Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Reklamy Discovery App. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Adware

Discovery App wraz ze swoimi reklamami coraz czesciej pojawia sie na twoim komputerze? Jestes zmeczony niekonczacymi sie reklamami pop-up i nie mozesz ich zamknac? Jestes zmeczony aktywnoscia tego oprogramowania? Jezeli tak to mozesz sie go pozbyc. Zanim to zrobisz zapoznaj sie z informacjami na temat tego oprogramowania.

Discovery App – w jakim celu został stworzony?

Discovery App jest podejrzanym oprogramowaniem, któremu nie powinienes ufać. Program jest rozwijany przez SuperWeb LLC i pojawia sie na towim komputerze w formie rozszerzenia do przegladarki. Discovery App twierdzi ze moze polepszyc twoje doswiadczenia z przegladaniem, jednakze w rzeczywistosci nie jest to program w zaden sposob przydatny. Fakte jest to ze zostal zakwalifikowany jako potencjalnie niechciana aplikacja oraz oprogramowanie adware. Ponizej zamieszczamy liste argumentow wskazujaca na taka kwalifikacje:

 1. Discovery App moze przeniknac do komputera uzytkownika bez jego pozwolenia.
 2. Program jest takze zdolny do poznania informacji na temat zwyczajow uzytkownika a takze jego aktywnosci online. Program moze dostac sie do historii przegladania, pobranych plikow, zakladek, moze takze sledzic twoja aktywnosc a takze zbierac informacje na temat twojej lokalizacji czy tez adresu IP
 3. Discovery App moze generowac bardzo duzo reklam (pop-up, reklamy w tekstach oraz podobne) a nastepnie moze je wyswietlac na kazdej przegladarce (Google Chrome, Mozilla Firefox a takze Internet Explorer). Tego typu reklamy sa denerwujace i mozesz je widziec z dopiskami ”ads by Discovery App” lub tez ”Discovery App ads”, powinienes wiedziec ze poprzez klikanie na tego typu reklamy moze skonczyc sie przyjemne korzystanie z twojego komputera ze wzgledu na instalacje szeregu niepotrzebnych darmowych aplikacji. Powinienes pamietac o tym ze podejrzane strony czesto zmuszaja uzytkownikow do pobierania niechcianego oprogramowania. Jezeli nie chcesz eksponowac swojego komputera na takie ryzyko to powinienes odmowic instalacji tego typu niechcianego oprogramowania.
 4. Discovery App ads moze znacznie zwolnic dzialanie twojego komputera ze wzgledu na duza ilosc reklam ktore moga spowalniac dzialanie twojego komputera.

Jak pewnie widzisz tego typu oprogramowanie adware nie jest godne zainstalowania na twoim komputerze. Jezeli chcialbys ochronic swoj komputer przed dzialaniem oprogramowania malware to mozesz skorzystac z pomocy chociazby Reimage. Z pewnoscia uda mu sie wykryc na twoim komputerze zagrozenia a takze pasozyty i pozwoli to pozbyc sie denerwuajcych aktywnosci na twoim komputerze.

Discovery App

W jaki sposób tego typu oprogramowanie adware może przeniknąć do mojego komputera bez mojego pozwolenia?

Faktem jest to ze pozwoliles tej aplikacji na przenikniecie do twojego komputera, po prostu nie wiedziales o tym poniewaz nikt cie o to wprost nie zapytal. Dlatego tez powinienes pamietac o tym ze tego typu niechciane aplikacje jak Discovery App dosc czesto rozpowszechniaja sie z pomoca techniki bundling. Oznacza to ze autorzy tego typu oprogramowania jak Discovery App maja tendencje do laczenia oprogramowania niepozadanego do takiego ktorego czesto poszukujemy. Dlatego tez powinienes zawsze sprawdzac to jakie dodatki sa dolaczone do tego co pobierasz, podczas instalacji nowego oprogramowania zawsze korzystaj z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika a nastepnie odznacz miejsca w ktorych mowa o zgodzie na instalacje dodatkowych aplikacji. Z pewnoscia pomoze ci to zainstalowalowac docelowy program bez zbednych dodatkow. W przeciwnym razie, jezeli wybierzesz opcje instalacji ogolnej czy tez standardowej to mozesz skonczyc z potencjalnie neichcianym oprogramowaniem w swoim systemie. Jednakze jezeli zrobiles blad i zainstalowales juz teraz aplikacje Discovery App na twoim komputerze to przejdz do nastepnego paragrafu gdzie dowiesz sie w jaki sposob usunac tego typu oprogramowanie z twojego komputera.

Poradnik usuwania Discovery App:

Możesz usunąć wirusa Discovery App z pomoca oprogramowania SpyHunter lub tez innego sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego. Ta metoda jest najbardziej efektywna jezeli chodzi o usuwanie podejrzanych programow z systemu i upewnienie sie ze zadne podejrzane elementy nie zostaly na nim. Mimo tego manualne usuwanie tego typu oprogramowania moze prowadzic do odinstalowania potencjalnie niechcianego oprogramowania takiego jak robaki przegladarkowe a takze oprogramowanie adware z zainfekowanego komputera. Jednakze w tym przypadku uzytkownik powinienem najpierw przejsc do manadzera zadan a nastepnie sprawdzic liste addonow dodanych do kazdej wyszukiwarki. Prosze zapoznaj sie z instrukcja ponizej celem usuniecia Discovery App. Pamietaj o tym ze trzymanie go na twoim komputerze moze generowac wiele problemow takich jak wyciek twoich danych, a takze pojawienie sie wiekszej ilosci reklam w przyszlosci.

Możesz usunąć szkody wyrządzone przez wirusa z pomocą jednego z następujących programów: Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner, Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes. Zalecamy te aplikacje, ponieważ wykrywają one wszystkie potencjalnie niepożądane programy wraz z każdym komponentem i wpisem rejestru z nimi powiązanymi.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Reklamy Discovery App snapshot
Reklamy Discovery App snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Discovery App:

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Discovery App z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Discovery App oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Discovery App lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Discovery App z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimDiscovery App czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Discovery App z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Discovery App oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Discovery App. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usun reklamy Discovery App z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Discovery App powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Discovery App z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Discovery App oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Discovery App. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Discovery App z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Discovery App oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Discovery App. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Discovery App z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Discovery App i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Discovery App. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-ads-by-discovery-app.html

Poradniki w innych językach