Skala niebezpieczeństwa:  
  (94/100)

WIrus BitCryptor. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

Czym jest wirus BitCryptor?

BitCryptor (znany też jako wirus Bit Cryptor) jest złośliwym oprogramowaniem ransomware, które nalezy do tej samej grupy programow ransomware co Cryptolocker, Crypt0L0cker, Alpha Crypt, CryptoWall, TeslaCrypt i wiele innych cyber zagrozen. Nalezy uwazac poniewaz jest ono w stanie blokowac wiele waznych plikow a nastepnie żądać od uzytkownika zaplaty grzywny wzamian za odszyfrowanie plikow. Jezeli nie mozesz sobie wyobrazic straty swoich zdjec, plikow muzycznych, plikow biznesowych, waznych dokumentow ze studiow ktore wiele dla ciebie znacza to wiesz ze powinienes za wszelka cene nie dopuscic do zainfekowania swojego komputera tego typu oprogramowaniem. Powinienes dwa razy sprawdzic stopien ochrony swojego komputer i upewnic sie ze jestes chroniony oprogramowaniem antyszpiegujacym. Dodatkowo zawsze nalezy posiadac dodatkowe kopie swoich waznych plikow poniewaz nie ma gwarancji ze BitCryptor jednak nie przeslizgnie sie na twoj komputer. Jezeli ciagle nie wiesz dlaczego powinienes dokonywac kopii zapasowych przygotowalismy dla ciebie krotki artykul ktory to wyjasni: Dlaczego powinienem robić kopie zapasowe i jak mogę tego dokonać?. Jeżeli BitCryptor przeniknie do twojego komputera (często nie robi tego wprost) to pozostawia w nim swoje pliki a takze modyfikuje istniejace ustawienia_pl. Dodatkowo program blokuje pliki z nastepujacymi rozszerzeniami: 3fr, accdb, ai, arw, bay, cdr, cer, cr2, crt, crw, dbf, dcr, der, dng, doc, docm, docx, dwg, dxf, dxg, eps, erf, indd, jpe, jpg, kdc, mdb, mdf, mef, mrw, nef, nrw, odb, odm, odp, ods, odt, orf, p12, p7b, p7c, pdd, pef, pem, pfx, ppt, pptm, pptx, psd, pst, ptx, r3d, raf, raw, rtf, rw2, rwl, srf, srw, wb2, wpd, wps, xlk, xls, xlsb, xlsm, xlsx.

Zaraz po tym wyswietla olbrzymi komunikat w ktorym zglasza sie po zaplacenie grzywny. Nowoscia dotyczaca tego oprogramowania jest to ze jest ona w stanie zatrzymac procesy w manadzerze zadan takie jak: shadow, cmd, processhacker, mbam, sh4, spyhunter, msconfig, taskmgr, roguekiller, rstrui, regedit a takze procexp. Tak wiec uruchomienie aplikacji Malwarebytes Antimalware, SpyHunter czy tez innego sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego moze byc utrudnione. Jezeli chcialbys odzyskac swoje pliki nigdy nie powinienes placic grzywny poniewaz nie ma zadnej gwarancji w tym ze odzyskasz dostep do swoich plikow. W tym celu postaraj sie skorzystac z nastepujacych plikow: R-Studio, Photorec lub Kaspesky Ransomware Decryptor. Aby skutecznie usunąć z systemu oprogramowanie BitCryptor polecamy skorzystanie z oprogramowania Malwarebytes Malwarebytes lub też Webroot SecureAnywhere AntiVirus, który jest kompatybilny z systemem Windows oraz Mac OS X.

BitCryptor

W jaki sposób BitCryptor może przeniknąć do mojego systemu?

Jeżeli chcialbys uniknac kontaktu z oprogramowaniem BitCryptor powinienes pamietac o tym ze to oprogramowanie ddosc aktywnie rozpowszechnia sie oferujac ludziom zalaczniki aby tylko zdobyc jak najwiecej informacji o uzytkowniku. Dodatkowo powinienes zawsze unikac podejrzanych linkow, maili czy tez podejrzanych wiadomosci, które moga pojawic sie podczas przegladania. Jezeli wiadomosci pokaza ci ze powinienes zaaktualizowac oprogramowanie Java czy też Flash Player to powinienes je zignorowac poniewaz istnieje duza szansa ze program chce zainfekowac twoj komputer oprogramowaniem BitCryptor lub tez potencjalnie niechcianym oprogramowaniem. Na koncu upewnij sie ze trzymasz sie z daleka od nielegalnych aplikacji, podejrzanych witryn i innych podobnych rzeczy, które moga prowadzic do przenikania oprogramowania Bit Cryptor do twojego systemu lub jemu podobnych programow malware.

W jaki sposób usunąć wirusa BitCryptor?

Jeżeli oprogramowanie BitCryptor lub tez inne podobne oprogramowanie ransomware przeniknie do twojego systemu bez pobierania go to zapewne zauwazysz zablokowane pliki. Jezeli nie mozesz otworzyc waznych dokumentow, zdjec, plikow muzycznych to zapewne jestes ainfekowany. Najwazniejsza rzecza jaka powinienes zrobic w tym wypadku jest usuniecie zlosliwego oprogramowania z komputera. Aby tego dokonac powinienes przejsc przez nastepujace kroki:

Wysoce polecamy pomyslenie o ochronie swojego komputera przed infekcjami takimi jak BitCryptor. W tym celu mozesz skorzystac z wczesniej wspomnianych przez nas programow. Oprocz tego nie powinienes zapominac o ochronei swojego komputera i dokonywaniu kopii zapasowej swoich plikow. W tym celu mozesz skorzystac z pamiei USB, plyt CD, DVD lub tez polegac na skladowaniu plikow online w miejscach takich jak Google Drive, Dropbox, Flickr i inne podobne serwisy. Wiecej informacji na temat backupow znajdzizesz w tym miejscu: Dlaczego powinienem robic kopie zapasowe swoich plikow i jak moge tego dokonac?

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia WIrus BitCryptor zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania WIrus BitCryptor. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

INFORMACJA: Wymagana ingerencja oznacza, że niektóre z programów wymagały ludzkiej interwencji w celu sprawnego pozbycia się pasożyta. Zapoznaj się z instrukcją ręcznego usuwania poniżej.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa WIrus BitCryptor (2015-08-23)
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa WIrus BitCryptor (2015-08-23)
WIrus BitCryptor snapshot
WIrus BitCryptor snapshot

WIrus BitCryptor ręczne usunięcie:

Skasuj pliki:
%Temp%BitCryptorFileList.txt
%Temp%wallpaper.jpg
%UserProfile%filelist.locklst
%UserProfile%sfile

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa BitCryptor:

Usuń BitCryptor korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń BitCryptor

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie BitCryptor.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń BitCryptor korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem BitCryptor. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie BitCryptor

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-bitcryptor-virus.html

Poradniki w innych językach