Skala niebezpieczeństwa:  
  (71/100)

IPA virus. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Programy do Kradzieży

Wirus IPA jest nieprzyjemnym ransomware (ang. ransom – okup), należącym do grupy wirusów Ukash, który aktywnie zakaża komputery europejskich użytkowników. Dokładnie tak samo jak jego poprzednicy, udaje on że został wysłany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji (International Police Association – IPA) i próbuje wyciągnąć pieniądze od swoich ofiar. Warty odnotowania jest fakt, że istnieje wiele wersji tego zagrożenia, jak Austriacka, Szwajcarska, Niemiecka, Hiszpańska, Francuska, Grecka, Włoska czy Szwedzka. Wszystkie używają lokalnego języka ofiary i wymagają zapłacenia grzywny za rozmaite naruszenia przepisów. Jednakże uiszczenie tej opłaty, jak zaleca komunikat wirusa IPA i tak nie wybawi Cię z kłopotów i komputer nadal będzie zablokowany (blokada pojawia się, gdy tylko to ransomware zdoła dostać się do Twojego komputera). By odblokować swoją maszynę, musisz pozbyć się wirusa IPA tak szybko, jak to tylko możliwe.

JAK MOŻNA ZARAZIĆ SIĘ WIRUSEM IPA?

Wirus IPA bazuje na trojanie Win32/LockScreen. Zwykle dostaje się do systemu wraz z freeware’m, shareware’m lub innymi wiarygodnie wyglądającymi pobranymi plikami. Gdy tylko zostanie pobrany, blokuje system i uniemożliwia użytkownikowi dostać się do pulpitu. Zamiast niego widać jedynie fałszywe ostrzeżenie, twierdzące, że Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji przyłapało Cię na korzystaniu z treści objętych ochroną praw autorskich, rozprzestrzenianiu ich oraz rozpowszechnianiu malware’u. Oczywiście jest to kompletne oszustwo, które ma na celu wyłącznie wyciągnięcie od użytkownika pieniędzy. Zazwyczaj, taki alert IPA wygląda w ten sposób:

El ordenador suyo esta bloqueado
El ordenador suyo fue bloqueado por el sistema del control informativo automatizado

lub

Votre ordinateur est bloqué
Votre ordinateur a été bloqué par le système de contrôle automatique informationnel

Pomimo, że wyglądają realistycznie, bądź świadomy, że musisz zignorować wirusa IPA i takie komunikaty pojawiające się z nikąd an pulpicie. Jeżeli ugniesz się i zapłacisz, stracisz pieniądze, a Twój komputer i tak nie zostanie odblokowany.

JAK MOGĘ USUNĄĆ WIRUSA IPA?

Najważniejsze to po pierwsze odblokować komputer, gdyż bez tego nie będziesz w stanie uruchomić swojego programu anti-malware’owego i przeskanować za jego pomocą systemu. W tym celu spróbuj podążyć za tymi wskazówkami:

  1. Przy pomocy innego komputera pobierz program anti-malware’owy STOPzilla lub SpyHunter.
  2. Uaktualnij program i umieść go na pendrive lub płycie CD
  3. W międzyczasie, zrestartuj zainfekowany komputer i uruchom go w trybie awaryjnym z obsługą wiersza poleceń, a następnie wepnij do niego przygotowane wcześniej pendrive lub płytę.
  4. Uruchom komputer ponownie i uruchom pełny skan systemu.

Poza tym powinieneś uruchomić pełny skan raz jeszcze, by upewnić się, że żadne pozostałości wirusa IPA nie pozostały na Twoim komputerze.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia IPA virus zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania IPA virus. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-ipa-virus.html

Poradniki w innych językach