputer po czym go uruchom.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Zorton XP Protection 2014 zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Zorton XP Protection 2014. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes

O autorze

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-zorton-xp-protection-2014.html

Poradniki w innych językach