Skala niebezpieczeństwa:  
  (90/100)

Surcharge@cyber-metropolitan-police.co.uk. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Programy do Kradzieży

Surcharge@cyber-metropolitan-police.co.uk to adres emailowy, który jest ściśle związany z oprogramowaniem typu ransomware służącym do wyłudzania pieniędzy o nazwie Metropolitan Police, więc nie należy go uważać za bezpieczny i godny zaufania. Zgodnie z najnowszymi informacjami już tysiące użytkowników padło ofiarami tego metropolitalnej cyberinfekcji, która używa nowych sposobów oszukiwania użytkowników. Zazwyczaj dotyka to ludzi z terenu Wielkiej Brytanii, których starano się przekonać, że to ich lokalna policja zablokowała im komputery do czasu opłacenia grzywny wysokości 100 funtów. Jeśli o tym słyszałeś, to zapewne wiesz, że to oprogramowanie do wyłudzeń wyświetla wielkie alarmujące powiadomienie i próbuje zwieść swoje ofiary by myślały, że zostały złapane na nielegalnej aktywności z ich komputerów. Dodatkowo ta oszukańcza wiadomość prosi o zapłacenie grzywny i wysłanie kodu na adres Surcharge@cyber-metropolitan-police.co.uk jeśli po zapłacie użytkownik nadal nie jest w stanie odblokować komputera. Jak widzisz adres Surcharge@cyber-metropolitan-police.co.uk pomaga hakerom kraść więcej pieniędzy, więc nie miej do niego zaufania!

JAK MOGĘ ZAINFEKOWAĆ SIĘ WIRUSEM METROPOLITAN POLICE?

Tak jak każde inne złośliwe oprogramowanie – dostaje się do środka systemu razem z darmowymi i próbnym oprogramowaniem, spamem i innymi zainfekowanymi plikami z sieci. Kiedy tylko użytkownik zostaje zainfekowany wirusem Metropolitan Police zamiast swojego normalnego pulpitu musi oglądać to podstępne, alarmujące powiadomienie:

This computer was locked to stop your illegal activity!
(…)
To unlock the computer you must pay a fine of.
You could pay the fine in two ways:

1) Paying by Ukash:
To do this, you should enter the 19 digits code in the payment form and press OK. (if you have several codes, enter them one after the other and press OK).
If an error occurs, send your IP address and payment code to email: Surcharge@cyber-metropolitan-police.co.uk
2) Paying by Paysafecard:
To do this, you should enter the 19 digits code in the payment form and press OK. (if you have several codes, enter them one after the other and press OK).

Zdecydowanie radzimy unikać kontaktu z tym złośliwym oprogramowaniem!

JAK MOGĘ USUNĄĆ WIRUSA METROPOLITAN POLICE?

Aby odblokować swój komputer wykonaj następujące kroki:

  1. Włącz ponownie swój komputer w trybie awaryjnym z obsługą wiersza poleceń. Aby to zrobić wystarczy w trakcie włączania przytrzymać klawisz ”F8” na swojej klawiaturze. To spowoduje pojawienie się zaawansowanych listy opcji, gdzie możesz z pomocą strzałek wybrać “Tryb awaryjny z obsługą wiersza poleceń” i zatwierdzić klawiszem ”Enter”..
  2. Upewnij się, że zalogowany został użytkownik z prawami administratora (admin).
  3. Kiedy pojawi się wiersz poleceń będziesz mieć 3 sekundy by wpisać “explorer” I wcisnąć enter. Jeśli nie uda Ci się to w ciągu tych 3 sekund złośliwe oprogramowanie PRS for Music przejmie kontrolę nad wprowadzaniem danych do wiersza poleceń.
  4. Kiedy uda Ci się uruchomić Windows Explorer, otwórz następujący folder:
    • Windows XP: C:\windows\system32\restore\rstrui.exe i wciśnij Enter
    • Windows Vista/7: C:\windows\system32\rstrui.exe i wciśnij Enter
  5. Wykonuj kolejne kroki i przywróć komputer do wcześniejszego stanu, kiedy wirus Metropolita nie był jeszcze zainstalowany.
Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-surcharge-cyber-metropolitan-police-co-uk.html

Poradniki w innych językach