Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Dezipper Toolbar (Darmowe instrukcje)

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Malware

Co to jest Dezipper?

Na pierwszy rzut oka, Dezipper Toolbar może zaprezentować się jako poręczne narzędzie, ponieważ jest promowany jako aplikacja związana z archiwizacją, która oficjalnie ma możliwość pakowania i rozpakowywania plików skompresowanych plików. Jednak nikt nie ostrzega, że może inicjować różne działania irytujące podczas przeglądania internetu.

Jak tylko zostanie zainstalowany, domyślna strona główna może być zastąpiona inną domyślną stroną startową. Według naszych badań, Dezipper Toolbar może ustawić Ask Search jako strona główna, a także jako domyślny dostawca wyszukiwania. Niestety, ten pasek narzędzi może generować i dostarczać sponsorowane wyniki wyszukiwania, a może nawet wyskakujące reklamy. Wyniki wyszukiwania sponsorowanego rodzaju mogą doprowadzić użytkowników do wątpliwych stron, więc dlatego eksperci od bezpieczeństwa komputerowego nie polecają zwiedzania takich stron. Nigdy nie możesz być pewien, czy przekierowanie Dezipper będzie prowadziło na jedną z renomowanych lub niebezpiecznych witryn internetowych. Nawet Warunki korzystania z serwisu Dezipper twierdzą, że:

The MS Products may integrate, be integrated into, bundled, or be provided in connection with third-party services, feeds, and/or content. […] You hereby acknowledge and agree that by using an MS Product you may be exposed to Content that may be offensive, indecent or objectionable in your community. You agree to accept all risks associated with the use of any Content, including any reliance on the accuracy or completeness of such Content. Under no circumstances will MS be liable in any way for any Content created by or originating with entities other than MS […].

Jednak, że nie jest to ostatnia z podejrzanych wypowiedzi na temat tego programu. Zapoznaj się z tym stwierdzeniem, które znaleźliśmy w Polityce prywatności oprogramowania:

We automatically collect information from your computer and/or device when you use the MS Services. This information may include your IP address, your browser type and language, access times, the keyword query, search query text, search results clicked, pages viewed, search history, the content of any undeleted cookies, software installed upon and/or devices connected to your computer and/or device, and the referring website address.

Jak widać, program zbiera informacje o Tobie i Twoich działaniach w Internecie. Pomyśl o tym – czy naprawdę chcesz udostępnić takie dane podejrzanym źródłom?

Screenshot of Dezipper website

W jaki sposób aplikacja Dezipper jest rozpowszechniana?

Pasek narzędziowy jest uzasadnioną aplikacją, która została zainstalowana przez wielu użytkowników komputerów PC. Niestety, większość z nich skarży się, że zainstalowali aplikację nie zdając sobie z tego sprawy. Czemu?

Można go pobrać za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej w jednym z wielu pakietów oprogramowania. Jednak, choć wiele osób uważa, że ich oszukano, aby instalowanie takiego dodatkwego oprogramowania wraz z programami, które rzeczywiście chcesz zainstalować, nie jest techniką dystrybucji zwodniczej, ponieważ wszystkie informacje o promowanych i dołączonych programach są zawarte w konfiguracji instalacji. Jednak niektórzy ludzie przegapiają te oznaczenia, ponieważ nie czytają dokumentów Warunków korzystania lub Polityki prywatności. Musisz zwracać na to uwagę podczas instalacji oprogramowania na komputerze! Aby zapobiec instalacji programów, które nie planujesz zainstalować, należy:

  1. Przeczytać dokumenty EULA, Politykę prywatności każdego programu typu freeware, którego chcesz zainstalować;
  2. Wybrać zaawansowany/niestandardowy tryb instalacji;
  3. Śledź cały proces krok po kroku i usuń zaznaczenie pola wyboru, które zawierają zgodę na „dodatkowe składniki”, takie jak pasek narzędziowy Dezipper. Jeśli nie chcesz, aby zmienił stronę główną w przeglądarce, należy również odznaczyć pole wyboru, które sugeruje zastąpienie twojej strony domowej.

Jednakże, jeśli już zauważyłeś oprogramowanie Dezipper Toolbar na swoim komputerze i jeśli już zdecydowałeś, że go nie potrzebujesz, można go usunąć za pomocą wytycznych w instrukcji, którą mamy przygotowaną dla Ciebie. Można ją znaleźć na stronie 2.

Ostatnio, twórca tego programu skontaktował się z nami z prośbą o usunięcie tego posta ze strony 2-spyware.com. Wierzymy, że nie powinniśmy robić tego tak długo, jak długo programy, które oferujemy do usuwania paska narzędzi MyScrapNook mogą go wykryć i pomóc użytkownikom usunąć go z systemu. Ponieważ jest on zawarty w ramach każdego z przycisków pobierania, jesteśmy związani walczyć z tym programem anty-malware, i choć niektóre z nich są darmowe, inne pozwalając usunąć wirusa dopiero po ich zakupie. Są to wzmianki w pełni spełniające każdy z wymogów FTC.

Niemniej jednak, niedawno zdecydowaliśmy się na zmianę tego i innych postów, które są związane z tym deweloperem. Twierdzimy, że wszystkie z nich są opisane prawidłowo.

W jaki sposób się go pozbyć?

By usunąć tą aplikację, proszę podążaj za wytycznymi przedstawionymi poniżej:

  • Odinstaluj ze swojego komputera programy, które są powiązane z paskiem narzędziowym Dezipper Toolbar:

1. Kliknij w Start → Panel Sterowania → Odinstaluj Program.
2. Kiedy znajdziesz się w oknie Dodaj/Usuń Programy lub Odinstaluj Program, rozejrzyj się za Dezipper oraz innymi nieznanymi tobie programami.
3. Kliknij na ‚Odinstaluj’ a następnie na OK by zatwierdzić wprowadzone zmiany.

  • Zresetuj swoje przeglądarki:

Google Chrome:
1. Otwórz Google Chrome, kliknij w ikonę menu (gorny prawy róg) i zaznacz ‚Narzędzia’ -> ‚Rozszerzenia’.
2. W tym miejscu zaznacz nieznane ci pluginy (Dezipper Toolbar, MyWay, MyWebSearch, etc.) i następnie zaznacz ikonę kosza by usunąć te wpisy.
3. By zmienić swoją stronę startową, kliknij na ikonę menu, wybierz ‚Narzędzia’ -> wejdź w sekcję ‚Podczas uruchamiania’ -> ‚ustaw strony’.
4. W tym miejscu, usuń stronę myway.com klikając na „X” i wpisz swoją preferowaną stronę insternetową.
5. W celu zmiany swojego domyślnego silnika wyszukiwania, kliknij na ikonę menu -> ‚Ustawienia’ -> sekcja ‚Wyszukiwanie’.
6. Tutaj kliknij na ‚Zarządzaj silnikami wyszukiwania…’ i dodaj swoją preferowaną domenę internetową.

Na koniec polecamy skanowanie komputera jednym z renomowanych programów anty-spyware. Pozwoli to upewnić się, że komputer jest wolny od tego szkodliwego programu.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

O autorze

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-dezipper-toolbar.html

Poradniki w innych językach