Skala niebezpieczeństwa:  
  (97/100)

UK Police virus. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Programy do Kradzieży

UK Police należy do groźnych wirusów typu ransomware, który należy do dużej grupy szkodników, które blokują komputer. Kiedy uda im się wejść do systemu i zablokować go, użytkownikowi ukazuje się informacja o popełnieniu przestępstw. Takie jak ściąganie pirackiego oprogramowania i podobne. Niektórzy zadadzą sobie pytanie, po co jest ten wirus? Odpowiedź jest bardzo prosta- wirus zaraża twój komputer, bierze go jako zakładnika i żąda odpowiednij ilości pieniędzy za odblokowanie go. Nigdy nie należy płacić, żądania mają na celu wyłudzenie pieniędzy. Program jest rozwijany przez hakerów, więc jeżeli wyślemy pieniądze to tylko je stracimy. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest usunięcie wirusa tak szybko jak to tylko możliwe.

Jak można zarazić swój komputer wirusem UK Police?

Podobnie do wirusa opisanego na tej stronie Police Central e-crime Unit virus. Wirus UK Police dostaje się do systemu bez zgody użytkownika. W większości przypadków, może dostać się na nasz dysk jako dodatkowe oprogramowanie przy programach typu freeware, fałszywych updatach i instalacji media kodeków, albo poprzez ściągnięcie załącznika w e-mailach. Kiedy wirus dostanie się na dysk twardy prawie natychmiast blokuje wszystkie funkcje komputera, prawdziwy pulpit zostaje zastąpiony notką zatytułowaną “United Kingdom Police” Dodatkowo, dostajemy listę artykułów potwierdzających złamanie prawa Wielkiej Brytanii poprzez ściąganie oraz rozpowszechnianie programów, filmów itd.

United Kingdom Police
Police Central e-crime Unit ATTENTION! Your PC is blocked due to at least one of the threse reasons specified below.
You have been violating “Copyright and Related Rights Law” (Video, Music, Software) and illegally using or distributing copyrighted content, thus infringing Article 128 of the Criminal Code of Great Britain.
Article 128 of the Criminal Code provides for a fine of 200 to 500 minimal wages or deprivation of liberty for 2 to 8 years.
(…)

Jak widzicie, wirus UK Police jest wykorzystywany do straszenia ludzi, poprzez podszywanie się pod organizacje rządową, które blokuje komputer. Należy zignorować te komunikaty i usunąć wirusa z komputera.

Jak mogę pozbyć się wirusa UK Police?

Wirus UK Police zabezpiecza się przed usunięciem poprzez wspomniane fałszywe komunikaty na pulpicie. Jeśli chcemy się tego pozbyć należy odblokować komputer i przeprowadzić pełny skan systemu STOPzilla albo też SpyHunter. W celu odblokowania PC postępuj zgodnie z instrukcją:

Metoda Flash drive

  1. Weź inny komputer i ściągnij na niego [rev od=”spyhunter”] albo inny skuteczny program typu anty-malware.
  2. Aktualizuj program, skopiuj go na USB albo dysk CD.
  3. W między czasie zresetuj popsuty komputer i wejdź w tryb awaryjny, włóź USB do portu popsutego komputera.
  4. Zresetuj jeszcze raz zainfekowany komputer i uruchom pełny skan systemu.

*Użytkownicy, których konta są zainfekowane tym wirusem, mogą wejść na inne konta w systemie Windows, jedno z nich powinno mieć prawa administratora niezbędne do uruchomienia programu anty-malware.

*Spróbuj zablokować animacje Flash, aby zablokować funkcje wirusa, aby to zrobić przejdź do supportu Macromedia i wybierz “Deny” http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Jak to zrobisz przeskanuj komputer programem anty-malware.

*Instrukcja – jak manualnie usunąć wirusa (wymagany skill informatyczny)

  1. Zresetuj zainfekowany komputer to trybu awaryjnego “Safe mode with command prompt” w celu wyłączenia wirusa.
  2. Włącz Regedit
  3. Poszukaj WInLogon i zapisz wszystkie pliki, które nie mają są w procesie explorer.exe albo puste. Zastąp je explorer.exe
  4. Znajdź element docelowy tych plików i usuń pliki pokrewne.
  5. Zresetuj i włącz skan całego systemu SpyHunter w celu usunięcia plików, które pozostały.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
UK Police virus snapshot
UK Police virus snapshot
Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-uk-police-virus.html

Poradniki w innych językach