Skala niebezpieczeństwa:  
  (92/100)

Live Security Professional. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Wirusy

Live Security Professional jest kolejnym zagrożeniem pochodzącym z rodziny Winwebsec. Znani są z takich programów jak chociażby Live Security Platinum czy też System Progressive Protection. Wygląda na to że użytkownicy używają tego samego GUI i projektują je do tej samej złośliwej aktywności – Live Security Professional stara się wykreować w użytkowniku poczucie tego że jego komputer jest zarażony dużą ilością wirusów, dlatego też powinien zakupić jego licencje. Jednakże jest całkiem przewrotnie, powinieneś ją kupić tylko w przypadku kiedy nie zależy ci na bezpieczeństwie swojego komputera. Podobnie jak jego wersja trial, tak samo Live Security Professional powinien być usunięty z systemu tak szybko jak to tylko możliwe. Nie ma w sobie żadnej bazy wirusowej, jego jedynym zadaniem jest wykradanie pieniędzy od użytkowników. Oprócz tego z łatwością jest w stanie wykradać informacje o kartach które posłużyły do zakupu licencji na ten program. Program ten stanowi duże zagrożenie dla komputera i z łatwością powoduje duże problemy dla użytkownika.

W jaki sposób mogę się zarazić wirusem Security Professional?

Będąc podobnym do innych programów od Winwebsec nie ma tutaj zdziwienia odnośnie drogi dystrybucji. Nasze badania potwierdzają, że Live Security Professional może być z łatwością ściągnięty razem z innym programem freeware bądź shareware, załącznikiem do spam maila, powoduje on zmiany w systemie. Aby zdobyć pieniądze stara się przekonać użytkownika, że jest skutecznym narzędziem do walki z wirusami. Powinieneś zignorować każdy komunikat który dostanies od Live Security Professional, tutaj są ich przykłady:

Warning: Your computer is infected
Detected spyware infection!
Click this message to install the last update of security software…

Live Security Professional
Warning! 38 infections found!
Last scan detected malicious programs (6), viruses (22), adware (2), spyware (6), tracking cookies (2)
It is highly recommended to remove these threats from your computer immediately!

Threat detected!
Security Alert! Your computer was found to be infected with privacy-threatening software. Private data may get stolen and system damage may be severe.Recover your PC from the infection right now, perform a security scan.

Jeżeli będziesz zainfekowany poprzez Live Security Professional będziesz bombardowany przez komunikaty mówiące o problemach z komputerem. Aby zatrzymać jego działalność powinieneś usunąć go z komputera, w innym przypadku możesz nie tylko stracić pieniądze, ale także może dojść do spowolnienia twojego komputera a także do utraty danych personalnych.

W jaki sposób mogę usunąć Live Security Professional?

Jeżeli ciągle masz dostęp do internetu postaraj się ściągnąć jeden z tych efektywnych programów antyszpiegujących: Malwarebytes Malwarebytes, Reimage, Plumbytes Anti-MalwareNorton Internet Security.Powinieneś pamiętać o wcześniejszym zaktualizowaniu. Jednakże wiele wirusów blokuje użytkownika przed włączeniem takich programów, poniżej zamieszczamy porady jak dać sobie z tym radę:

Postaraj się unicestwić wszystkie procesy poprzez zresetowanie swojego komputera i wprowadzenie w tryb awaryjny, a następnie otwórz manadżera zadań (ctrl+shift+esc). Poszukaj tam plików o nazwie złożonej z losowych liter i cyfr i rozszerzeniem exe, usuń je i następnie przeprowadź pełny skan systemu w normalnym trybie aby sprawdzić czy wszystkie wirusy zostały usunięte.

Wykorzystaj ten klucz licencyjny który jeszcze nie tak dawno działał z plikami firmy WinWebSec: AA39754E-715219CE.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Live Security Professional zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Live Security Professional. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

INFORMACJA: Wymagana ingerencja oznacza, że niektóre z programów wymagały ludzkiej interwencji w celu sprawnego pozbycia się pasożyta. Zapoznaj się z instrukcją ręcznego usuwania poniżej.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Live Security Professional (2013-12-03)
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Live Security Professional (2013-12-03)
Live Security Professional snapshot
Live Security Professional snapshot

Live Security Professional ręczne usunięcie:

Zabij procesy:
[random].exe

Skasuj pliki:
[random].exe

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-live-security-professional.html

Poradniki w innych językach