Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń reklamy VK OK Adblock (Poradnik usuwania wirusa)

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Adware

Opis VK OK Adblock:

Program VK OK Adblock przedstawiany jest jako zalecane narzędzie, jeśli chcesz zablokować reklamy w rosyjskich stronach internetowych Vkontakte oraz Odnoklassniki. Nawet jeżeli opis tego programu brzmi zachęcająco, nie jest to program program, który musisz mieć w swoim systemie komputerowym. Badaliśmy ten program i okazało się, że:

 • Kradnie informacje o twojej działalności podczas przeglądania internetu (zbiera twoje wyszukane zapytania, historię przeglądania, znajduje również twój adres IP i geolokalizację komputera);
 • Znacząco spowalnia prędkość pracy twojego komputera (ponieważ zużywa zasoby PC do ładowania reklam);
 • Wysyła swoje irytujące reklamy pop-up, banery i wiele innych reklam, które nie są uznane za bezpieczne;
 • Wywołuje przekierowania do powiązanych stron partnerskich osób trzecich.

Dlatego mimo, że aplikacja VK OK Adblock wydaje się być przydatna na pierwszy rzut oka, w rzeczywistości jest to program adware, który również należy do kategorii potencjalnie niechcianych programów (PUP). Należy pamiętać, że programy adware są z programami z reklamami, i zwykle starają się reklamować powiązany marketing na różne sposoby. Adware VK OK Adblock podobno dostarcza chwytliwe i urzekające reklamy. Jednakże, jak już wspomniano, program ten może zbierać informacje osobowe o historii przeglądania i wyszukiwanych zapytaniach. Na podstawie tych informacji wybiera on poszczególne ogłoszenia z serwerem i dostarcza je do Ciebie, gdy komputer jest podłączony do Internetu.

ads by VK OK Adblock can cause redirects

Proszę uważać i unikać kliknięć na te reklamy, ponieważ są one znane z tego, że są przyczyną przekierowań do stron internetowych osób trzecich. Jest niebezpiecznym znalezienie się na takich stronach jak te i VK OK Adblock nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo po osiągnięciu takich stron. Nikt nie może zagwarantować, jakie treści te strony internetowe dostarczają, plus, istnieje możliwość, aby zainfekować komputer podejrzanym programem, więc dlaczego warto ryzykować? Dlatego zalecamy usunięcie PUP VK OK Adblock jak najszybciej. Jeśli chcesz, możesz usunąć ten program adware automatycznie, przy użyciu Reimage lub jakiegokolwiek innego oprogramowania typu anty-spyware.

W jaki sposób VK OK Adblock porwał mój PC?

Adware VK+OK Adblock można pobrać z Chrome Web Store; Co więcej, można go pobrać z jego oficjalnej strony internetowej. Jednak to nie oznacza jeszcze, że ten program jest bezpieczny w użyciu. Zauważyliśmy, że użytkownicy komputerów narzekają na funkcjonalności tego programu, a niektórzy z nich mówią, że ten dodatek pojawił się na ich komputerach bez ich wiedzy. Daj nam wyjaśnić, dlaczego to się stało i jak temu zapobiec w przyszłości:

 • Programy PUP takie jak VK OK Adblock są zwykle rozprzestrzeniane za pomocą tak zwanej dystrybucji pakietowej;
 • Dystrybucja pakietowa pozwala podpinać dodatkowe załączniki do instalowanych programów w formie ‚zalecanego pobierania’.
 • Kiedy pobierasz bezpłatny, legalny program, istnieje ryzyko otrzymania kilku dodatkowych opcjonalnych aplikacji w tym samym czasie;
 • Aby uniknąć instalowania tych załączników, wybierz ustawienia instalacji zaawansowanej lub niestandardowej, a następnie odznacz zgodę do zainstalowania opcjonalnego oprogramowania w komputerze.

Niestety, jeśli VK OK Adblock już dostał się do twojego komputera bez twojej zgody, i jeśli chcesz pozbyć się irytujących reklam “ads by VK OK Adblock” lub “VK OK Adblock ads,” powinieneś czytać dalej na stronie 2, aby znaleźć jeszcze jedną technikę usuwania, którą można zastosować.

W jaki sposób usunąć z systemu to oprogramowanie adware?

Jak już wspomnieliśmy, możesz usunąć wirusa VK OK Adblock automatycznie, za pomocą orpogramowania anty-spyware. Wszystko, co musisz zrobić po instalacji takiego oprogramowania to rozpocząć nim pełne skanowanie systemu na komputerze. Program anty-spyware wykrywa zagrożenia komputera i usuwa je na dobre. Jednakże, jeśli nie chcesz zastosować tej techniki usuwania, można również zastosować inną metodę aby usunąć VK OK AdBlock. Rozpisaliśmy ręczną instrukcję usuwania dla Ciebie – tak, żeby można odinstalować ten program na własną rękę. Wykonaj poniższe czynności i pozbądź się VK OK Adblock w dowolnym momencie. Powodzenia!

Możesz usunąć szkody wyrządzone przez wirusa z pomocą jednego z następujących programów: Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Zalecamy te aplikacje, ponieważ wykrywają one wszystkie potencjalnie niepożądane programy wraz z każdym komponentem i wpisem rejestru z nimi powiązanymi.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam VK OK Adblock:

Usuń VK OK Adblock z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj VK OK Adblock oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj VK OK Adblock lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń VK OK Adblock z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimVK OK Adblock czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń VK OK Adblock z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj VK OK Adblock oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania VK OK Adblock. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usun reklamy VK OK Adblock z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to VK OK Adblock powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń VK OK Adblock z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz VK OK Adblock oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie VK OK Adblock. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń VK OK Adblock z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz VK OK Adblock oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie VK OK Adblock. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń VK OK Adblock z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj VK OK Adblock i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania VK OK Adblock. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-vk-ok-adblock-ads.html

Poradniki w innych językach