Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Wirus pop-up CpuWarning.com. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Adware

Co to jest CpuWarning.com?

CpuWarning.com jest wirusem pop-up, który może zacząć generować fałszywe alarmy, jeśli adware wpełźnie na twój komputer. W rzeczywistości jest to złośliwa strona internetowa, która jest wykorzystywana przez cyberprzestępców w celu wyciągnięcia znacznej kwoty pieniędzy od niewinnych użytkowników komputerów. W większości przypadków, ten podejrzany program generuje dużo takich wpisów pop-up:

WARNING!
YOUR COMPUTER IS INFECTED:
System Detected (2) Potentially Malicious Viruses: Rootkit.Sirefef.Spy and Trojan.FakeAV-Download. Your Personal & Financial Information IS NOT SAFE.

To Remove Viruses, Call Tech Support Online Now:

1-(888) 202 3832 or 1-(855) 753 9334
(High Priority Virus Removal Call Line)

Należy być bardzo ostrożnym i nie wierzyć w takie i podobne zgłoszenia, bo to tylko sztuczka strasząca naiwnych ludzi i zmuszająca ich do dzwonienia na swoją płatną usługę wsparcia w celu usunięcia infekcji. Najlepsze, co można zrobić po obejrzeniu takiej wiadomości jest uruchomić pełne skanowanie systemu za pomocą Reimage innego z renomowanych anty-spyware, upewniając się, czy komputer jest naprawdę zainfekowany. Jednak można powiedzieć z góry, że pokaże on wirusa na Twoim komputerze – CpuWarning.com. Należy pamiętać, że adware, który powodują takie i podobne komunikaty mogą również generować pop-upy, bannery lub reklamy w tekście na każdej stronie internetowej, które odwiedzasz, pobierać dane osobowe o Tobie, spowolnić pracę komputera i powodować inne niedogodności. Jednakże, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, należy ignorować fałszywe alarmy, nowe karty pop-up, reklamy pop-up i inne rzeczy dostarczone przez CpuWarning.com i naprawić komputer jak najszybciej.

W jaki sposób może CpuWarning.com porwać mój komputer?

Reklamy pop-up CpuWarning.com są spowodowane przez rozszerzenie z reklamami, które jest kompatybilne z: Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox i może przeniknąć do losowych komputerów niezauważone. Należy pamiętać, że takie i podobne dodatki do przeglądarki zazwyczaj wykorzystują „dystrybucję pakietową”, by dostać się do przypadkowych komputerów, czyli są one dodawane do głównego instalatora różnych freeware i shareware i rozprowadzane w jednym opakowaniu. W większości przypadków, po ukończeniu Szybkiej lub podstawowej instalacji ludize są negatywnie zaskoczeni różnymi potencjalnie niechcianymi programami na swoich komputerach, bo szybka instalacja zwykle zainstaluje „dodatkowe elementy” domyślnie. Jeśli wirus pop-up CpuWarning.com dostanie się w ten sposób do komputera, to sprawia, że ludzie wierzą w jego wiadomości dość łatwo, ponieważ pojawiają się na naszych stronach internetowych losowych z nikąd i wyglądają naprawdę profesjonalnie. Otrzymaliśmy wiele skarg od oszukanych ludzi, którzy zadzwonili na zasugerowaną przez CpuWarning.com zdalną pomoc techniczną i odebrali zwiększone rachunki telefoniczne w następnym miesiącu. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy instalować jak najdokładniej darmowe oprogramowanie. Zawsze należy wybrać opcję Zaawansowanej lub Niestandardowej instalacji i szukać nieznanych programów, które są ustawione domyślnie. W większości przypadków, dodatkowe składniki są wprowadzane w przeglądarce internetowej jako użyteczne dodatki, wtyczki, paski narzędzi i rozszerzenia. Nie daj się nabrać różnym obietnicom i odznacz wszystkie z nich bez wahania. W przeciwnym razie może się to skończyć wirusem CpuWarning.com na komputerze i ryzykiem utraty swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

Jak pozbyć się wirusa CpuWarning.com?

W przypadku, gdy już doświadczyłeś przekierowań CpuWarning.com do jego szkodliwej strony i zauważyłeś jego fałszywe alarmy pop-up, nie trać czasu i usuń adware, które sieje takie spustoszenie w swojej przeglądarce internetowej. Do tego celu, postępuj zgodnie z wytycznymi, które są podane poniżej:

Możesz usunąć szkody wyrządzone przez wirusa z pomocą jednego z następujących programów: Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner, Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes. Zalecamy te aplikacje, ponieważ wykrywają one wszystkie potencjalnie niepożądane programy wraz z każdym komponentem i wpisem rejestru z nimi powiązanymi.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wirus pop-up CpuWarning.com snapshot
Wirus pop-up CpuWarning.com snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa CpuWarning.com pop-up:

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń CpuWarning.com pop-up z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj CpuWarning.com pop-up oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj CpuWarning.com pop-up lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń CpuWarning.com pop-up z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimCpuWarning.com pop-up czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń CpuWarning.com pop-up z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj CpuWarning.com pop-up oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania CpuWarning.com pop-up. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń wirusa CpuWarning.com pop-up z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to CpuWarning.com pop-up powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń CpuWarning.com pop-up z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz CpuWarning.com pop-up oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie CpuWarning.com pop-up. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń CpuWarning.com pop-up z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz CpuWarning.com pop-up oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie CpuWarning.com pop-up. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń CpuWarning.com pop-up z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj CpuWarning.com pop-up i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania CpuWarning.com pop-up. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-cpuwarning-com-pop-up-virus.html

Poradniki w innych językach