Skala niebezpieczeństwa:  
  (98/100)

Win32/small.ca. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Konie Trojańskie

Jeżeli masz w systemie plik win32/small.ca to dostajesz komunikat zwrotny o posiadaniu wirusa w systemie. Większość programów antywirusowych nie jest w stanie wyłapać tego wirusa. Win32/small.ca dostaje się do komputera bez wiedzy użytkownika. Wirus wykorzystuje niektóre słabości systemu i exploity – luki w zabezpieczeniach. Dobrym pomysłem będzie zaktualizowanie wszystkich programów w windowsie. Jeżeli zostaniesz zainfekowany wirusem wtedy system automatycznie wyświetli wiadomość o jego znalezieniu w prawym dolnym rogu i poprosi o usunięcie win32/small.ca. Ten trojan jest rozprzestrzeniany poprzez spamowe załączniki emaili, ząłączniki od ludzi których nie znasz. Jest zdolny do otworzenia backdoora w systemie i przez to dać cyberprzestępcom pełny dostęp do twojego komputera. Wszystkie twoje prywatne informacje w jednej chwili mogą stać się widoczne dla autorów tego wirusa. Wszystkie to znaczy: login do facebooka, hasło i login do karty kredytowej jakiej używasz. Dlatego też ten wirus znajduje się na naszej liście wyjątkowo niebezpiecznych programów.

W jaki sposób mogę usunąć Win32/Small.CA I inne warianty tego wirusa?

Współczesne wirusy i trojany są niemalże nieusuwalne przez przeciętnego użytkownika. Jednym z lepszych pomysłów jest tworzenie backupów bazy danych w krótkich odstępach czasu, jeżeli komputer zostanie zainfekowany zawsze możesz przywrócić system do czasu w którym jeszcze był zdrowy. Jednakże warto wiedzieć że niektóre pasożyty nawet na to są odporne, atakują system i nic nie robią przez miesiąc albo dwa a potem atakują powodując że nie jesteś w stanie przygotować punktu przywracania systemu.

2-spyware.com radzi aby regularnie skanować swój system sprawdzonym programem antywirusowym, który będzie w stanie zidentyfikować wirusa i usunąć go. Ten wirus nie może pozostawać na twoim komputerze ze względu na duże zagrożenie twojej prywatności. Pozbądź się win32/small.ca tak szybko jak tylko możesz. Spróbuj użyć jednego z tych programów: Reimage, Malwarebytes Malwarebytes, Plumbytes Anti-MalwareNorton Internet Security.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia win32/small.ca zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania win32/small.ca. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

INFORMACJA: Wymagana ingerencja oznacza, że niektóre z programów wymagały ludzkiej interwencji w celu sprawnego pozbycia się pasożyta. Zapoznaj się z instrukcją ręcznego usuwania poniżej.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Plumbytes Anti-Malware
Przetestowaliśmy program Plumbytes Anti-Malware jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa win32/small.ca (2013-10-24)
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa win32/small.ca (2013-10-24)
Hitman Pro
Przetestowaliśmy program Hitman Pro jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa win32/small.ca (2013-10-24)
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa win32/small.ca (2013-10-24)

win32/small.ca ręczne usunięcie:

Usuń wpisy rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run ?�?[random].exe?�?
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\?�?Shell?�? = ?�?[random].exe?�?

Skasuj pliki:
%Windows%\system32\[random].exe
%Documents and Settings%\[UserName]\Application Data\[random]
%AllUsersProfile%\Application Data\.dll
%AllUsersProfile%\Application Data\.exe(Win32/Small.CA)

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-win32-small-ca.html

Poradniki w innych językach