Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Reklamy MossNet. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Adware

MossNet jest dosc szeroko rozpowszechnianym podejrzanym oprogramowaniem, które obiecuje dostarczac reklamy, kupony oraz porównania cen dla osób dokonujacych zakupow online. Jezeli dodales ten program do swojego systemu to mozesz otrzymac wiecej niz oczekiwales. Ten typ oprogramowania adware został stworzony celem przekierowania uzytkownikow na sponsorowane strony. Aby zyskac wiecej ruchu, MossNet porywa twoje przegladarki i rozpoczyna spamowanie uzytkownikow irytujacymi reklamami pop-up a takze innymi reklamami, majac nadzieje ze klikniesz na nie. Nie daj sie nabrac i nigdy nie klikaj zadnej poniewaz mozesz odkryc ze MossNet przekierowuje twoje przegladarki na niebezpieczne witryny. Nasi eksperci do spraw bezpieczenstwa debatowali ostatnio nad podobnymi reklamami zbierajacymi personalne dane na temat uzytkownikow, najczesciej zbieranie dotyczy odwiedzanych stron, wynikow wyszukiwania i innych zwyczajow uzytkownika w internecie.

W jaki sposób MossNet może przeniknąć do mojego komputera?

MossNet jest oprogramowaniem najczesciej rozpowszechnianym z pomoca podejrzanego oprogramowanai freeware jak i shareware a takze innych obcych programow pochodzacych z nieznanych zrodel. Mowiac ogolnie jego metody dystrybucji opieraja sie na metodzie bundling. Korzystajac z tej metody MossNet jako wirus ma ozliwosc przenikania do komputera zaraz po zainstalowaniu aplikacji takich jak HD Youtube Converter, Video Streaming Tool, PDF File Converter i tym podobne. Aby skutecznie chronić swój komputer przed niechcianymi składnikami powinienes podjac inne srodki ostroznosci. Po pierwsze polecamy ci zapoznanie sie z warunkami uzytkownika i podjecie ekstra kroków bezpieczenstwa takich jak zapoznanie sie z polityka oprogramowania przed zainstalowaniem oprogramowania. Po drugie nalezy skorzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika dokladnie obserwujac wszystkie dostepne opcje. Po trzecie nalezy zwrocic uwage na dodatki i rozszerzenia jak MossNet, nalezy je bezwzglednie odznaczyc w procesie instalacji. Postepujac zgodnie z tymi prostymi krokami bedziesz mial wieksza szanse ochrony swojego komputera. Jezeli sadzisz ze ten program mogl juz zostac zainstalowany na twoim komputerze zapoznaj sie z nastepujacymi krokami:

W jaki sposób usunąć wirusa MossNet z mojego komputera?

Mimo tego, że MossNet nie jest dość dużym zagrożeniem, to jezeli pozostawisz go w systemie zbyt długo to istnieje dosc szansa ze zostaniesz przekierowany na strony powiazane z wirusami. Aby byc bezpeicznym i szybko pozbywac sie tego typu programow powiazanych z reklamami zapoznaj sie z krokami przedstawionymi ponizej:

 • Usuń potencjalnie niechciane oprogramowanie ze swojego systemu, zapoznaj sie z nastepującymi krokami:
 1. Przejdź do menu Start -> Panel Sterowania -> Programy (menu dodaj/ usuń programy) -> Odinstaluj program
 2. Tutaj poszukaj MossNet i innych tego typu pozycji
 3. Wybierz ‚Odinstaluj/ zmień’ i kliknij OK aby zapisać zmiany.
 • Napraw każdą ze swoich przeglądarek:

Internet Explorer:

 1. Otwórz przeglądarkę Internet Explorer, przejdź do menu Narzędzia -> Opcje internetowe
 2. Tutaj przejdź do opcji zawansowanych i skorzystaj z opcji resetowania
 3. Przejdź do opcji resetowania ustawień przeglądarki internet explorer -> usuń dane personalne i kliknij ‚Reset’
 4. Na końcu wybierz opcje ‚Zamknij’ i kliknij OK celem zapisania zmian

Mozilla Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla FIrefox i przejdź do sekcji ‚Pomoc’ -> ‚Rozwiazywanie problemów’
 2. Tutaj wybierz opcje ‚Zresetuj przegladarke Firefox’ uzyj jej kilka razy po czym wybierz ‚zakończ’

Google Chrome:

 1. Przejdz do przegladarki Chrome, wybierz menu ‚Narzędzia’ -> ‚Rozszerzenia’ znajdź nieznane dodatki i tym podobne pozycje a nastepnie usun je poprzez klikniecie kosza.
 2. Teraz przejdź do menu ‚Ustawienia’ -> Zarządzanie wyszukiwarkami a następnie zmień swoją stronę domową jak i domyślną wyszukiwarkę.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Reklamy MossNet zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Reklamy MossNet. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Reklamy MossNet (2015-08-18)
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Reklamy MossNet (2015-08-18)
Reklamy MossNet snapshot
Reklamy MossNet snapshot

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-mossnet-adware.html

Poradniki w innych językach