Skala niebezpieczeństwa:  
  (98/100)

Zorton XP Antivirus 2014. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Programy Szpiegujące

Czym jest Zorton XP Antivirus 2014?

Zorton XP Antivirus 2014 jest naprawdę niebezpiecznym cyberzagrożeniem, które zostało przez nas zakwalifikowane jako podejrzany program antyszpiegujący. Jeżeli korzystasz z oprogramowania Windows XP i nie masz zaktualizowanego oprogramowania antyszpiegujacego na swoim komputerze to powinienes byc wyjatkowo ostrozny podczas przegladania intenetu. Prosze zawsze trzymac sie z daleka od podejrzanych komunikatow, denerwujacych wiadomosci email a takze nielegalnych witryn poniewaz mozesz dosc latwo sciagnac tego typu zagrozenie na swoj komputer. Jezeli program przeniknie do twojego systemu rozpocznie roznego rodzaju modyfikacje. Jak tylko przygotuje dla ciebie miejsce rozpocznie fałszywe skanowanie systemu. Oczywiscie jest ono fałszywe i wyswietli bardzo duzo zmyslonych infekcji na twoim komputerze poniewaz bedzie staralo sie wytworzyc w tobie potrzebe zakupienia pelnej wersji oprogramowania. Tak wiec powinienes byc wyjatkowo ostrozny korzystajac z tego typu skanerow i komunikatow ktore dosc czesto zwracaja informacje o roznego rodzaju dziwnych trojanach, programach adware i innych wirusach. W rzeczywistosci Zorton XP Antivirus 2014 wyswietla identycznie komunikaty na kazdym komputerze, tak wiec nie ma zadnego powodu dla ktorego powinienes wierzyc w jego wiadomosci. Po przekonaniu swoich ofiar do tego ze ich komputer jest powaznie zagrozony ten fałszywy program twierdzi ze tylko on jest w stanie przeciwdziałac takiemu stanowi rzeczy. Oczywiscie nie jest to prawda. W rzeczywistosci powinienes postarac sie naprawic swoj komputer za pomoca oprogramowania Reimage, które to z pewnoscią pomoże ci usunąć Zorton XP Antivirus 2014 i inne cyber zagrożenia które mogą się ukrywac na twoim komputerze. Przy okazji powinienes takze wiedziec, ze opoznianie usuwania tego rodzaju oprogramowania moze prowadzic do zwiekszenia ryzyka wykrycia wiekszej ilosci programow wirusowych na twoim komputerze poniewaz kazdy wirus jest objety działaniem na korzysc rozpowszechniania listy wirusów na twoim komputerze.

W jaki sposób Zorton XP Antivirus może przedostać się do mojego komputera?

Istnieje kilka metod rozpowszechniania tego typu fałszywych programów antywirusowych. Jedną z nich jest dystrybucja oparta na fałszywych komunikatach. Pojawiają się one dosłownie znikąd i twierdzą, że powinieneś sprawdzić swój komputer jednym z takich właśnie darmowych skanerów. Oczywiście jak tylko zostaniesz przechytrzony przez tego typu komunikaty to twój komputer zostanie zainfekowany trojanami, które dodatkowo zainstalują na twoim komputerze Zorton XP Antivirus 2014. Dodatkowo znany wiadomo także że ludzie dość często są infekowani tego typu cyber zagrożeniem poprzez fałszywe alarmy oferujące aktualizację Flash Player, Java czy też innych podobnych programów. Paiętaj o tym że najłatwiejszą (ale nie 100% pewną) metodą aktualizacji programów jest odwiedzenie oficjalnej strony oprogramowania. Wszystkie komunikaty które oferują aktualizacje zwiększają ryzyko ataku na twój komputer oprogramowania malware. Jeżeli sądzisz że Zorton XP Antivirus 2014 przeniknal juz do twojego komputera to powinienes zignorowac jego komunikaty ktore wygladaja mniej wiecej tak:

System Hijack!
System security threat was detected. Viruses and/or spyware may be damaging your system now. Prevent infection and data loss or stealing by running a free security scan.

Zorton XP Antivirus 2014 has blocked a program from accessing the internet – This program is infected with Trojan-BNK.Win32.Keylogger.gen Private data can be stolen by third parties, including credit card details and passwords.

Jeżeli widziałeś jakikowiek z podanych wyżej komunikatów na swoim komputerze to nigdy nie powinieneś brać ich na poważnie. Powinieneś przeprowadzić pełny skan systemu za pomocą sprawdzonej i zaktualizowanej aplikacji antywirusowej i usunąć z niej zainfekowane pliki. Jeżeli zauważysz, że tego typu wirus blokuje twój program antywirusowy czy też połączenie z internetem powinienes podjac kroki opisywane przez nas ponizej:

W jaki sposób skutecznie usunąć Zorton XP Antivirus 2014?

