Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Reklamy Global gadget. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Adware

Czym jest Global gadget?

Czy reklamy Global gadget nieustannie zasypuja cie niechcianymi tresciami? Nie rozumiesz skad pochodza te natarczywe reklamy? Uspokój się! WIększość tego typu aplikacji, reklam typu popup wskazuje na obecnosc oprogramowania adware na twoim komputerze. Jezeli nieustannie otrzymujesz reklamy pop-up, banery reklamowe, reklamy w tekstach i innych formach oznaczonych hasłem 'Ads by Global gadget' lub tez 'Powered by Global gadget' to czywistym wydaje sie ze tego typu reklamy nalezace do firmy SuperWebLLC przeniknely do twojego komputera. To rozszerzenie obsługuje przegladarke Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Internet Explorer i inne mniej popularne typy przegladarek, dlatego tez nie ma zadnej niespodzianki w tym ze otrzymujesz tego typu reklamy na kazdej stronie ktora odwiedzasz. Mimo tego ze Global gadget obiecuje polepszenie doswiadczen z przegladaniem internetu poprzez dostarczenie spersonalizowanych reklam dotyczacych roznego rodzaju kuponow, znizek, kodow promocyjnych i innych podobnych rzeczy. W rzeczywistosic Global Gadget moze przekierowywac cie na podejrzane witryny. W najgorszym wypadku mozesz zostac przekierowany na niebezpieczne strony kojarzone z rozpowszechnianiem wirusow czy tez oprogramowania malware.

Dodatkowo, podobnie jak SnipSmart, Microengine, AppEnable, Edu App, i inne aplikacje adware stworzone przez firm SuperWeb LLC, Global gadget jest kojarzony ze śledzeniem uzytkownika. Wyglada na to ze jest on odpowiedzialny za instalacje oprogramowania cookies na kazdej z twoich przegladarek i przycyznai sie do zbierania danych na twój temat takich jak twój adres IP, lokalizacja twojego komputera, adres email, najczesciej odwiedzane strony, wpisane dane. Mimo tego te dane nie wydaja sie scisle chronione, to jednak nie uwazamy ze rozsadne jest ich rozpowszechnianie. Na koncu pamietaj o tym ze ten typ oprogramowania adware dosc czesto powoduje spowolnienia twojego komputera i generuje dziury w systemie ochrony. Dlatego tez nasi eksperci do spraw bezpieczenstwa polecaja usuniecie tego oprogramowania tak szybko jak to tylko mozliwe. Poradnik dotyczacy manualnego usuwania tego typu plikow mozesz znaleźć ponizej, wystrzegaj sie przekierowan aby zachowac bezpieczenstwo swojego komputera. Wysoce polecamy skorzystanie ze sprawdzonego rozwiazania takiego jak zastosowanie programu antyszpiegujacego Reimage (Windows OS) lub Webroot SecureAnywhere AntiVirus (Mac OS X).

Ads by Global gadget

W jaki sposób Global gadget może przeniknąć do mojego komputera?

Global gadget może zostać pobrany na twój komputer prosto ze swojej oficjalnej strony jako narzędzie służące poprawie doświadczeń z przeglądaniem internetu podczas dokonywania zakupów online. Jednakze wiekszosc uzytkownikow nie rozwaza nawet zainstalowania oprogramowania, jednakze Global gadget moze pokazywac sie podczas przegladania. Moze sie tak zdazyc ze program bedzie obecny na twoim komputerze bez twojej wiedzy. Tego typu metody dystrubucji oprogramowania nazywamy bundling, które sa dosc czesto uzywane w dzisiejszych dniach. Powszechnie wiadomo ze moga zostac pobrane ze stron takich jak download.com, soft32.com softonic.com, cnet.com, sa to najczestsze strony z ktorych mozesz pobrac zlosliwe oprogramowanie. Dlatego tez kiedykolwiek zdecydowalbys sie na zainstalowanie oprogramowania freeware na swoim komputerze powinienes sprawdzic czy program zawiera dodatkowe opcje czy tez nie. Zawsze niepolecamy skorzystanie z opcji instalacji szybkiej czy tez podstawowej, która moze zawierac dodatkowe niechciane programy. Zawsze polecamy skorzystanie z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika, przejscie przez caly proces instalacji krok po kroku i odznaczenie wszystkich podejrzanych aplikacji w tym wirusa Global gadget. Zanim zakonczysz proces instalacji upewnij sie ze odznaczyles wszystkie dodatkowe narzedzia. W przeciwnym razie mozesz zaczac doswiadczac przekierowan, spowolnien swojego komputera i innych podejrzanych problemow. Jezeli zainstalowales oprogramowanie adware i nie udalo ci sie odznacyzc niepotrzebnych dodatkow to zapoznaj sie z poradnikiem zamieszczonym ponizej i usuń oprogramowanie Global gadget juz teraz.

W jaki sposób usunąć oprogramowanie Global Gadget?

Możesz usunąć Global gadget automatycznie korzystając z jednego z tych programów: Reimage, Malwarebytes Malwarebytes. Polecamy te aplikacje, ponieważ mogą one łatwo usunąć potencjalnie niechciane programy i wirusy ze wszystkich twoich plików i wpisów w rejestrze, które są z nimi związane.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Reklamy Global gadget zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Reklamy Global gadget. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Reklamy Global gadget snapshot
Reklamy Global gadget snapshotReklamy Global gadget snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Global gadget:

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Global gadget z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Global gadget oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Global gadget lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Global gadget z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimGlobal gadget czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Global gadget z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Global gadget oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Global gadget. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usun reklamy Global gadget z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Global gadget powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Global gadget z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Global gadget oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Global gadget. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Global gadget z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Global gadget oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Global gadget. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Global gadget z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Global gadget i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Global gadget. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-ads-by-global-gadget.html

Poradniki w innych językach