Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Reklamy Pocket Rebates. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Adware

Pocket Rebates jest zaliczany do kategorii oprogramowania adware i jest definiowany, jako potencjalnie niechciany program (PUP), który jest wspierany przez reklamy. Program ten ma na celu dostarczanie mnóstwa reklam typu pop-up, banerów oraz innych typów reklam do użytkowników komputerów, na których ten program został zainstalowany. Jednakże, istnieje jeden ciekawy fakt o tym wirusie komputerowym, a mianowicie może być on zainstalowany bez wiedzy użytkownika.

Wirus Pocket Rebates PUP zakłada, iż jest wspaniałym asystentem przy wykonywaniu zakupów online, dostarczając najlepsze oferty zakupów online, kodów rabatowych, porównania cen różnych kodów rabatowych, i innych ofert, które mają być bardzo przydane dla użytkownika. Zobowiązuje się do pomocy użytkownikowi w zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy podczas wykonywania zakupów przez Internet. Jednak takie obietnice mogą być uznane za daremne, ponieważ program ten ma na celu jedynie promowanie stron internetowych swoich partnerów. Jest to rodzaj twórczego i iluzorycznego sposobu. Chociaż oprogramowanie to udaje być programem typu software, które proponuje różne warianty oszczędzania pieniędzy, w rzeczywistości czyni ono pewne wstępne prace przed przyjmowaniem reklam “ads by Pocket Rebates” lub “Pocket Rebates ads”.

Pocket Rebates adware

Jak tylko program przeniknie do twojego komputera moze zaczac sledzic to co robisz w sieci i to co masz zainstalowane na swoich przegladarkach w tym Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera czy tez Safari. Tego typu oprogramowanie szpiegujace ma na celu szpiegowanie twojej aktywnosci online, Pocket Rebates stara sie znalezc strony ktore najczesciej uzywasz, chce poznac adres IP twojego komputera, a takze geolokalizacje urzadzen ktorych uzywasz. Bazujac na tego typu informacjach Pocket Rebates moze zbierac promocyjne tresci powiazane z tym czego aktualnie szukasz. Mozesz myslec ze program stara sie pokazywac ci najlepsze oferty jezeli chodzi o sklepy online, jednakze nie jest to do konca prawda. Pocket Rebates stara sie wysylac ci reklamy ktore maja ci uatrakcyjnic klikanie na nie. Nie powinienes klikac na tego typu reklamy. Ta wspierana przez reklamy aplikacja najczesciej dodaje do nich przekierowania. Tego typu tresci maja przekierowywac uzytkownika na inne strony. Pocket Rebater stara sie zwiekszac ruch na stronie powiazany z oprogramowaniem adware, ktore moze byc niebezpieczne i moze promowac roznego rodzaju podejrzane oferty. Celem unikniecia stron wysokiego ryzyka powinienes unikac denerwujacych reklam, do tego celu mozesz z powodzeniem wykorzystac program Reimage, oraz przeczyscic swoj komputer z pasozytow w nim wystepujacych, w tym Pocket Rebates.

W jaki sposób Pocket Rebates może przeniknąć do mojego komputera?

Uzytkownicy komputerów dosc czesto szukaja niskich cen. Dodatkowo warto wspomniec o tym ze program nie jest dosc szeroko znany i zbyt popularny. Dlatego tez autorzy tego oprogramowania staraja sie znalezc droge do jego rozpowszechniania i popularyzowania. Maja tendencje do korzystania z techniki bundling, po prostu dodaja oprogramowanie Pocket Rebaters do innych darmowych programow i zamieszczaja wzmianke o nim w warunkach uzytkowania. Technicznie rzecz biorac technika rozpowszechniania tego oprogramowania nie jest do konca sprawiedliwa ze wzgledu na to ze uzytkownicy maja tendencje do ignorowania tego typu dokumentow. Uzytkownicy dodatkowo powinni zzawsze korzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika i kategorycznie ODMAWIAC instalacji dodatkow, w wiekszosci przypadkow maja tendencje do instalacji ogolnej czy tez podstawowej, tak wiec w konsekwencji moga zainstalowac Pocket Rebates bez swojej wiedzy.

Jezeli chcesz dowiedziec sie w jaki sposob usunac te podejrzane ogloszenie prosze zapoznaj sie z informacjami na stronie numer 2.

Metody usuwania Pocket Rebates

Wirus Pocket Rebates nie jest poważnym zagrożeniem dla komputera, oraz nie inicjuje żadnych szkodliwych działań w systemie. Jednakże, wirus wykonuje kilka dowolnych zmian w ustawieniach przeglądarki i może spowodować uruchomienie kilku procesów, które spowodują lub mogą spowodować spowolnienie w znacznym stopniu szybkości działania komputera. Krótko mówiąc, ta aplikacja może wcale nie być przydatna w żadnym stopniu dla Ciebie, więc zaleca się usunięcie go bez wahania. Możesz to wykonać w sposób manualny. W tym celu należy skorzystać z instrukcji usuwania the Pocket Rebates, którą przedstawiono poniżej tego artykułu. Alternatywnie, można go usunąć automatycznie – wystarczy użyć dowolnego z naszych rekomendowanych programów antywirusowych do skanowania systemu komputerowego dla spyware i malware.

Możesz usunąć szkody wyrządzone przez wirusa z pomocą jednego z następujących programów: Reimage, SpyHunterCombo Cleaner, Malwarebytes Malwarebytes. Zalecamy te aplikacje, ponieważ wykrywają one wszystkie potencjalnie niepożądane programy wraz z każdym komponentem i wpisem rejestru z nimi powiązanymi.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Pocket Rebates:

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Pocket Rebates z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Pocket Rebates oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Pocket Rebates lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Pocket Rebates z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimPocket Rebates czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Pocket Rebates z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Pocket Rebates oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Pocket Rebates. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usun reklamy Pocket Rebates z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Pocket Rebates powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Pocket Rebates z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Pocket Rebates oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Pocket Rebates. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Pocket Rebates z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Pocket Rebates oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Pocket Rebates. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Pocket Rebates z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Pocket Rebates i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Pocket Rebates. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-pocket-rebates-ads.html

Poradniki w innych językach