Skala niebezpieczeństwa:  
  (100/100)

Usuń wirusa HydraCrypt (Poprawiony poradnik)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

Eksperci od bezpieczeństwa komputerowego ogłaszają, że użytkownicy komputerów powinni wystrzegać się ataków ransomware, ponieważ te wirusy są aktywnie rozprzestrzeniane na co dzień. Wzrost intensywności działalności ransomware został zauważony w 2015 roku i wydaje się, że wirusy te będą nadal rozwijać się w 2016 roku.

Podstawowe informacje o HydraCrypt:

HydraCrypt to nazwa straszliwego wirusa komputerowego, który jest zdolny do znalezienia i zaszyfrowania wszystkich plików osobistych ofiary. Gdy wirus ten dostanie się do wnętrza komputera ofiary, zaczyna poszukiwania plików wideo, obrazu, tekstu, plików muzycznych i blokuje je za pomocą złośliwego algorytmu szyfrowania. Można uznać, że komputer został zainfekowany tym wirusem szczególności na podstawie rozszerzeń plików, które dodaje do zaszyfrowanych plików. Dodaje .hydracrypt_ID_[8 symbol code] na końcu nazwy pliku.

Co więcej, ten śmiertelny wirus jest zdolny do szyfrowania twoich programów, plików przechowywanych w Koszu, a także w folderach Przywracania systemu. Pliki dotknięte wirusem ransomware stają się bezużyteczne, ponieważ nie można z nich już korzystać. Nie można otworzyć ich i manipulować nimi w żaden sposób. Wyobraź sobie, co się dzieje, gdy ten wirus zainfekuje komputer – komputer staje się niemal bezwartościowy, ponieważ nie można uzyskać dostępu do plików i programów. Wirus ten następnie wrzuca informację o okupie (README_DECRYPT_HYDRA_ID[8 symbol code]) na twój komputer, która mówi, że nie ma szans, aby odszyfrować pliki bez specjalnego klucza odszyfrowania. Oferuje on zakup specjalnego oprogramowania, które może szyfrować pliki i wydaje się, że jest to jedynym sposobem, aby dostać je z powrotem.

Screenshot of HydraCrypt ransom note and infected files

Jednakże nie polecamy płacić tego okupu. Nie ma ŻADNEJ gwarancji, że cyberprzestępcy, którzy stworzyli ransomware Hydra Crypt dadzą ci oprogramowanie do deszyfrowania, a ponadto, nie jest zalecane wspieranie tych oszustw w taki sposób. Zalecamy usunięcie malware HydraCrypt za pomocą profesjonalnego narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania – Reimage Reimage Cleaner .

Jakich metod używają cybernetyczni przestępcy w celu infekowania komputerów przez wirusa HydraCrypt?

HydraCrypt, podobnie jak większość innych zagrożeń komputerowych rozprzestrzenia się jako koń trojański. Oznacza to, że może wślizgnąć się do systemu komputerowego, udając niektóre bezpieczne pliki; to znaczy, może być wysłany za pośrednictwem poczty elektronicznej lub może wprowadzić się na twój system komputerowy w uzupełnieniu do innych aplikacji nieuczciwych, które można pobrać i zainstalować bez uświadomienia sobie niebezpieczeństwa. Aby uniknąć instalowania Hydra Crypt, unikaj otwierania podejrzanych e-maili od nieznanych nadawców, nie przeglądaj stron internetowych wysokiego ryzyka i nie instaluj żadnego oprogramowania z niepewnych źródeł internetowych. Trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ twórcy wirusa HydraCrypt wykorzystują różnorodne i rozbudowane sposoby atakowania użytkowników komputerów. Zaleca się, aby utrzymać swój komputer zabezpieczonym przez renomowane oprogramowanie zabezpieczające komputer w celu uniknięcia ataków wirusów.

Aby dowiedzieć się, jak usunąć ransomware HydraCrypt, czytaj dalej na stronie 2.

Instrukcja usuwania HydraCrypt

Mówiąc o ransomware, można powiedzieć, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Niestety, wirus HydraCrypt to katastrofalne zagrożenie komputera na wysokim poziomie, które zostało profesjonalnie zaprogramowane do przejęcia ważnych plików jako zakładników. W chwili pisania tego tekstu, nie istnieją sposoby, aby odszyfrować pliki które zostały zaszyfrowane przez tego wirusa. Można odzyskać utracone pliki tylko jeśli posiadałeś napęd zewnętrzny z ich kopiami zapasowymi. Zanim jednak importujesz pliki z dysku zapasowego należy wyeliminować zagrożenie HydraCrypt; w przeciwnym razie będzie on w stanie dotrzeć do zewnętrznego dysku po podłączeniu go i natychmiast zaszyfrować kopie danych, które tam posiadasz. Zalecamy usunięcie wirusa HydraCrypt automatycznie, zwłaszcza jeśli jesteś niedoświadczonym użytkownikiem komputera. Masz do czynienia z poważnym wirusem komputerowym, więc musisz poradzić sobie z nim w odpowiedni sposób. Jednakże, jeśli chcesz, możesz również spróbować usunąć tego wirusa ręcznie. Zarówno ręczne i automatyczne metody usuwania HydraCrypt są opisane poniżej.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage Cleaner Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Reimage Cleaner, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage Reimage Cleaner. Free scanner allows you to check your system for damaged and corrupted files. If you need to fix them, you may need to purchase the licensed version of Reimage Reimage Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa HydraCrypt:

Usuń HydraCrypt korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń HydraCrypt

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie HydraCrypt.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń HydraCrypt korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem HydraCrypt. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie HydraCrypt

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed HydraCrypt i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner , SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-hydracrypt-virus.html

Poradniki w innych językach