Skala niebezpieczeństwa:  
  (75/100)

Windows Protection Maintenance. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Malware
12

Program Windows Protection Maintenance jest fałszywym programem do optymalizacji pracy komputera który został stworzony przez grupę hakerów, której głównym celem jest wyłudzanie pieniędzy. W tym celu program alarmuje o wielu wykrytych błędach na dysku twardym i twierdzi, że licencja programu umożliwi ich usunięcie z systemu. Windows Protection Maintenance nie ma nic wspólnego z wyszukiwaniem i likwidowaniem błędów na dysku twardym użytkownika. Jego jedynym celem jest wyłudzenia pieniędzy od użytkownika na licencję do programu. Bardziej precyzyjnie; program reprezentuje grupę FakeVimes która zajmuje się wirusami na szerszą skalę. Jeśli zdarzy ci się kiedyś otrzymywać podobne alarmy od Windows Protector Maintenance należy je zignorować i usunąć program i wszystkie jego składniki tak szybko jak to tylko możliwe. W przeciwnym razie możesz stracić pieniądze na licencjonowaną wersję albo nawet zarazić swój komputer poważnymi wirusami.

Jak mogę zarazić swój komputer wirusem Windows Protection Maintenance?

Windows Protection Maintenance wydaje się podejrzany już po pierwszy kontakcie z komputerem użytkownika, ponieważ dostaje się na niego bez wiedzy użytkownika wykorzystując dziury w systemie. W rzeczywistości jest to infekcja, zwana potocznie koniem trojańskim, która może być łatwo ściągnięta razem z programem freeware, shareware, mailami spamowymi i ich załącznikami i innymi rzeczami które możemy ściągnąć z internetu. Jak tylko program dostanie się do systemu, ściąga pliki Windows Protetion Maintenance i dokonuje zmian w systemie, aby uruchamiać się razem z jego starter. W dodatku dokonuje nieautoryzowanej obserwacji użytkownika i wyświetla komunikaty podobne do tego:

Win32/Exploit.CVE-2010-3333.0
Win32/Exploit.CVE-2010-3333.0 is a malicious Trojan virus created by cyber-criminals to install and initiate other versions of malicious information on the victim’s PC. Win32/Exploit.CVE-2010-3333.0 will be included into a list of programs which will run automatically when Windows operating system starts up. Therefore, it is very difficult to detect manually and remove Win32/Exploit.CVE-2010-3333.0. However, it is strongly recommended to remove Win32/Exploit.CVE-2010-3333.0 immediately because Win32/Exploit.CVE-2010-3333.0is able to cause additional damages to your infected Windows system.

Bądź pewien, że Windows Protection Maintenance jest fałszywym programem optymalizującym i nie powinno się mu ufać. Zwraca komunikaty o zmyślonych, fałszywych błędach na dysku twardym, jest nastawiony tylko i wyłącznie na wyłudzanie pieniędzy od użytkownika. Oprócz tego, posiadanie tego programu na komputerze stwarza problemy jeśli chcesz przeglądać w internecie tylko te strony które chcesz, ze względu na liczne przekierowywania.

Jak usunąć Windows Protection Maintenance?

W celu usunięcie Windows Protection Maintenance polecamy pełny skan system programem antyszpiegowskim lub też antywirusowym. Jeśli nie możesz uruchomić żadnego programu wprowadź ten kod do wirusa: 0W000-000B0-00T00-E0020. Następnie przeskanuj system uaktualnionym programem SpyHunter i usuń Windows Protecion Maintenance i wszystkie jego składniki ze swojego komputera.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Windows Protection Maintenance zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Windows Protection Maintenance. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

INFORMACJA: Wymagana ingerencja oznacza, że niektóre z programów wymagały ludzkiej interwencji w celu sprawnego pozbycia się pasożyta. Zapoznaj się z instrukcją ręcznego usuwania poniżej.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Gazety piszą o Reimage

Windows Protection Maintenance ręczne usunięcie:

Zabij procesy:
%AppData%\Protector-[random].exe

Usuń wpisy rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main\FeatureControl\FEATURE_ERROR_PAGE_BYPASS_ZONE_CHECK_FOR_HTTPS_KB954312
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings "WarnOnHTTPSToHTTPRedirect" = 0
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System "DisableRegedit" = 0
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System "DisableRegistryTools" = 0
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System "DisableTaskMgr" = 0
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run "Inspector"
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Settings "ID" = 0
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Settings "net" = "2012-2-17_2"
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Settings "UID" = "rudbxijemb"
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\_avp32.exe
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\_avpcc.exe
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\ashDisp.exe
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\divx.exe
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\mostat.exe
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\platin.exe
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\tapinstall.exe
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\zapsetup3001.exe
There are more similar entries, you should let spyware Doctor to identify them.

Skasuj pliki:
%AppData%\Protector-[random].exe

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-windows-protection-maintenance.html

Poradniki w innych językach