Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Facebook Desktop

| Rodzaj: Adware

Facebook Desktop (znany też jako FBDesktop) jest potencjalnie niechcianą aplikacją, która przypływa na nasz komputer razem z innymi programami freeware. Nie jest w żaden sposób związana z facebook’iem, nie ma najmniejszenia to co autorzy wypisują na swojej stronie. Jak tylko dostanie się do komputera atakuje Mozillę Firefox, Google Chrome oraz Operę zostawiając swoją wtyczkę. Nie znamy przypadku zainstalowania wtyczki w przeglądarce Internet Explorer, ale nie wykluczamy że jest to niemożliwe. Działanie aplikacji polega na podpatrywaniu swojej własnej tablicy na fb bez konieczności logowania się na stronę, jednak ma też inne niewidoczne na pierwszy rzut oka funkcje jak na przykład wyświetlanie całej masy reklam. Podsumowując: nie twierdzimy że ten program jest złośliwy jednakże faktem jest że rozpowszechnia spam i reklamy i opiera się na niestandardowych metodach dystrbucji, oraz powoduje niechciane zmiany w systemie. Jeżeli chcesz się pozbyć tego wirusa kontynuuj czytanie artykułu.

W jaki sposób Facebook Desktop może wtargnąć na mój komputer?

W większości przypadków Facebook Desktop jest ściągany ze swojej oficjalnej strony należącej do Troy Technology Co. Jednakże Search.fbdownloader.com oraz inne programy adware mogą przeniknąć do komputera razem z innymi programami oferowanymi w internecie za darmo. Musimy dodać, że Facebook Desktop nie ma nic wspólnego z aplikacją Facebook Messenger, więc możesz go wyłączyć jak tylko dostanie się do środka. Jeżeli jesteś jednym z tych użytkowników którzy nie mogą tego zrobić postępuj zgodnie z dokładną instrukcją zamieszczoną poniżej, pomoże ci ona skutecznie usunąć wirusa z twojego komputera.

Jak usunąć Facebook Desktop?

Jeżeli chcesz usunąć FBDesktop powinieneś przeskanować computer programem antyszpiegującym. Polecamy użycie SpyHunter albo STOPzilla Możesz także usunąć program manualnie:

1. Wciśnij Start->Panel sterowania->Programy->Odinstaluj program

2. Tam poszukaj FBDesktop i innych nieznanych sobie programów, wybierz “Odinstaluj/Zmień”

3. Kliknij OK aby zapisać zmiany.

Dodatkowo napraw swoje przeglądarki korzystając z tego poradnika:

Mozilla Firefox

1. W Mozilli wejdź w pasek adresu, wpisz about:addons a potem wpisz enter.

2. Teraz wejdź w plugins i znajdź tam Facebook Desktop.

3. Wciśnij disable.

Google Chrome

1. W pasku adresu Google Chrome wpisz chrome:\\plugins i wciśnij enter

2. Znajdź Facebook Desktop i wciśnij disable.

Opera

1. W pasku adresu Opery wpisz opera:plugins,

2. Znajdź Facebook Desktop i wciśnij disable.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-facebook-desktop.html

Poradniki w innych językach