Skala niebezpieczeństwa:  
  (88/100)

XP Defender 2013. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Programy do Kradzieży
12

XP Defender 2013 jest nowym zagrożeniem rozprzestrzeniającym się przez internet, które zostało zauważone pod koniec września 2012 roku. Ten program nie ma nic wspólnego z ochroną systemu i powinien być wyeliminowany gdy tylko zacznie wyświetlać swoje fałszywe komunikaty. Wyraźnie należy on do rodziny zwanej Rogue.FakeRean-Braviax, która dąży do wprowadzania ludzi w błąd, by myśleli, że ich systemy są zainfekowane przez inne wirusy, lub że posiadają inne problemy z bezpieczeństwem komputera. Po zaraportowaniu obecności zagrożeń, to oszukańcze oprogramowanie oferuje użycie swoich usług i zamówienie “licencjonowanej” wersji, pozwalającej na usuwanie wirusów. Próbując przekonać do tego swe ofiary, XP Defender 2013 pokazuje także przesadzone pop-upy i uruchamia iluzoryczne skany systemu, które nakłoniły już kilku użytkowników do zamówienia licencji. Bądź świadom, że XP Defender 2013 jedynie udaje, że ma możliwość chronienia komputerów przed wirusami i problemami związanymi z bezpieczeństwem. W rzeczywistości jest to bezużyteczna aplikacja, która wykrywa jedynie zagrożenia, które sama uprzednio utworzyła.

JAK MOGĘ ZARAZIĆ SIĘ XP Defender 2013?

XP Defender 2013 używa konia trojańskiego, by dostać się do systemu niepostrzeżenie. Dostaje się do systemu, gdy użytkownik przypadkowo kliknie zainfekowany link lub pobierze plik ze shackowanej strony. Zauważ, że trojany często przybywają wraz z freeware, shareware, fałszywymi aktualizacjami oprogramowania lub z kodekami. Jednakże bez znaczenia, skąd wziął się u ciebie trojan, XP Defender 2013 rozpocznie swoje działanie, gdy zrestartujesz komputer. Rozpocznie regularne uruchamianie się i pokazywanie fałszywych alarmów i skanerów systemu, informujących, że użytkownik ma mnóstwo infekcji i problemów ze swoim komputerem. Jeden z komunikatów wygląda w ten sposób:

XP Defender 2013 Alert
Internet Connection alert!
Suspicious network activity detected!
Malware infection is possible!

Poza tym XP Defender 2013 dąży do spowodowania przekierowań przeglądarki i irytujących spowolnień systemu, których nie da się całkiem zignorować. Udaje, że pochodzi z Centrum Akcji i rozpoczyna swoje komunikaty słowami “Centrum Akcji! Przejrzyj ostatnie wiadomości i rozwiąż problemy”. Jednakże, nieważne jak wiarygodnie to nie wygląda, musisz usunąć XP Defender 2013 tak szybko jak to możliwe, gdy tylko zauważysz, że Twój komputer został zainfekowany.

JAK MOGĘ USUNĄĆ XP Defender 2013?

Zalecamy używanie zautomatyzowanego oprogramowania anty-malware’owego, by usunąć XP Defender 2013 z komputera. Zauważ, że może zostać uniemożliwione Ci korzystanie z prawdziwego oprogramowania, tak więc przed zaczęciem czegokolwiek, powinieneś zabić procesy XP Defender 2013. Po prostu wciśnij ctrl+shift+esc i uruchom Menedżera Zadań systemu Windows, Szukaj procesów o losowych, 3-znakowych nazwach. Zatrzymaj je i uruchom pełny skan systemu za pomocą uznanej aplikacji anty-malware’owej. Polecamy Ci wybrać między SpyHunter, a STOPzilla.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia XP Defender 2013 zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania XP Defender 2013. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

INFORMACJA: Wymagana ingerencja oznacza, że niektóre z programów wymagały ludzkiej interwencji w celu sprawnego pozbycia się pasożyta. Zapoznaj się z instrukcją ręcznego usuwania poniżej.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Gazety piszą o Reimage
XP Defender 2013 snapshot
XP Defender 2013 snapshot

XP Defender 2013 ręczne usunięcie:

Zabij procesy:
%AppData%\[random 3 letters].exe

Skasuj pliki:
%AppData%\[random 3 letters].exe

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-xp-defender-2013.html

Poradniki w innych językach