Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń reklamy Web Updater

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Adware

Wirus Web Updater. Co z nim nie tak?

Web Updater jest wirusem, którego nie powinienes instalowac na swoim komputerze. Nie ma znaczenia to jak bezpiecznie wyglada, nadal jest to oprogramowanie adware, ktore moze zaczac sledzic cie podczas przegladania sieci. Zgodnie z polityka prywatnosci tego oprogramowania, jest on wykorzystywany glownie do zbierania niepersonalnych danych. Jednakze adres IP twojego komputera stanowi dla cyber przestepcow takze lakomy kasek, nie powinienes dzielic sie tego typu danymi z oprogramowaniem WebUpdater. Dodatkowo chcielibysmy przedyskutowac mozliwosc generowania duzej liczby reklam podczas przegladania sieci. W wiekszosci przypadkow wygladaja na calkiem przydatne, ktore informuja o brakujacych aktualizacjach, promocjach, porównaniach cen czy tez potrzebnym oprogramowaniu. Niestety nie polecamy ci ufac reklamom Web Updater poniewaz maja linki do przekierowania na innego rodzaju strony. Tego typu strony dosc czesto sprawdzic poniewaz promuja duze ilosci reklam, jezeli chcesz uniknac tego typu reklam to lepiej bedzie jezeli bedziesz ich unikac.

W nawiazaniu do naszych ekspertów do spraw bezpieczenstwa. Web Updater zostal zakwalifikowany przez nas jako oprogramowanie adware a taze potencjalnie niechciana aplikacja. Dlatego tez jezeli widzisz podejrzane procesy dzialajce na twoim komputerze ktore generuja znaczne ilosci reklam pop-up czy tez linkow w tekstach a nawet banerow reklamowych na twoich ulubionych stronach to nie marnu czasu tylko podejmij stosowne dzialania majace na celu usuniecie oprogramowania adware z twojego systemu bez zbednego opozniania. Istnieja dwie drogi poradzenia sobie z usunieciem tego oprogramowania. Jezeli preferujesz manualne usuwanie oprogramowania to mozesz znalezc pelny poradnik usuwania ponizej. Celem usuniecia tego oprogramowania polecamy skorzystanie z oprogramowania Reimage lub tez innego sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego.

Web Updater ads

Jakie problemy może generować oprogramowanie Web Updater?

Web Updater nie jest programem do konca zlosliwym. Oznacza to ze nie do konca moze wyrzadzic on wiele szkod na twoim komputerze. Jednakze potwierdzono ze jest to oprogramowanie adware nie bez powodu. Udalo sie ustalic ze ten robak przegladarkwoy jest dosc blisko powiazany z podejrzanym oprogramowaniem ktore moze generowac roznego rodzaju dziwne komuniaty na twoim komputerze. Poprzez wyswietlanie sponsorowanych reklam autor oprogramowania Web Updater pragnie generowac zyski. Jednakze nie sprawdza on tresci ktore wyswietla w reklamach. Dlatego tez jezeli pozostawisz te reklame na swoim komputerze mozesz doswiadczac roznego rodzaju problemów:

 1. Ten program adware moze wyswietlac komunikaty reklamowe. Moga one dostarczac roznego rodzaju reklamy pop-up, banery reklmowe, linki w tekstach i inne podobne denerwujace formy reklam. Z pewnoscia moze to oslabic dzialanie twojego komputera.
 2. Udalo sie nam ustalic ze reklamy najczesciej oznaczane sa jako “Ads by Web Updater,” “Web Updater Ads,” “Powered by Web Updater,” “Brought by Web Updater,” i tym podobni sponsorzy. Zadna z tyh reklam nie jest sprawdzana pod wzgledem udostepnianych tresci, tak wiec klikajac na nie mozemy przejsc na niezaufane strony.
 3. Problemy z przekierowaniami Web Updater moga generowac infekcje zwiazana z oprogramowaniem malware. Zaraz po kliknieciu na podejrzane reklamy pop-up mozesz byc wystawiany na dzialanie niebezpiecznych witryn a takze przez przypadek kliknac na zlosliwy link czy tez reklame pop-up.
 4. Wirus Web Updater moze oferowac ci komunikaty dotyczace aktualizacji oprogramowania (Java, Flash Player, Media Player, Download Manager, etc.). Jednakze nie nalezy w to wierzyc poniewaz wiaze sie to jedynie z przenikaniem podejrzanych komponentów, tak więc klikając na nie moze to doprowadzic do przenikania wiekszej ilosci potencjalnie niechcianych programow.
 5. Tego typu oprogramowanie adware moze generowac znaczne ilosci plikow cookie a takze generowac problemy z przegladaniem internetu.
 6. Wirus moze spowalniac dzialanie twojego komputera.

Powinienes chronic swoj komputer przed oddzialywaniem oprogramowania adware. Jezeli zauwazyles oznaki jego obecnosci na twoim komputerze podejmij stosowne działania i usun Web Updater ze swojego komputera.

Co powinienem zrobić celem uniknięcia Web Updater, jak mogę go usunąć ze swojego komputera?

Jak juz wspomnielismy, Web Updater jest oprogramowaniem, które mozesz znalezc na jego oficjalnej stronie. Jednakze najczesciej moze ono przeniknac do twojego komputera w formie bundling, co stanowi powód dla ktorego powinienes podejmowac instalacje darmowego oprogramowania tak ostroznie jak to tylko mozliwe. W tym celu zawsze powinienes korzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika i sprawdzac proces instalacji krok po kroku. Jezeli potencjalnie niechciany program zdolal juz przeniknac do twojego komputera postepuj zgodnie z instrukcja podana ponizej i usun go z systemu. Jednakze badz uwazny i zapoznaj sie z kazdym krokiem dezinstalacji oprogramowania. Polecamy skorzystanie z automatycznego sposobu usuwania Web Updater celem upewnienia sie ze wszystkie jego komponenty zostaly usuniete.

Możesz usunąć szkody wyrządzone przez wirusa z pomocą jednego z następujących programów: Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Zalecamy te aplikacje, ponieważ wykrywają one wszystkie potencjalnie niepożądane programy wraz z każdym komponentem i wpisem rejestru z nimi powiązanymi.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Web Updater:

Usuń Web Updater z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Web Updater oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Web Updater lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Web Updater z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimWeb Updater czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Web Updater z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Web Updater oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Web Updater. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usun reklamy Web Updater z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Web Updater powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Web Updater z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Web Updater oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Web Updater. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Web Updater z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Web Updater oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Web Updater. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Web Updater z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Web Updater i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Web Updater. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-web-updater-ads.html

Poradniki w innych językach