Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa NanoLocker (Poradnik usuwania wirusa)

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

Pomocy! Nie mogę otworzyć już moich plików. Widzę podejrzany plik .html, który wyświetla wiadomość od „NANOLOCKER”, która mówi, że musże zapłacić określoną ilość pieniędzy, aby uzyskać pewien „klucz deszyfrowania”. Co się stało z moimi plikami? Co to jest? Wirus?

NanoLocker – nowe, szkodliwe ransomware

Wirus NanoLocker jest typową odmianą ransomware, która wchodzi do systemów komputerowych jako koń trojański, a następnie blokuje każde oprogramowanie bezpieczeństwa, które jest zainstalowane na komputerze. Co robi to złośliwe oprogramowanie jest to, że po zainstalowaniu na komputerze, skanuje systemu komputerowy ofiary oraz wyszukuje pliki o określonych rozszerzeniach. Wtedy zaczzyna szyfrować dane osobowe użytkownika w tym wideo, audio, tekst, pliki graficzne, również archiwa i inne typy danych. Wirus ten wykorzystuje algorytm AES-258, aby zablokować pliki, więc nie możesz uzyskać do nich dostępu po ich zaszyfrowaniu. Poza tym, uważa się, że ten wirus jest zdolny do wykrywania i niszczenia kopii woluminów przywracania tworzonych w tle i kopii zapasowych, co utrudnia odzyskanie zaszyfrowanych plików.

NanoLocker malware attack leaves a threatening message

ZWRÓĆ UWAGĘ na to, że ten program ransomware zaszyfrowuje twoje pliki, może być NIEMOŻLIWE ich odzyskanie!

Powinieneś wiedzieć, że wirusy ransomware zazwyczaj szyfrują pliki, pozostawiają ich zmodyfikowane kopie i usuwają oryginalne pliki. Jedynym sposobem, aby odszyfrować te pliki jest użycie klucza deszyfrowania, który, zgodnie z wiadomością od cyberprzestępców Nano Locker, można uzyskać kiedy zapłacisz im okup. Okup musi być wypłacony za pośrednictwem systemu Bitcoin. Jednak eksperci komputerowi doradzają by nie płacić okupu! Pamiętaj, że masz do czynienia z ohydnymi cyberprzestępcami – czy naprawdę jesteś w stanie zaufać, że nie chcą tylko kraść pieniędzy i zostawią cię BEZ twoich plików po tym wszystkim?

Można w pełni odzyskać pliki, jeśli masz dysk zewnętrzny z kopią zapasową twoich danych. Jeśli nie, to będzie bardzo trudno uzyskać pliki z powrotem. Można próbować odszyfrować pliki przy użyciu jednego z następujących narzędzi – Kaspersky virus-fighting utilities, R-Studio, lub Photorec, ale pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to rozwiązać problem wirusa i wszystkich jego szkodliwych plików z komputera. W tym celu można skorzystać z ręcznego przewodnika usuwania, który znajduje się na stronie 2. Alternatywnie, można użyć oprogramowania anty-malware, takiego jak Reimage. Takie oprogramowanie może odkryć wiele zagrożeń komputerowych i usunąć je na dobre.

W jaki sposób ten wirus jest rozprzestrzeniany?

Powinieneś już być świadomym, że jedynym sposobem, aby zapobiec szyfrowaniu danych jest przestrzegać pewnych zasad bezpiecznego przeglądania. Takie złośliwe infekcje są najczęściej rozpowszechniane za pomocą oszukańczych listów e-mail, które wydają się być bezpieczne, ale w rzeczywistości takie listy posiadają szkodliwe załączniki, które mogą wyglądać jak pliki .docx, .vbs, .bat, .exe, .pdf, .rar lub .zip. Nie otwieraj listów e-mail od nieznanych nadawców!

Należy zawsze trzymać się z dala od podejrzanych linków w Internecie. Bądź świadomy i unikaj przeglądania niepewnych stron internetowych; byłoby najlepiej, jeśli byś unikał klikania na podejrzane okna pop-up lub rzucające się w oczy banery . Należy pamiętać, że wiele reklam może być zwodnicza i spowodować podstępne przekierowania do niebezpiecznych źródeł internetowych. Należy szczególnie unikać zwiedzania reklam o treści dla dorosłych lub hazardowych stron internetowych.

Jak pozbyć się konia trojańskiegoNanoLocker Trojan ręcznie?

Przygotowaliśmy kompleksowe wytyczne, dzięki którym można ręcznie usunąć tego wirusa. Śledź tutorial krok po kroku, z pełnym skupieniem i usuń wskazane składniki wirusa. Jednakże, jeśli jesteś niedoświadczonym użytkownikiem komputera, nie polecam próbować usunąć tego wirusa na własną rękę. W takim przypadku zalecamy użycie profesjonalnego narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania. Możesz użyć jednego z naszych rekomendowanych programów, takich jak – Reimage (Windows OS) lub Webroot SecureAnywhere AntiVirus (Windows and Mac OS).

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa NanoLocker:

Usuń NanoLocker korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń NanoLocker

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie NanoLocker.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń NanoLocker korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem NanoLocker. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie NanoLocker

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed NanoLocker i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-nanolocker-virus.html

Poradniki w innych językach