Skala niebezpieczeństwa:  
  (98/100)

Internet Crime Complaint Center. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Programy do Kradzieży

Internet Crime Complaint Center wirus jest typowym programem typu ransomware, który należy do grupy Ukash group, która zajmuje się wyłudzaniem pieniędzy od soich ofiar. Podobnie jak FBI virus, ta cyber infekcja jest stworzona na wzór agencji rządowej ze Stanow Zjednoczonych, która wprowadza w błąd użytkowników, mówiąc że ich komputery zostały zablokowane ze względu na nielegalną aktywność ich komputerów. Żeby być bardziej precyzyjnym, Internet Crime Complaint Center blokuje komputer wyświetlając olbrzymi komunikat który pokazuje listę wykroczeń i prosi o zapłacenie kary grzywny w wysokości 500$ w celu usunięcia tej blokady. Jednakże nawet natychmiastowa zapłata mandatu nie pomaga w odblokowaniu komputera, ani nie wyłacza komunikatu. Jedyną drogą usunięcia problemu jest usunięcie wirusa. Należy usunąć Internet Crime Complaint Center w celu odzyskania łączności z internetem i używania swojego PC normalnie.

Jak mogę zarazić swój komputer wirusem Internet Crime Complaint Center?

Internet Crime Complaint jest rozpowszechniany przez konie trojańskiego, jak wiele innych wirusów. Może dostać się do systemu razem z programami typu freeware, shareware, spam mailami i innymi plikami ściągniętymi z nieznanch źródeł. Jednakże najbardziej popularną drogą zarażenia, jest oszukanie użytkownika, że musi uaktualniści swój Adobe Flash Player. Jak tylko klikniemy na taki alert ofiara ściąga trojana na swój komputer, który dodatkowo blokuje pulpit i wyświetla mylące komunikaty. Dodatkowe mylące jest to, że na komunikacie wyświetla są takie dane jak adres IP ofiary i inne, tutaj pokazujemy przykładowy alert:

Internet Crime Complaint Center
Department of Federal Bureau of Investigation
Threat of prosecution reminder

All activity of this computer is being recorded using audio, video and other devices.
Saved data will be used for identification.
Illegal activity report is sent to government agencies.
Threat of prosecution reminder
You have been violating Copyright and Related Rights Law (Video, Music, Software) and illegally using or distributing copyrighted content, thus infringing Article 1, Section 8, Clause 8, also known as the Copyright of the Criminal Code of United States of America. Article 1, Section 8, Clause 8 of the Criminal Code provides for a fine of two to five hundred minimal wages or a deprivation of liberty for two to eight years.
You have been viewing or distributing prohibited pornographic content (child porn, zoofilia, etc.) thus violating article 202 of the Criminal Code of the United States of America. Article 202 of the Criminal Code provides for a deprivation of liberty for four to twelve years.
Pursuant to the amendment to the Criminal Code of the United States of America of May 28, 2011, this law infringement (if it is not repeated first time) may be considered as conditional in case you pay the fine to the State.
Fines may only be paid within 72 hours after the infringement. As soon as 72 hours elapse, the possibility to pay the fine expires, and a criminal case is initiated.

Bądź pewien, że wirus jest stworzony tylko i wyłącznie w jednym celu: chodzi o wyłudzanie pieniędzy. Zamiast płacić kary hakerom polecamy zapoznania się z dalszą częścią artykułu gdzie można się dowiedzieć jak prosto pozbyć się wirusa Internet Crime Complaint z systemu.

Jak skutecznie usunąć Internet Complaint Center wirus?

Podczas usuwania wirusa Internet Crime Complaint Center największym problemem jest odblokowanie systemu. Niektóre ofiary skarżą się, że przywracanie systemu może nie pomóc. Trzeba będzie użyć innych środów. Jeśli wyżej wspomniana metoda nie pomoże należy użyć jednej z tych opcji. Dodatkowo należy ściągnąć program anty-malware i usunąć zainfekowane pliki z systemu.

Metoda Flash drive

1. Weź inną maszynę i ściągnij na nią SpyHunter albo inny skuteczny program typu anty-malware.

2. Aktualizuj program, skopiuj go na USB albo dysk CD.

3. W między czasie zresetuj popsuty komputer i wejdź w tryb awaryjny, włóź USB do portu popsutego komputera.

4. Zresetuj jeszcze raz zainfekowany komputer i uruchom pełny skan systemu.

*Użytkownicy, których konta są zainfekowane tym wirusem, mogą wejść na inne konta w systemie Windows, jedno z nich powinno mieć prawa administratora niezbędne do uruchomienia programu anty-malware.

*Spróbuj zablokować animacje Flash, aby zablokować funkcje wirusa, aby to zrobić przejdź do supportu Macromedia i wybierz “Deny” http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Jak to zrobisz przeskanuj komputer programem anty-malware.

*Instrukcja – jak manualnie usunąć wirusa (wymagany skill informatyczny)

  • Zresetuj zainfekowany komputer to trybu awaryjnego “Safe mode with command prompt” w celu wyłączenia wirusa.

  • Włącz Regedit

  • Poszukaj WInLogon i zapisz wszystkie pliki, które nie mają są w procesie explorer.exe albo puste. Zastąp je explorer.exe

  • Znajdź element docelowy tych plików i usuń pliki pokrewne.

  • Zresetuj i włącz skan całego systemu SpyHunter w celu usunięcia plików, które pozostały.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

INFORMACJA: Wymagana ingerencja oznacza, że niektóre z programów wymagały ludzkiej interwencji w celu sprawnego pozbycia się pasożyta. Zapoznaj się z instrukcją ręcznego usuwania poniżej.
Internet Crime Complaint Center snapshot
Internet Crime Complaint Center snapshot

Internet Crime Complaint Center ręczne usunięcie:

Zabij procesy:
[random].exe

Skasuj pliki:
[random].exe

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-internet-crime-complaint-center.html

Poradniki w innych językach