Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Council of Europe virus. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Programy do Kradzieży

Council of Europe wirus jest bardzo niebezpieczną aplikacją z rodzaju ransomware, która rozpoczęła swoją dystrybucję w okolicach lutego 2014 roku. Wygląda na to że wirus rozpowszechnia się za pomocą nowego, wcześniej nieznanego konia trojańskiego, który swoją nazwę otrzymał po pliku Trojan-Ransom.Win32.Linkup. Jak tylko trojan wedrze się do komputera, zmienia ustawienia serwerów DNS, zrywa połączenie komputera z Internetem. Dodatkowo rozpoczyna pokazywanie komunikatów w przeglądarce użytkownika, które twierdzą że muszą potwierdzić tożsamość użytkownika, a dokładnie program Council of Europe chce tego dokonać, prosi za to o wpłatę 1 centa. Jednakże należy być bardzo uważnym z takimi komunikatami, ponieważ mogą zostać użyte do wykradzenia twoich danych personalnych jak i pieniędzy. W tym przypadku nie powinieneś marnować więcej czasu tylko jak najszybciej usunąć wirusa Council of Europe z systemu. Uważaj! Plik o nazwie Trojan-Ransom.Win32.Linkup jest powiązany z wirusem Bitcoin virus!

W jaki sposób wirus Council of Europe może przeniknąć do mojego komputera?

Jak już wspomnieliśmy wirus Council of Europe rozpowszechnia się z pomocą koni trojańskich. Ta cyber infekcja została aktywnie rozpowszechniona poprzez zarażone załączniki w wiadomościach e-mail, ostrzeżeniach datyczących nieistniejących kar finansowych lub też innych mało poważnych rzeczach, których zadaniem było tylko i wyłącznie przekonanie ludzi do wejścia na określone strony czy też ściągnąć podejrzany załącznik. Jednakże nie jest to jedyna droga przez jaką możesz ściagnąc ten program na swój komputer. Równie dobrze możesz go ściągnąć (Trojan-Ransom.Win32.Linkup) na swój komputer razem z nielicencjonowanym oprogramowaniem. Jak tylko oprogramowanie wedrze się do systemu program niemalże natychmiast kreuje swoją kopie nazywając ją svchost.exe. Nazwa służy ukryciu swojej obecności przed użytkownikiem, ponieważ jak pewnie wiesz, svchost.exe jest plikiem systemowym. Jak tylko program tego dokona zrywa połączenie z siecią internet i rozpoczyna wyświetlanie komunikatów zachęcających do zweryfikowania swojej tożsamości za jedyne 0,01euro. Powinieneś zignorować ten komunikat. Dodatkowo postępuj zgodnie z instrukcją aby skutecznie usunąć wirusa Council of Europe.

W jaki sposób usunąc wirusa Council of Europe?

Jeżeli wirus Council of Europe zablokował juz twoją przeglądarkę powinieneś zlikwidować jego proces kierując się tym poradnikiem

  1. Przejdź do menadżera zadań klikając kombinację klawiszy Ctrl+Alt+Del or Ctrl+Shift+Esc.
  2. Teraz otwórz zakładkę procesy i wybierz ‚Pokaż procesy od wszystkich użytkowników’.
  3. Znajdź proces przeglądarki internetowej i wybierz go. Jeżeli używasz przeglądarki Internet Explorer będzie to proces iexplore.exe, dla Mozilli Firefox – firefox.exe, Google Chrome- chrome.exe, Safari – safari.exe, Opera – opera.exe.
  4. Teraz wybierz ‚zakończ proces’ i nie zapomnij potwierdzić wybory jeżeli naprawdę chcesz go usunąć

Jak tylko zamkniesz zainfekowane przeglądarki powinieneś ściągnąć zaktualizowany i sprawdzony program antyszpiegujący. W tym celu polecamy programy sprawdzone przez naszą redakcję: Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner lub też Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Council of Europe virus snapshot
Council of Europe virus snapshot
Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-council-of-europe-virus.html

Poradniki w innych językach