Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

DictAddon. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Adware

DictAddon jest potencjalnie niechcianym programem który może być ściągnięty z sieci Internet bezpośrednio na twój komputer. W większości przypadków ludzie ściągają go nieświadomie jako dodatek do różnych programów na licencjach freeware oraz shareware, programy te to najczęściej kodeki multimedialne, kreatory plików PDF, wszelkiej maści aktualizacje pochodzące z nieznanych źródeł. Jak tylko program wtargnie do naszego komputera DictAddon rozpoczyna wyświetlanie swoich reklam na każdej z przeglądarek aktualnie zainstalowanych na komputerze, dotyczy to między innymi przeglądarki Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, jest to dość irytujące ponieważ uniemożliwia spokojnie korzystanie z zasobów sieci internet. Jednym z bardziej charakterystycznych rzeczy wskazujących na obecność tej aplikacji są banery i reklamy promujące głupie produkty i usługi nieprzydatne przeciętnemu człowiekowi, a także reklamy promujące pornografie czy hazard. Jeżeli je zauważysz to warto przeskanować swój komputer sprawdzonym i zaktualizowanym programem antywirusowym i usunąć aplikację DictAddon z systemu. W innym wypadku możesz zauważyć spowolnienia systemu i przekierowania na niezabezpieczone strony, które mogą sprowadzić na twój komputer wirusy zagrażające bezpieczeństwu twojego komputera.

Jaką drogą DictAddon może przedostać się na mój komputer?

DictAddon jest często rozpowszechniany razem z innymi programami freeware oraz shareware. Nie ma znaczenia, że ta aplikacja jest dostępna na wielu stron gdzie może być ściągnięta bezpośrednio, jednak nadal największa ilość użytkowników ściąga tę aplikację jako dodatek do innego programu, najczęściej na licencji freeware bądź shareware. W chwili gdy piszemy ten artykuł możesz ściągnąć tę aplikację z takimi programami jak File Opener Pro, SpeeditupFree and YTDownloader, szczególnie może dziwić fakt, że nawet tak popularny program jak YTDownloader może być zainfekowany niepożądanymi dodatkami, wszystko zależy od miejsca z którego go ściągamy. Aby uniknąć tej nieprzyjemności związanej z używaniem potencjalnie niechcianego programu musisz zacząć zwracać większą uwagę na instalacje programów freeware na swoim komputerze i odznaczyć te które udostępniają ci instalowanie programu DictAddon. Jeżeli zostałeś zmylony i przez pomyłkę ściągnałeś ten dodatek zapoznaj się z poniżej daną instrukcją i usuń go:

W jaki sposób usunąć DictAddon?

Podczas usuwania programów DictAddon powinieneś najpierw go usunąć z folderu Dodaj / Usuń Programy. W tym celu postępuj zgonie z intruktarzem:

Wciśnij start, przejdź do panelu sterowania, a następnie menu dodaj / usuń programy. Tutaj poszukaj DictAddon i innych podejrzanych i nieznanych tobie pozycji, wybierz przycisk odinstalowywania. Po wszystkim nie zapomnij przeskanować systemu zaaktualizowanym programem Reimage i upewnij się że nie pozostały żadne pozostałości po tej niepewnej aplikacji.

Na końcu usuń DictAddon ze swoich zainfekowanych przeglądarek:

Internet Explorer:

Otwórz przeglądarkę Internet Explorer, przejdź do zarządzania dodatkami, a potem do menu toolbary i rozszerzenia. Tutaj poszukaj DictAddon, a także innych obco brzmiących wyszukiwarek, który nie instalowałeś samodzielnie do przeglądania sieci internet i wciśnij przycisk ‚odinstaluj’.

Google Chrome:

Otwórz przeglądarkę, przejdź do menu, wybierz ustawienia a następnie przejdź do zarządzania wyszukwiarkami, usuń stamtąd DictAddon, a także innych obco brzmiących wyszukiwarek, który nie instalowałeś samodzielnie do przeglądania sieci internet

Mozilla Firefox:

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox, przejdź do narzędzi, addony, rozszerzenia, znajdź DictAddon a także innych obco brzmiących wyszukiwarek, który nie instalowałeś samodzielnie do przeglądania sieci internet i wciśnij przycisk ‚odinstaluj’.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia DictAddon zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania DictAddon. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-dictaddon.html

Poradniki w innych językach