Pamiętaj o tym, że Zorton XP Antivirus 2014 jest poważnym zagrożeniem, które może łatwo doprowadzić twój komputer do wielkich szkód. Jeżeli dopiero rozpocząłeś kontakt swojego komputera z fałszywymi skanerami nie powinieneś dłużej czekać tylko jak najszybciej wybrać AUTOMATYCZNE USUWANIE OPROGRAMOWANIA przy czym należy wspomnieć aby unikać manualnego usuwania. Jeżeli będziesz polegał na tej opcji powinienes sciagnac sprawdzony program antywirusowy, zaaktualizować go i przeprowadzić pełny skan. Jeżeli potrzebujesz dokładnego poradnika jak to zrobić przeczytaj to.

Podczas usuwania oprogramowania Zorton XP Antivirus 2014 polecamy skorzystanie z oprogramowania Reimage oraz Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner ponieważ mogą one wychwycić każdy brakujący komponent należący do cyber przestępców.

UWAGA! Jak już zdarzyło nam się poprzednio wspomnieć, Zorton XP Antivirus 2014 może blokować instalację i aktywność sprawdzonych programów ochronnych w tym SpyHunter oraz StopZilla. Jeżeli nie możesz ściągnąć tego programu uruchom ten program i skorzystaj z tej opcji.

1. UŻYWANIE PRZYWRACANIA SYSTEMU DO USUWANIA WIRUSA:

 1. Przejdź do menu Start-> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Przywracanie systemu
 2. Jak tylko zobaczysz Ustawienia i pliki przywracania systemu wybierz Dalej
 3. Wybierz punkt przywracania systemu, a następnie kliknij Dalej
 4. Kliknij Zakończ aby zakończyć i czekaj aż twój komputer się zresetuje.
 5. Teraz ściągnij Reimage i przeprowadź pełny skan systemu zaraz po jego aktualizacji.

2. RESETOWANIE KOMPUTERA DO TRYBU AWARYJNEGO:

 1. Zresetuj swój komputer.
 2. Jak tylko twój komputer się włączy rozpocznij klikanie przycisku F8 tak długo aż zobaczysz ekran Zaawansowanych opcji resetowania
 3. Tutaj poszukaj Trybu bezpiecznego (przejdź do niego poprzez nawigowanie klawiszami) a następnie wciśnij Enter.
 4. Zaloguj się tą samą nazwą użytkownika co w normalnym trybie.
 5. Teraz przejdź do przeglądarki Internet Explorer lub też innej i uruchom ją jako administrator, po czym wpisz hasło administratora jezeli to konieczne.
 6. Wpisz ten adres w pasek adresur: https://usunwirusa.pl/download/hunter.exe sciagnij program na swoj komputer. Uruchom go aby usunac zlosliwe oprogramowanie.

3. Załóż konto gościa, aby zeskanowac swoj komputer:

Jeżeli masz na swoim komputerze konto gośia postaraj się z jego właśnie poziomu uruchomić pełny skan systemu. Wszystko co musisz zrobić to ściągnąć Reimage aby przeprowadzić pełny skan systemu. Możesz aktywować swoje konto gościa za pomocą następującego schematu:

 1. Kliknij przycisk Start -> Panel Sterowania i wybierz Konta użytkowników i ustawienia bezpieczeństwa.
 2. Jak tylko pokaże się nowe okno kliknij na Dodaj lub Usuń konta użytkowników -> Konto Gościa
 3. Teraz kliknij przycisk Włącz i zresetuj swój komputer.
 4. Teraz poczekaj aż pojawi się okno Windows i wybierz Konto goscia aby ściagnąć polecany program antyszpiegujący.

4. Używanie innego komputera, aby ściągnąć program antyszpiegujący.

 1. Weź inny komputer, który nie jest zainfekowany i ściągnij na swój komputer Reimage lub Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner.
 2. Po zakończeniu procedury ściągania, przenieś ten program na dysk CD/DVD, pamięć przenośną czy też pamięć USB
 3. W tak zwanym między czasie, zakończ działanie podejrzanych procesów swojego zainfekowane komputera. W tym celu skorzystaj z tego poradnika.
 4. Skorzystaj z urządzenia na które nagrałeś program antywirusowy i przenieś go na zainfekowany komputer po czym go uruchom.
Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-zorton-xp-antivirus-2014.html

Poradniki w innych językach