Skala niebezpieczeństwa:  
  (66/100)

System Progressive Protection. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Malware

System Progressive Protection to rogue anti-spyware, który próbuje utworzyc obraz, jakoby Twój komputer był pełen niebezpiecznych jednostek i musisz wykupić licencję, aby się ich pozbyć. Zdaniem ekspertów, system ten należy do rodziny WinWebSec i wykorzystuje ten sam interfejs graficzny, który sprawia, że ​​ludzie myślą, że mają do czynienia z renomowanymi anty-spyware. Jednakże, po bliższym przyjrzeniu się można stwierdzić, że nic, o czym mówi System Progressive Protection, nie jest prawdą – dostaje się on do Twojego komputera bez pytania o zgodę, zgłasza te same wirusy, na różnych komputerach, przyciski ‘pomoc’ i ‘aktualizuj’ nie działają, a wygląda na to, że jedyne, co możesz zrobić, to zakup licencjonowanej wesji. Zamiast tego powinieneś zrobić pewien eksperyment i uruchomić alternatywny, legalny program anti-malware, aby upewnić się, że system Progressive Protection jest wirusem. Nie trać czasu i usuń ten program tak szybko, jak tylko możesz. Zalecamy korzystanie z automatycznych narzędzi do usuwania tego.

JAK MOGĘ ZARAZIĆ KOMPUTER TYM WIRUSEM?

Tak samo jak poprzednie wersje, Live Security Platinum czy Live Security Platinum 3.6.1, System Progressive Protection rozprzestrzenia się za pomocą troanów, które mogą dostać się do Twojego sprzętu niezauważone. Możesz je pobrać z fałszywych aktualizacji, wideo/audio kodeków, czy po prostu razem z freeware lub shareware. Należy zwrócić uwagę na fakt, że musisz zabezpieczać swój komputer, jeśli chcesz uniknąć infekcji takich jak System Progressive Protection. Zwykle wirus ten znajduje się w folderze c:\Documents and Settings\All Users\Application Data\ w systemach XP, natomiast w Windows Vista i Windows7, w C:\ProgramData i zwyczaje się prezenuje ofierze za pomocą fałszywych alertów i raportów, jakoby system odnalazł niebezpieczne wirusy. Oto przykładowe wpisy, które otrzymaliśmy z naszego System Progressive Protection:

System Progressive Protection Warning
Your PC is still infected with dangerous viruses. Activate antivirus protection to prevent data loss and avoid the theft of your credit card details.

System Progressive Protection warning
Spyware.IEMonster activity detected. This is spyware that attempts to steal passwords from Internet Explorer, Mozila Firefox, Outlook and other programs.Click here to remove it immediately with System Progressive Protection

Warning: Your computer is infected
Detected spyware infection!
Click this message to install the last update of security software…

Jak już zapewne zrozumiałeś, alarmy te są fałszywe i nie powinny być brane na poważnie. Wirus ten będzie również pokazywac Ci fałszywe okienko, aby Cię przekonać, iż Twój komputer jest powaznie zainfekowany. Jakkolwiek, System Progressive Protection oznacza tylko, że zostałeś zarażony jednym z członków rodziny WinWebSec oraz, że powinieneś uruchomić skan całego systemu z aktualizacją anti-spyware, by usunąć System Progressive Protection z Twojego peceta.

JAK POZBYĆ SIĘ System Progressive Protection ?

Aby to zrobić, musisz użyc zaktualizowanych programów anti-malware, takich jak Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner lub Reimage. One zabiją wszystkie procesy malware i usuną zainfekowane pliki z Twojego systemu. Może się okazać trudne uruchomienie tych programów, więc uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym lub użyj zmyślonego e-maila do rejestracji tego scamware: AA39754E-715219CE. Ten kod sprawi, że Twój malware będzie myślał, iż kupiłeś jefo licencję i się wyłączy. Oczywiście, to nie usuwa zainfekowanych plików z komputera, dlatego należy uruchomić pełne skanowanie systemu natychmiast po tym.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

INFORMACJA: Wymagana ingerencja oznacza, że niektóre z programów wymagały ludzkiej interwencji w celu sprawnego pozbycia się pasożyta. Zapoznaj się z instrukcją ręcznego usuwania poniżej.
System Progressive Protection snapshot
System Progressive Protection snapshot

System Progressive Protection ręczne usunięcie:

Zabij procesy:
[random].exe

Usuń wpisy rejestru:
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionRunOnce "[random]"

Skasuj pliki:
%CommonAppData%[random]
%CommonAppData%[random][random]
%CommonAppData%[random][random].exe
%CommonAppData%[random][random].ico

O autorze

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-system-progressive-protection.html

Poradniki w innych językach