Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

EU Police virus. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Programy do Kradzieży
12

EU Police wirus to bardzo niebezpieczny probram typu ransomware, którym często posługują się cyber przestępcy, a nie jak to by wynikało z nazwy organy Unii Europejskiej. Programy tego typu działają niemal natychmiast po dostaniu się do naszego komputera blokując go. Oprócz tego zamieniają zawartość pulpitu, informują o nieistnieniu danych, które jeszcze chwile wcześniej były dostępne oraz monitują o wpłatę pieniędzy na konto bankowe w celu odblokowania komputera. EU Police wirus twierdzi ponadto, że komputer użytkownika został zablokowany przez nielegalne oglądanie dzieł objętych prawami autorskimi, wysyłanie spamu albo też odwiedzanie stron dla dorosłych. W celu zdjęcia blokady wirus prosi o zapłatę mandatu przez jeden z systemów płatniczych takich jak Money Pak, Ukach, Paysafecard i inne. Jednakże niepowinieneś ufać tego typu programom i postąpić inaczej. Jeśli widzisz EU Police notification na swoim komputerze, powinieneś ją zignorować i po prostu usunąć ją z systemu.

Jak mogę zinfekować swoją maszynę wirusem EU Police?

Podobnie jak Europol virus. Wirus o nazwie EU Police jest przeznaczyony głównie do ataku na europejskie komputery. Cyber przestępcy używają do ataków fałszywych próśb o update oprogramowania, kodeków, spam e-maili i innych podobnych rzeczy. Z pewnością działania takich wirusów da się zauważyć zaraz po tym jak dostaną się one do komputera, wirus EU Police jest tak stworzony, aby blokować komputer jak tylko dostanie się do niego. Wyświetla wtedy fałszywy kompunikat “Komputer zablokowany przez Policję EU” Dodatkowo, całą winą obarcza nas, tłumacząc, że komputer jest zablokowany ze względu na oglądanie pornografii, wysyłanie maili z treściami terrorystycznymi, rozpowszechnianie plików objętych działaniem praw autorskich. Oprócz tego program każe postępować zgodnie z instrukcją. Zamiast wpadać w pułapkę przestępców, lepiej usunąć złośliwy program. Nigdy, ale to nigdy nie płaćcie tych 100 funtów, czy też innej sumy, której żądają, to nie rozwiąże problemu.

Jak mogę pozbyć się wirusa EU Police?

Jeśli chcemu skutecznie pozbyć się EU Police wirusa z naszego komputera, powinniśmy na początku odblokować nasz system. Czasami da się to zrobić poprzez przywrócenie systemu albo zresetowanie komputera i przejście do trybu awaryjnego. Jeśli to nie podziałało trzeba skorzystać z innego sposobu:

Metoda Flash drive

  1. Weź inną maszynę i ściągnij na nią [rev od=”spyhunter”] albo inny skuteczny program typu anty-malware.
  2. Aktualizuj program, skopiuj go na USB albo dysk CD.
  3. W między czasie zresetuj popsuty komputer i wejdź w tryb awaryjny, włóź USB do portu popsutego komputera.
  4. Zresetuj jeszcze raz zainfekowany komputer i uruchom pełny skan systemu.

*Użytkownicy, których konta są zainfekowane tym wirusem, mogą wejść na inne konta w systemie Windows, jedno z nich powinno mieć prawa administratora niezbędne do uruchomienia programu anty-malware.

*Spróbuj zablokować animacje Flash, aby zablokować funkcje wirusa, aby to zrobić przejdź do supportu Macromedia i wybierz “Deny” http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Jak to zrobisz przeskanuj komputer programem anty-malware.

* Instrukcja – jak manualnie usunąć wirusa (wymagany skill informatyczny)

  1. Zresetuj zainfekowany komputer to trybu awaryjnego “Safe mode with command prompt” w celu wyłączenia wirusa.
  2. Włącz Regedit
  3. Poszukaj WInLogon i zapisz wszystkie pliki, które nie mają są w procesie explorer.exe albo puste. Zastąp je explorer.exe
  4. Znajdź element docelowy tych plików i usuń pliki pokrewne.
  5. Zresetuj i włącz skan całego systemu SpyHunter w celu usunięcia plików, które pozostały.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia EU Police virus zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania EU Police virus. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

INFORMACJA: Wymagana ingerencja oznacza, że niektóre z programów wymagały ludzkiej interwencji w celu sprawnego pozbycia się pasożyta. Zapoznaj się z instrukcją ręcznego usuwania poniżej.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage

EU Police virus ręczne usunięcie:

Zabij procesy:
[random].exe

Skasuj pliki:
[random].exe

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-eu-police-virus.html

Poradniki w innych językach