Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Storimbo. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Adware

Program Storimbo należy do kategorii potencjalnie niechcianych aplikacji, jest on używany do wyświetlania promowanych linków, zwiększania ruchu na stronie, zbierania zamówień kupna i innych aktywności. W nawiązaniu do jego użytkowników i komentarzy jakimi obdarzają ten program możemy śmiało napisać że jak tylko otworzymy stronę portalu Ebay, Walmart, Amazon czy też Best Buy widzimy reklamy sponsorowane przez tę aplikację, nie możemy zagwarantować że nie będą pojawiać się także gdzieś indziej, na przykład na portalach społecznościowych typu Facebook. Jeżeli zauważysz reklamy Storimbo na swoim komputerze powinieneś zrozumieć, że pojawiły się dlatego, że instalowałeś ten program na swoim komputerze. Jak tylko program zagnieździ się na dobre na dysku twardym maszyny zmienia ustawienia komputera i rozpoczyna swoją wkurzającą działalność. Ci z was którzy chcą się go pozbyć nie powinno marnować więcej czasu i natychmiast przeskanować swój komputer zaktualizowanym programem antywirusowym.

W jaki sposób odatek Storimbo może przedostać się do mojego komputera?

Program Storimbo może być ściągnięty z sieci Internet tak jak każdy inny dodatek typu plugin do przeglądarki. Jednakże w większości przypadków ten program pokazuje się w systemie zaraz po zainstalowaniu innego programu, zazwyczaj jest podczepiony do niego jako dodatek. Jest to spowodowane tym, że w większości przypadków jest dodatkiem głównie do programów na licencjach freeware oraz shareware. Jeżeli chcesz uniknąć kontaktu z programem Storimbo i innych niespodziewanych rzeczy powinieneś zawsze wybierać zaawansowaną instalację oprogramowania na swoim komputerze. Następnie powinieneś znaleźć miejsce w którym zgadzasz się na zainstalowanie Storimbo w swoim systemie. Jeżeli pominiesz to miejsce zapoznaj się z następnym paragrafem gdzie dość dokładnie opisujemy metodę usuwania programu Storimbo i jego reklam.

W jaki sposób poradzić sobie z usunięciem programu Storimbo?

Storimbo nie jest wirusem czy też programem malware, jednakże powoduje nieautoryzowane przez użytkownika aktywności komputera i należy go usunąć. Podczas usuwania programu Storimbo powinieneś najpierw go usunąć z folderu Dodaj / Usuń Programy. W tym celu postępuj zgonie z intruktarzem:

 • Odinstlaluj wszystkie programy związane ze Storimbo
 1. Wciśnij Start-> Panel sterowania -> Programy (dodaj / usuń programy) -> Odinstaluj program
 2. Tutaj poszukaj Storimbo i ostatnio dodanych programów freeware
 3. Kliknij Odinstaluj i kliknij OK aby zapisać zmiany.
 • Na końcu usuń Storimbo ze swoich zainfekowanych przeglądarek:

Internet Explorer:

 1. Otwórz przeglądarkę Internet Explorer, przejdź do ‚Narzędzia’ –> ‚Zarządzanie dodatkami’ -> toolbary i rozszerzenia i odinstaluj Storimbo i inne nieznane rozszerzenia
 2. Kliknij ‚Narzędzia’ ‚Zarządzanie dodatkami’ -> Wyszukaj rozszerzenia wybierz wyszukiwarkę, której używałeś wcześniej.

Google Chrome:

 1. Otwórz przeglądarkę Google Chrome, przejdź do menu „Narzędzia’ -> ‚Rozszerzenia’ znajdź Storimbo i inne nieznane rozszerzenia. Usuń je klikając na ikonkę kosza.
 2. Teraz przejdź do ustawień -> zarządzanie wyszukiwarkami i zmień wyszukiwarkę na tę której używałeś wcześniej.

Mozilla Firefox:

 1. Otwórz Mozilla Firefox, przejdź do ‚Narzędzia’ -> ‚Addiny’ -> Rozszerzenia znajdź Storimbo i inne tego typu pozycje, wybierz przycisk ‚Odinstaluj’
 2. Przejdź do ‚Narzędzia’ -> Opcje’ i zresetuj ustawienia strony domowej, ustaw na niej stronę google.com czy też yahoo.com albo podobną.
Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Storimbo snapshot
Storimbo snapshot
Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-storimbo.html

Poradniki w innych językach