Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa .ezz File Extension (Instrukcj usuwania)

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

Czy nazwy twoich plików zmieniły się z dnia na dzień? Czy mają teraz rozszerzenie .ezz? Pozwól nam się domyślić – nie można ich teraz otworzyć? Jeśli tak jest, to zostałeś zainfekowany przez ransomware Teslacrypt, który jest niebezpiecznym wirusem niszczącym pliki. Przeczytaj poniższe informacje, aby dowiedzieć się, jak działa ten wirus, w jaki sposóbkomputer może się nim zarazić i co robić dalej.

Co to jest ransomware .ezz File Extension?

Ransomware, mówiąc ogólnie, jest szkodliwym wirusem, które po zarażeniu komputera, szyfruje dane osobowe użytkowników. Skanuje cały komputer i szuka plików wideo, audio, obrazów i tekstu. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że może to mieć wpływ na wiele typów plików. Gdy znajdzie te typy plików, blokuje je za pomocą algorytmu szyfrowania RSA-2048. Niektóre wirusy ransomware modyfikują nazwy plików, a inne nie. Ten szczególny ransomware TeslaCrypt podobno dodaje rozszerzenia .ezz, .ecc, .exx, .zzz, .xyz, .aaa, .abc, .ccc do nazw plików.

Po tym jak zaszyfruje pliki, wrzuca żądanie okupu w każdym folderze, który przechowuje zaszyfrowane pliki. Cyberprzestępcy, którzy stworzyli wirusa każą zapłacić ogromny okup, aby otrzymać klucz deszyfrowania, która ma pomóc odszyfrować swoje dane. Eksperci twierdzą jednak, że użytkownik nigdy nie powinien płacić okupu, aby uzyskać pliki z powrotem – jest bardzo mało prawdopodobne, że przestępcy będą chcięli pomóc uzyskać dane z powrotem.

Co robić w sytuacji, kiedy to malware zaatakuje komputer?

Przede wszystkim, chcielibyśmy wyjaśnić, jak należy zabezpieczyć swoje rekordy w przypadku, kiedy wirus ransomware kiedykolwiek infekuje komputer. Musisz zachować kopię zapasową swoich danych osobowych na dysku zewnętrznym. Nigdy nie wiadomo, czy kiedykolwiek taki wirus zaatakuje cię, czy nie, ale mówiąc o ransomware, lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Nie zaleca się utrzymywania kopie plików w chmurze online, ponieważ wirusy ransomware są znane z możliwości dostępu do nich również. Teraz, przechodząc do tego, co należy zrobić w przypadku kiedy ransomware zaatakuje komputer. Usunąć wirusa tak szybko, jak to tylko możliwe. W niektórych przypadkach użytkownicy mogą zapisywać niektóre pliki poprzez usunięcie wirusa w krótkim czasie (zanim dotrze i zaszyfruje wszystkie dane). Aby usunąć tego wirusa, zalecamy użyciu profesjonalnego oprogramowania do usuwania ransomware (na przykład, Reimage (Windows OS) lub Webroot SecureAnywhere AntiVirus (Windows/Mac OS). Najtrudniej jest, aby dowiedzieć się, jak odzyskać dane utracone. Zalecamy skorzystanie z jednego z tych narzędzi, które mogą pomóc odszyfrować niektóre pliki – R-Studio, Photorec lub Kaspersky virus-fighting utilities. Jak już wspomniano, można odzyskać pliki z zewnętrznego dysku kopii zapasowej. Upewnij się, że całkowicie usunąłeś wirusa zanim to zrobisz!

.ezz File Extension virus

W jaki sposób malware .ezz File Extension zainfekowało system mojego komputera?

 • Wirus .ezz File Extension i inne podobne wirusy są zazwyczaj rozprzestrzeniane za pośrednictwem zainfekowanych wiadomości e-mail. Szkodliwe pliki są osadzone w listach, które zazwyczaj są sklasyfikowane jako „spam”. Nie otwieraj listów od tej części e-mail, i również nie polecamy otwierania załączników listów, które pochodzą od nieznanych nadawców.
 • Unikaj przeglądania stron internetowych wysokiego ryzyka. Nie klikaj podejrzanych banerów, zwłaszcza tych, które twierdzą, że zdobyłeś coś, albo że jesteś „szczęśliwym gościem”. Nie łudź się – możesz przypadkowo odwiedzić szkodliwą stronę internetową, która rozprzestrzenia wirusy.
 • Instaluj nowe programy TYLKO z bezpiecznych stron internetowych i zawsze dostosuj ustawienia instalacji, wybierając tryb instalacji zaawansowanej lub niestandardowej. Następnie odznacz wszystkie podejrzane programy, które domyślnie sugerują zainstalować dodatki do głównego programu.

To find out how to uninstall .ezz File Extension ransomware manually, jump to page 2.

Jak pozbyć się wirusa .ezz File Extension?

Usunięcie ransomware nie jest tak skomplikowanym procesem, jak odzyskanie utraconych plików. Zalecamy usunięcie tego niebezpiecznego wirusa automatycznie, ponieważ jest to profesjonalnie zaprogramowany wirus, który mógłby się rozprzestrzenić do plików w całym systemie. Jednakże, jeśli nie chcesz korzystać z dodatkowego oprogramowania, aby usunąć tego wirusa, można postępować zgodnie z ręcznymi wytycznymi usuwania wirusa .ezz File Extension, które są przedstawione pod artykułem.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa .ezz File Extension:

Usuń .ezz File Extension korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń .ezz File Extension

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie .ezz File Extension.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń .ezz File Extension korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem .ezz File Extension. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie .ezz File Extension

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed .ezz File Extension i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunterCombo Cleaner lub Malwarebytes Malwarebytes

O autorze

Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-ezz-file-extension-virus.html

Poradniki w innych językach