Skala niebezpieczeństwa:  
  (97/100)

Europol virus. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Programy do Kradzieży

Europol wirus, albo też EC3 wirus jest niebezpiecznym programem typu ransomware który szuka ofiar, a raczej ich pieniędzy. Program wyłudza pieniądze mówiąc swoim ofiarom że popełniły niezliczoną ilość przestępstw i teraz muszą zapłacić grzywnę dla Europolu. Oprócz tego, wirus potrafi zablokować cały system i pokazywać tylko komunikat o popełnieniu przestępstw zamiast pulpitu. Zanim dasz się nabrać na ten przekręt i zapłaci mandat musisz pamiętać że rządowe organizacje nigdy nie blokowały i prawdopodobnie nie będa blokować komputerów aby wykonywać zbieranie mandatów. Organizacje rządowe z pewnością mają lepsze metody na takie działania. Wirus Europol jest olbrzymim przekrętem który rozprzestrzenia się w Europie już od dłuższego czasu. W celu oszukania ofiar pokazują ich adres IP, lokacje, logo Europolu, zdjęcia z kamerek internetowych. Zaleca się ignorowanie ich profesjonalnie wyglądających ostrzeżeń i trzymanie się z daleka od ich żądań zapłaty. Największym ryzykiem są obarczeni użytkownicy komputerów mieszkający na terenie Unii Europejskiej.

Jak mogę się zarazić wirusem Europol?

Wirus Europol jest rozprzestrzenienie koniem trojański który wnika do systemu bez zgody użytkownika. W większości przypadków może być ściągnięty razem z programem freeware, shareware, fałszywym updatem oprogramowania. Jak tylko wtargnie do PC to blokuje cały system i sprowadza groźne pliki powiązane z wirusem Europol. Podczas eliminacji tego zagrożenia największym problemem będzie usunięcie wszystkich plików. Wirus podmienia zawartość pulpitu pokazując taki oto komunikat:

EUROPOL
Attention! Your PC has been locked! Attention!
Your computer has been trying to download and/or to install pirated software or multimedia files protected by international laws and has been blocked According to EU legislation you are required to pay 100 EUR administrative fees if this is the first time you have violated the copyright law. Downloading, installing and distributing Such materials is highly punishable and may leave a long lasting effect on your job and on your friends and relatives, if we don’t receive a payment within 48 hours your personal information will be Sent TO your local police authorities. Your hardware used for distribution of pirated software will be confiscated and you will be arrested, charged and convicted for up to 5 years in prison time and registered as a thief for the rest of your life.

Bądź pewien że istnieje wiele różnych wersji tego wirusa które atakuję różne europejskie kraje. Wirusy używają symbolu EC3 lub Europolu tylko w celu uwiarygodnienie siebie w ozbie w oczach ofiar i podsyzwania się pod znane organizacje i wyłudzenia jak największej ilości pieniędzy. Należy je zignorować i usunąc tego wirusa z systemu.

Jak usunąc wirusa Europol?

Na początku należy usunąc blokadę jaką wirus nałożył na system. Niektórzy użytkownicy mówią że najlepszą metodą jest przywrócenie systemu do wcześniejszej daty. Jednak inni twierdzą że jest to bezsensowne. Jeśli i tobie nie pomogło przywracanie systemu zapoznaj się z metodą flash drive

Metoda Flash drive

1. Weź inny komputer i ściągnij na niego [rev od=”spyhunter”] albo inny skuteczny program typu anty-malware.

2. Aktualizuj program, skopiuj go na USB albo dysk CD.

3. W między czasie zresetuj popsuty komputer i wejdź w tryb awaryjny, włóź USB do portu popsutego komputera.

4. Zresetuj jeszcze raz zainfekowany komputer i uruchom pełny skan systemu.

*Użytkownicy, których konta są zainfekowane tym wirusem, mogą wejść na inne konta w systemie Windows, jedno z nich powinno mieć prawa administratora niezbędne do uruchomienia programu anty-malware.

*Spróbuj zablokować animacje Flash, aby zablokować funkcje wirusa, aby to zrobić przejdź do supportu Macromedia i wybierz “Deny” http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Jak to zrobisz przeskanuj komputer programem anty-malware.

*Instrukcja – jak manualnie usunąć wirusa (wymagany skill informatyczny)

1. Zresetuj zainfekowany komputer to trybu awaryjnego “Safe mode with command prompt” w celu wyłączenia wirusa.

2. Włącz Regedit

3. Poszukaj WInLogon i zapisz wszystkie pliki, które nie mają są w procesie explorer.exe albo puste. Zastąp je explorer.exe

4. Znajdź element docelowy tych plików i usuń pliki pokrewne.

5. Zresetuj i włącz skan całego systemu SpyHunter w celu usunięcia plików, które pozostały.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-europol-virus.html

Poradniki w innych językach