Skala niebezpieczeństwa:  
  (74/100)

SOPA virus. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Programy do Kradzieży

SOPA jest to groźny wirus, działający na zasadzie ransomware, ipodobnie do wirusa “FBI” bądź “Celas’a” wyświetla błędne powiadomienia. Organizacje dążą do wykorzystania plików ofiary, jeśli ona nie zapłaci. Ukazujące się powiadomienia mówią o dostaniu się komputera na czarną listę oraz konieczności wpłaty 200 dolarów lub euro przez Moneypeak. Historie o nielegalnym oprogramowaniu czy dziecęcej pornografii są nieprawdziwe i wymyślone tylko po to, aby wyłudzić pieniądze. Istnieje nowa grupa wirusów, których działanie polega na zaszyfrowywaniu plików i nie odblokowaniu ich, dopóki użytkownik nie zapłaci. Zalecamy ignorowanie i jak najszybsze usunięcie wirusa z komputera. Ponadto, może być konieczne dokonanie przywracania systemu i ponowne wyczyszczenie. Poniżej zamieszczamy inne, specjalne rady co robić w wypadku zainfekowania wirusem SOPA.

JAK MOGĘ ZOSTAĆ ZAINFEKOWANY WIRUSEM SOPA?

SOPA może dostać się do komputera “tylnymi drzwiami”. Podobnie jak poprzednicy: spam e-mailowy, załączniki, oprogramowanie do infiltracji. System zostaje zamknięty po ponownym uruchomieniu, więc nie można przegapić momentu zakażenia wirusem SOPA. Ponadto, wirus ten wyświetla ostrzeżenie takiej treści:

Stop Online Piracy Automatic Protection System
Your computer is locked!
If you see a warning.txt or warning screen, it means your IP address was included in S.O.P.A. Black List.
One or more of the following items were made from your PC:
1. Downloading or distributing audio or video files protected by Copyright Law.
2. Downloading or distributing illegal content (child porn, phishing software, etc.)
3. Downloading or distributing Software protected by Copyright Law.
As a result of these infringements based on Stop Online Piracy Act (H.R. 3261) your PC and files are now blocked.You can remove your IP from black list and unlock PC and files by paying a fine of 200 (USA and Canada)/200 EUR (via Western Union to other Countries)
(…)
WARNING!!!: If you don’t pay the fine within 72 HOURS at the amount of 200 USD, all your computer data will be erased

Ponadto, SOPA jest używana do szyfrowania plików znalezionych w zarażonym systemie. Co więcej wysyła już odszyfrowane pliki do komputera sprawcy napadu. Oznacza to, że SOPA jest bardzo poważnym zagrożeniem dla komputera i musi być bezzwłocznie usunięty. Aby to zrobić musisz:

JAK USUNĄĆ SOPA?

Niektóre źródła mówią, że SOPA nie odcina dostępu do Internetu. Jeśli tak się stało, pobierz Malwarebytes Malwarebytes lub Reimage i uruchom pełne skanowanie systemu wyżej wymienionymi narzędziami.
Jeśli nie możesz dostać się do Internetu, tutaj znajdują się inne, cenne rady:

*Spróbuj dostać się do innego konta w systemie Windows z prawami administratora i pobierz program antywirusowy.

*Spróbuj wyłączyć Flash, aby uniemożliwić działanie szkodliwego oprogramowania. Aby to zrobić udaj się na stronę http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.htm i kliknij “Nie zezwalaj”. Po zrobieniu tego uruchom jak najszybciej pełne skanowanie systemu programem antywirusowym

*Metoda pamięci Flash.

  1. Używając innego komputera pobierz Reimage lub inny program antywirusowy.
  2. Uaktualnij program i umieść na płycie CD bądź pendrivie.
  3. Uruchom zakażony system w trybie awaryjnym z dostępem do linii komend i włóż do niego nośnik pamięci.
  4. Uruchom ponownie komputer używając opcji “Zaprzestań automatycznej ochrony komputera w trybie online” i uruchom pełne skanowanie używając Reimage.

Aby odszyfrować pliki możesz użyć następujących programów: Kaspersky RannohDecryptor lub Kaspersky RectorDecryptor.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia SOPA virus zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania SOPA virus. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
SOPA virus snapshot
SOPA virus snapshot
Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-sopa-virus.html

Poradniki w innych językach