Skala niebezpieczeństwa:  
  (96/100)

Komenda Glowna Policji virus. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Programy do Kradzieży

Wirus o nazwie Komenda Główna Policji jest groźnym wirusem typu ransomware, którego główniej zadaniem jest przekonać ludzi, że złamali prawo dokonując różnych wykroczeń w sieci internet. Najczęstszym przykładem łamania prawa na jakie powołuje się wirus jest używanie treści chronionych prawami autorskimi, rozpowszechnienie reklam spamując innych uzytkowników sieci i inne problemy. Podobnie jak wirus o nazwie ‘Polska Policja’ wirus atakuje głównie mieszkańców Polski jednak istnieje wiele podobnych wirusów działających nie tylko w języku polskim. Wirusy tego typu często używają oryginalnych logotypów, powołują się na rzeczywiście istniejące paragrafy i znają wiele szczegółów takie jak na przykład nasz numer IP, nazwa hosta, co pozwola im uwiarygodnić się w naszych oczach. Wszystko to ma na celu zmylić uzytkownika, że ma na celu z prawdziwą policją. Zanim uwierzym tego typu aplikacją pamiętać, że Policja nigdy nie posunęła by się do akiego kroku w celu ukarania przestępców. Należy usunąc tego wirusa tak szybko jak to tylko możliwe.

Jak moge zarazić swój komputer wirusem Komenda Główna Policji?

Wirus o nazwie Komenda Główna Policji jest rozpowszechniany przez konie trojańskie, które są najczęściej nazywane Trojan.Lockscreen. Jak tylko wirus dostanie się do komputera blokuje system i wyświetla komunikat wyświetlany w języku polskim. Komunikat informuje nas o rzekomym popełnieniu szeregu przestępstw i prosi o zapłacenie kary grzywny. Przestępcy najczęściej używają systemów Ukash, Paysafecard albo też Paydot do wyłudzania pieniędzy. Proszę nigdy nie płacić tego haraczu, którego wpłatu oczekuje wirus, ponieważ nie złamałeś prawa, nie ma znaczenia do jest napisane w tym komunikacie. Dodatkowo wpłata pieniędzy na pewno nie pozwoli na odblokowanie komputera. Aby to zrobić należy usurusa, poniżej opisaliśmy jak to zrobić.

Jak usunąć wirusa o nazwie Komenda Główna Policji?

Tak jak już wspominaliśmy płacenie jakichkolwiek mandatów/grzywien na konto podane przez ten program jest przekazywaniem pieniędzy oszustom, a nie wpłacaniem kary za jakiekolwiek wykroczenie. Ponadto nie przywróci to komputera do stanu używalności, aby skutecznie usunąć tego wirusa posłuż się tą metodą:

Metoda Flash drive

1. Weź inną maszynę i ściągnij na nią SpyHunter albo inny skuteczny program typu anty-malware.

2. Aktualizuj program, skopiuj go na USB albo dysk CD.

3. W między czasie zresetuj popsuty komputer i wejdź w tryb awaryjny, włóź USB do portu popsutego komputera.

4. Zresetuj jeszcze raz zainfekowany komputer i uruchom pełny skan systemu.

*Użytkownicy, których konta są zainfekowane tym wirusem, mogą wejść na inne konta w systemie Windows, jedno z nich powinno mieć prawa administratora niezbędne do uruchomienia programu anty-malware.

*Spróbuj zablokować animacje Flash, aby zablokować funkcje wirusa, aby to zrobić przejdź do supportu Macromedia i wybierz “Deny” http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Jak to zrobisz przeskanuj komputer programem anty-malware.

*Instrukcja – jak manualnie usunąć wirusa (wymagany skill informatyczny)

  1. Zresetuj zainfekowany komputer to trybu awaryjnego “Safe mode with command prompt” w celu wyłączenia wirusa.

  2. Włącz Regedit

  3. Poszukaj WInLogon i zapisz wszystkie pliki, które nie mają są w procesie explorer.exe albo puste. Zastąp je explorer.exe

  4. Znajdź element docelowy tych plików i usuń pliki pokrewne.

  5. Zresetuj i włącz skan całego systemu SpyHunter w celu usunięcia plików, które pozostały.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Komenda Glowna Policji virus zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Komenda Glowna Policji virus. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

INFORMACJA: Wymagana ingerencja oznacza, że niektóre z programów wymagały ludzkiej interwencji w celu sprawnego pozbycia się pasożyta. Zapoznaj się z instrukcją ręcznego usuwania poniżej.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Komenda Glowna Policji virus snapshot
Komenda Glowna Policji virus snapshot

Komenda Glowna Policji virus ręczne usunięcie:

Zabij procesy:
[random].exe

Skasuj pliki:
[random].exe

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-komenda-glowna-policji-virus.html

Poradniki w innych językach