Skala niebezpieczeństwa:  
  (71/100)

Specialist Crime Directorate virus. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Programy do Kradzieży

Wirus o nazwie Specialist Crime Directorate należy do infekcji typu ransomware, czyli takiej której celem jest wyłudzenie pieniędzy od użytkownika, w większości przypadków jej atak jest całkowitym zaskoczeniem gdyż pojawia się dosłownie znikąd. Działanie wirusa opiera się na zablokowaniu komputer i starcie wyświetlania komunikatu z prośbą o zapłatę należnej grzywny za popełnione wykroczenia czy też nawet złamanie prawa, najczęściej na liście pojawia się oglądanie materiałów chronionych prawami autorskimi, odwiedzanie stron internetowych z dziecięcą pornografią albo wysyłanie wiadomości spamowych. Mimo poważnego wydźwięku takiej wiadomości zaleca się zignorowanie takiego komunikatu i usunięcie wirusa Specialist Crime Directorate. Na pierwszy rzut oka, jego usunięcie może się wydać nieosiągalne, jednakże jest to do zrobienia z pomocą drugiego – niezarażonego komputera. Zachęcamy do czytania dalszej części artykułu gdzie dowiesz się jakie są najczęstsze drogi zarażenia i jak usunąć niechcianego wirusa.

Jak mogę zarazić swój komputer wirusem Specialist Crime Directorate?

Niestety, trudno jest uniknąć infekcji wirusami tego typu, ponieważ często używają podstępu aby dostać się do system. Wirus Specialist Crime Directorate jest rozpowszechniany z pomocą maili spamowych albo oficjalnie wyglądających reklam jak np. „jesteś milionowym odwiedzającym naszą stronę”. Klikając na taką reklamę często wpuszczamy trojany do systemu. Jak tylko zostanie aktywowany wirus blokuje komputer wyświetlając komunikat brzmiący mniej więcej tak: ‘Specialist Crime Directorate, Policja do spraw walki z cyberprzestępczością’:

Specialist Crime Directorate
Police Central E-Crime Unit

Threat of Prosecution Reminder
You have been violating Copyright and Related Rights Law (Video, Music, Software) and
illegally using or distributing copyrighted content, thus infringing Article 1, Section 8, Clause 8, also known as the Copyright of the Criminal Code of United States of America. Article 1, Section 8, Clause 8 of the Criminal Code provides for a fine of two to five hundred minimal wages or a deprivation of liberty for two to eight years.
(…)
Pursuant to the amendment to the Criminal Code of the United Stets of America of May 28, 2011, this law infringement (if it is not repeated – first time) may be considered as conditional in case you pay the fine to the State.
Fines may only be paid within 72 hours after the infringement. As soon as 72 hours elapse, the possibility to pay the fine expires, and a criminal case is initiated.

Oprócz tego, wirus wyświetla adres IP komputera na jakim się zainstalował, oraz nazwę hosta, ma to na celu uwierzytelnienie jego działań, oprócz tego używa języka polskiego co może jeszcze bardziej zmylić potencjalne ofiary. Nie tylko obywale Wielkiej Brytanii, USA i innych anglojęzycznych krajów są zagrożeni, to dotyczy także nas, Polaków. Zapamiętaj sobie, wirus Specialist Crime Directorate nie ma nic wspólnego z rozpowszechnianem tego wirusa, to tylko nazwa. W celu uniknięcia stracenia pieniędzy czy to z konta czy też karty kredytowej należy ignorować takie komunikaty i nigdy nie płacić oszustom.

Jak mogę usunąć wirusa Specialist Crime Directorate?

Pamiętaj – nigdy nie powinieneś otwierać podejrzanych e-maili zawierających dziwne załączniki. Należy także poruszać się bezpiecznie w sieci. Jeśli jednak twój komputer został już zainfekowany spróbuj go usunąć i jednocześnie odblokować swój komputer z metodą tego małego poradnika:

*Metoda Flash Drive

1. Weź inną maszynę i ściągnij na nią SpyHunter albo inny skuteczny program typu anty-malware.

2. Aktualizuj program, skopiuj go na USB albo dysk CD.

3. W między czasie zresetuj popsuty komputer i wejdź w tryb awaryjny, włóź USB do portu popsutego komputera.

4. Zresetuj jeszcze raz zainfekowany komputer i uruchom pełny skan systemu.

*Użytkownicy, których konta są zainfekowane tym wirusem, mogą wejść na inne konta w systemie Windows, jedno z nich powinno mieć prawa administratora niezbędne do uruchomienia programu anty-malware.

*Spróbuj zablokować animacje Flash, aby zablokować funkcje wirusa, aby to zrobić przejdź do supportu Macromedia i wybierz “Deny” http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Jak to zrobisz przeskanuj komputer programem anty-malware.

*Instrukcja – jak manualnie usunąć wirusa (wymagany skill informatyczny)

  1. Zresetuj zainfekowany komputer to trybu awaryjnego “Safe mode with command prompt” w celu wyłączenia wirusa.
  2. Włącz Regedit
  3. Poszukaj WInLogon i zapisz wszystkie pliki, które nie mają są w procesie explorer.exe albo puste. Zastąp je explorer.exe
  4. Znajdź element docelowy tych plików i usuń pliki pokrewne.
  5. Zresetuj komputer i włącz skan całego systemu SpyHunter w celu usunięcia plików, które pozostały
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Specialist Crime Directorate virus zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Specialist Crime Directorate virus. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

INFORMACJA: Wymagana ingerencja oznacza, że niektóre z programów wymagały ludzkiej interwencji w celu sprawnego pozbycia się pasożyta. Zapoznaj się z instrukcją ręcznego usuwania poniżej.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Specialist Crime Directorate virus snapshot
Specialist Crime Directorate virus snapshotSpecialist Crime Directorate virus snapshot

Specialist Crime Directorate virus ręczne usunięcie:

Zabij procesy:
[random].exe

Skasuj pliki:
[random].exe

Poradniki w innych językach